در حال بارگذاری ...

کمبود شدید کادر پزشکی و درمانی کنار نقص شدید تجهیزات پزشکی و بیمارستانی و نبود داروی کافی، بیمارستان های یمن را در آستانه یک فاجعه انسانی قرار داده است.

وضعیت انسانی یمن، روزبه روز با ادامه حملات سعودی به زیرساخت ها و ساختمان های مسکونی و مراکز بهداشتی و درمانی این کشور رو به وخامت می گذارد.

به گزارش اتحادیه بین المللی امت واحده، طبق آخرین اطلاعات منتشر شده توسط خبرگزاری رسمی یمن ــ سبا پرس ــ از ابتدای حمله سعودی ها به یمن، تاکنون بیش از 3500 نفر جان خود را از دست داده اند و بیش از 6000 نفر نیز مجروح شده اند. بر اساس این گزارش که توسط مؤسسه یمنی"خانه آزادی برای مبارزه با فساد و دفاع از حقوق" منتشر شده است، 492 کودک و 209 زن میان آمار شهدا هستند. همچنین 713 زن و 978 کودک بین مجروحانی هستند که در وضعیت بد بیمارستان های شهرهای مختلف یمن مداوا می شوند.

بر پایه این گزارش عبدالمجید عزیز، مدیر مرکز کنترل دارویی استان حجه یمن که بیشترین آوارگان یمنی را دارد، در گفتگو با خبرنگار امت واحده از وضعیت وخیم بیمارستان ها و مراکز درمانی یمن خبر داد و گفت: کمبود شدید کادر پزشکی و درمانی کنار نقص شدید تجهیزات پزشکی و بیمارستانی و نبود داروی کافی، بیمارستان های یمن را در آستانه یک فاجعه انسانی قرار داده است.

از سوی دیگر منابع محلی از بمباران پالایشگاه ها و نیروگاه های یمن خبر داده اند که موجب کمبود شدید سوخت و نیز قطعی گسترده برق گردیده است. این شرایط موجب شده است تا آمد و شد وسایل نقلیه امدادی دچار مشکل شود و امکان استفاده از تجهیزات خاص بیمارستانی و لوازم اتاق عمل با مشکلات بزرگی روبه رو گردد.

بنا بر این گزارش وزارت بهداشت یمن از تعطیلی تنها کارخانه ساخت اکسیژن در یمن به علت محاصره این کشور خبر داده است، این مسئله موجب می شود تا وضعیت بیماران و مجروحینی که نیاز به این ماده حیاتی دارند رو به وخامت بگذارد.

بر پایه این گزارش، در آخرین اطلاعیه سازمان ملل در خصوص وضعیت یمن بیش از 300هزار نفر خانه های خود را از دست داده و آواره شده اند.

روز چهارشنبه گذشته 29 آوریل نیز، شرکت مخابرات و شرکت برق یمن در دو نامه جداگانه به وزیر نفت این کشور، دبیر کل سازمان ملل و نهادهای کمک رسانی هشدار دادند که به خاطر کمبود سوخت مصرفی برق، تلفن و اینترنت این کشور به زودی قطع خواهد شد.

از سوی دیگر هدف قرار دادن کارخانه ها و خودروهای حامل مواد غذایی توسط جنگنده های سعودی، و محاصره هوایی، دریایی و زمینی یمن موجب شده است تا ذخیره مواد غذایی در این کشور فقیر تا حد شدیدی کاهش یابد.

این گزارش می افزاید فعالان مردمی یمنی و مسئولین بهداشتی این کشور، با توجه به وضعیت وخیم انسانی یمن که این کشور را در آستانه فاجعه دردناک انسانی قرار داده است،  از سازمان های بین المللی و نهادهای مردمی جهانی درخواست کرده اند تا برای کمک به مردم مظلوم یمن اقدام بکنند.

در همین رابطه، اتحادیه بین المللی امت واحده و جمعی از تشکل های مردمی ایرانی و خارجی که پیش از این اقدام به راه اندازی کمپین نسیم رحمت برای کمک به مردم مظلوم یمن کرده بودند، ضمن اعلام آمادگی برای کمک رسانی به مردم مظلوم این کشور، از مردم نوع دوست و شریف ایران اسلامی بار دیگر درخواست می کنند تا به ندای "هل من ناصر" مردم مسلمان و مظلوم یمن پاسخ گفته و با اعلام حمایت از این کمپین به یاری مردم بی گناه یمن بشتابند.

بنا بر این گزارش درگاه الکترونیکی جمع آوری کمک برای مردم یمن به نشانی  http://unified-ummah.org/payment-yemen.php و شماره حساب قرض الحسنه 202655270 بانک تجارت شعبه شریعتی ــ بهارشیراز به نام «مجمع جوانان امت واحده» قابل پرداخت در تمامی شعب بانک تجارت در سراسر کشور جهت این امر اعلام شده است. شماره شبای این حساب نیز جهت واریز اینترنتی IR450180000000000202655270  اعلام شده است.

پیش از این نیز اتحادیه بین المللی امت واحده کمکهای انسان دوستانه ای را به کشورهای فلسطین (به ارزش 110میلیارد ریال در قالب کاروان آسیایی همبستگی با مردم غزه و سرپرستی ایتام شهدا)، سومالی (به ارزش 2میلیارد و 225میلیون ریال)، میانمار (به ارزش 800میلیون ریال)، پاکستان (10هزار دلار) و سوریه (به ارزش 1میلیارد و پانصدمیلیون ریال) ارسال کرده است.

 

 

 
مطالب مرتبط

رویداد ایده پردازی در موضوع روابط بین المللی جوانان ایرانی

رویداد ایده پردازی در موضوع روابط بین المللی جوانان ایرانی

هفتمین دوره آموزشی-تشکیلاتی اتحادیه بین المللی امت واحده با عنوان "رویداد ایده پردازی در موضوع روابط بین المللی جوانان ایرانی" با حضور افراد و اساتید مختلف، از 17 تا 19 شهریور ماه دراردوگاه آبعلی برگزار شد.

|

دلیلی دیگر براثبات طائفی نبودن دول عربی !

دلیلی دیگر براثبات طائفی نبودن دول عربی !

اخیرا اتفاقی در سطح دول عربی رخ داد که بار دیگر ثابت کرد که سران کشورهای عرب اساسا رویکرد متعصبانه مذهبی یا قومی ندارند! چند سال قبل در ایام جنگ 22 روزه و پس از آن جنگ 8 روزه و 51 روزه غزه مظلوم که دولتهای عربی در مقابل کشتار بیرحمانه مردم

|

نظرات کاربران