خاستگاه تشکیل پس از جنگ 22 روزه رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه در سال 1387 و سازماندهی حرکت های مردمی و دانشجویی در سطح کشور، هیات موسس اتحادیه بین المللی امت واحده با برگزاری جلسات متعدد و آسیب شناسی حرکت های دانشجویی به این جمع بندی رسیدند که حرکت های دانشجویی در عین تاثیرگذاری و برخورداری از فواید خاص دارای آفت هایی نظیر انفعالی، موقتی و احساسی بودن هستند. فلذا تاسیس تشکلی مردمی که مزایای حرکت های دانشجویی (نظیر برخورداری از روحیه انقلابی و پیشرو بودن) را دارا بوده و در عین حال، مستمر و سنجیده عمل کند را در دستور کار قرار دادند.   چکیده اهداف ·         ارتقاء سطح معرفتی جوانان ایرانی در حوزه مسائل جهانی ·         ایجاد سرمایه اجتماعی و هویت جمعی برای مباحث جهانی انقلاب اسلامی در بین نخبگان جامعه ·         تمرکز بر روحیه همدلی، همزیستی و وحدت میان پیروان ادیان آسمانی بخصوص مذاهب اسلامی ·       حضور فعال و موثر در بحران های بین المللی ·         ترویج نگاه های بشردوستانه و فرهنگ نوع دوستی میان جامعه ایرانی ·          همگرایی و ایجاد نگرش مشترک بین فعالین و جوانان کشورهای اسلامی با تاکید بر رویکرد امت واحده   قالب های فعالیت ·         سازماندهی فعالیت های خیریه برون مرزی ·         برگزاری دوره های آموزشی متمرکز سالانه ·         برگزاری دوره های آموزشی غیرمتمرکز در طول سال سازماندهی حرکت های میدانی بین المللی نظیر نخستین کاروان آسیایی شکست حصر غزه، کاروان جهانی الی بیت المقدس، کاروان بین المللی زائران صلح و... ·         تولید محصولات فرهنگی و هنری از قبیل نماهنگ، پوسترهای گرافیکی و ... ·         انتشار نشریات و جزوات آموزشی ·         و...   برای اطلاع از فعالیت های اتحادیه بین المللی امت واحده از سال 1388 به قسمت پروژه ها مراجعه فرمائید. گزارش های تفصیلی پروژه های بشردوستانه اتحادیه نیز در سایت خیریه امت واحده قابل دسترسی است. تمامی حقوق برای مجمع جوانان امت واحده محفوظ است و برداشت مطالب با ذکر مأخذ مجاز می باشد. در صورت هرگونه پیشنهاد و یا انتقاد به صفحه ی ارتباط با ما مراجعه نمایید .  
مطالب مرتبط

رویداد ایده پردازی در موضوع روابط بین المللی جوانان ایرانی

رویداد ایده پردازی در موضوع روابط بین المللی جوانان ایرانی

هفتمین دوره آموزشی-تشکیلاتی اتحادیه بین المللی امت واحده با عنوان "رویداد ایده پردازی در موضوع روابط بین المللی جوانان ایرانی" با حضور افراد و اساتید مختلف، از 17 تا 19 شهریور ماه دراردوگاه آبعلی برگزار شد.

|

ماموستا زان سلیمی در سرزمین برادری:روحانیون شیعه و سنی در مراسم مذهبی یکدیگر شرکت کنند

ماموستا زان سلیمی در سرزمین برادری:روحانیون شیعه و سنی در مراسم مذهبی یکدیگر شرکت کنند

امام جماعت و جمعه قشلاق شهرستان سنندج گفت: باید روحانیان شیعه و سنی در مراسم مذهبی یکدیگر شرکت و از تبادل‌نظر و چاره‌اندیشی‌های همدیگر نیز استفاده کنند.

|

کاروان 'ایران، سرزمین برادری' مهمان مردم کردستان

کاروان 'ایران، سرزمین برادری' مهمان مردم کردستان

کاروان 'ایران، سرزمین برادری' متشکل از 35 تن از نخبگان دانشگاهی، حوزوی، فرهنگی، هنری و رسانه ای شامگاه چهارشنبه13 اسفند 1395 وارد شهر سنندج شده و به مدت 2 روز مهمان مردم این استان است.

|

برنامه تلویزیونی هم قصه

برنامه تلویزیونی هم قصه

هشت سال از شروع فعالیت‌های «اتحادیه بین‌المللی امت واحده» گذشته است. طی این سال‌ها تمام تلاشمان را کرده‌ایم که تا گوشه‌ای از باری که باید برای انقلاب اسلامی در ...

|

اولین دوره جوان انقلابی در مختصات جهان اسلام با همکاری اتحادیه بین المللی امت واحده برگزار گردید

اولین دوره جوان انقلابی در مختصات جهان اسلام با همکاری اتحادیه بین المللی امت واحده برگزار گردید

این دوره باهدف توجیه وآگاهی بخشی نخبگان پیرامون برخی از مسائل جهان اسلام برای ۸۰ نفر از طلاب ودانشجویان تهرانی برگزار گردید.

|