در حال بارگذاری ...

از روز جمعه و با تشدید حملات سعودی ها به مناطق مختلف یمن، اوضاع انسانی این کشور وارد مرحله فاجعه وار و خطرناکی شده است

روز جمعه سخنگوی ائتلاف سعودی ها با منطقه عملیاتی باز خواندن استان صعده، به مردم این استان ضرب الاجل داد تا منازل خود را ترک کنند و این در حالی صورت میگرفت که جنگنده های سعودی از ابتدای حمله به یمن، بارها مناطق مختلف مسکونی و مراکز بیمارستانی صعده را هدف موشک های خود قرار داده بودند.

 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه بین المللی امت واحده، با اعلام ضرب الاجل سعودی ها برای حمله به صعده بسیاری از سازمان های حقوق  بشر یمنی، از مردم و موسسات خیریه بین المللی و سازمانهای حقوق بشری، درخواست کمک کردند و خواستار اقدام فوری این سازمانها برای نجات مردم صعده از جنایت کشتار جمعی شده و مسئولیت این کشتار را بر عهده حکومت متجاوز سعودی دانستند.

 

پیش از این نیز گروه های بین المللی فعال در یمن با انتشار گزارشهای جداگانه ای، وضعیت این کشور را کاملا بحرانی خوانده و خواستار بازگشایی کامل و دائم مرزهای دریایی و هوایی یمن برای ورود نیازهای فوری مردم یمن شده بودند.

 

احمد حامد، رییس بخش رسانه ای کمیته های انقلاب یمن با اشاره به نابودی گسترده زیر ساختهای صعده، ازقطع کامل ارتباطات این منطقه خبر داده و گفت از روز جمعه نزدیک به 90 بار به صعده حمله هوایی صورت گرفته است که در نتیجه آن حدود 250 موشک و بمب بر فراز مناطق مختلف این استان ریخته شده است.

 

تمیم الشامی، سخنگوی وزارت بهداشت یمن نیز در گفتگو با شبکه المیادین گفت: یمن با یک فاجعه انسانی روبرو است و به علت قطع سیستم های ارتباطی، اطلاعاتی از آمار شهدا و مجروحان حملات شدید سعودی ها به شمال یمن در دست نیست.

همچنین برخی منابع خبری از اقدام ضد انسانی و غیر قانونی سعودی ها در بمباران 13 بیمارستان در استان صعده خبر داده اند.

 

از دیگر سو"جوهانس ون در کلوف" هماهنگ کننده سازمان ملل در امور کمک های انسان دوستانه در گفتگو با شبکه الجزیره انگلیسی با اشاره به مشکلات ساکنان استان صعده گفت: «بسیاری از غیرنظامیان عملا در صعده گیر افتاده اند و با توجه به کمبود سوخت، آنها قادر به دسترسی به وسایل حمل و نقل نیستند. هدف قرار دادن کل یک استان غیرنظامیان بیشماری را در معرض خطر قرار می دهد»

 

بنا بر این گزارش، احزاب و سازمان های مردمی استان صعده نیز در بیانیه ای، از همه مردم دنیا و  خصوصا مردم کشورهای منطقه وسازمان های بین المللی درخواست کردند تا اقدام فوری برای متوقف کردن حمله وحشیانه سعودی ها به  صعده انجام دهند. در این بیانیه با ابراز تاسف از سکوت کشورها وسازمانهای حقوق بشری مقابل نسل کشی و جنایات ضد انسانی سعودی ها در حمله به مناطق مسکونی و نابودی امکانات عمومی، زیر ساختها و مراکز درمانی، آواره کردن مردم و نابودی زیرساختها در کنار نسل کشی صورت گرفته در صعده را فراتر از جنگ جهانی دوم دانستند.

 

انتشار این بیانیه ها و درخواستهای کمک رسانی در حالی توسط گروه ها و سازمانهای مردمی یمن صورت میگیرد که ائتلاف جنگ طلب سعودی، از ابتدای حمله به یمن با طراحی پازل رسانه ای سعی در وارونه جلوه دادن وقایع یمن و سانسور شدید اخبار کشتار مردم مظلوم این منطقه نموده است و سعی در مشروعیت بخشی به حملات خود به یمن نموده است.

 

هدف قرار دادن رسانه های داخلی یمن و اجازه ندادن به خبرنگاران رسانه های خارجی برای ورود به یمن، در کنار وارونه جلوه دادن حمله سعودی ها به یمن توسط رسانه های وابسته به دلارهای نفتی دولتهای مرتجع عربی و رسانه های غربی، بخش اصلی سیاست رسانه ای ائتلاف سعودی – آمریکایی در مواجهه با فریاد یاری خواهی مردم مظلوم یمن است که منجر شده است تا بسیاری از مردم آزاده کشورهای اسلامی و غیر اسلامی نیز از آنچه در یمن در حال رخ دادن است بی اطلاع بمانند.

 

بر همین اساس، از روزهای نخستین آغاز تجاوز سعودی به یمن، اتحادیه بین المللی امت واحده به همراه برخی تشکل های مردمی داخل و خارج کشور در صدد برآمدند تا با راه اندازی کمپین نسیم رحمت، اقدامی در راستای کمک به مردم مظلوم یمن و رساندن فریاد مظلومیت آنها به آزادگان جهان صورت دهند.

در همین راستا و بعد از شدت گرفتن حملات سعودی ها و با توجه به ندای امداد خواهی ملت مظلوم و مقاوم یمن، بار دیگر از مردم شریف و انسان دوست ایران اسلامی درخواست میکنیم تا به فریاد همنوعان مسلمان خود در یمن لبیک گفته و به یاری آنها بشتابند.

 

گزارش درگاه الکترونیکی جمع آوری کمک برای مردم یمن به آدرس  http://unified-ummah.org/payment-yemen.php  و شماره حساب قرض الحسنه 202655270 بانک تجارت شعبه شریعتی- بهارشیراز به نام «مجمع جوانان امت واحده» قابل پرداخت در تمامی شعب بانک تجارت در سراسر کشور جهت این امر اعلام شده است. شماره شبای این حساب نیز جهت واریز اینترنتی IR450180000000000202655270  اعلام شده است.

 

 پیش از این نیز اتحادیه بین المللی امت واحده کمک های انسان دوستانه ای را به کشورهای فلسطین (به ارزش 110 میلیارد ریال در قالب کاروان آسیایی همبستگی با مردم غزه و سرپرستی ایتام شهدا)، سومالی (به ارزش 2 میلیارد و 225 میلیون ریال)، میانمار (به ارزش 800 میلیون ریال)، پاکستان (10 هزار دلار) و سوریه ( به ارزش 1میلیارد و پانصد میلیون ریال) ارسال کرده است.

 
مطالب مرتبط

رویداد ایده پردازی در موضوع روابط بین المللی جوانان ایرانی

رویداد ایده پردازی در موضوع روابط بین المللی جوانان ایرانی

هفتمین دوره آموزشی-تشکیلاتی اتحادیه بین المللی امت واحده با عنوان "رویداد ایده پردازی در موضوع روابط بین المللی جوانان ایرانی" با حضور افراد و اساتید مختلف، از 17 تا 19 شهریور ماه دراردوگاه آبعلی برگزار شد.

|

دلیلی دیگر براثبات طائفی نبودن دول عربی !

دلیلی دیگر براثبات طائفی نبودن دول عربی !

اخیرا اتفاقی در سطح دول عربی رخ داد که بار دیگر ثابت کرد که سران کشورهای عرب اساسا رویکرد متعصبانه مذهبی یا قومی ندارند! چند سال قبل در ایام جنگ 22 روزه و پس از آن جنگ 8 روزه و 51 روزه غزه مظلوم که دولتهای عربی در مقابل کشتار بیرحمانه مردم

|

نظرات کاربران