در حال بارگذاری ...

موج سرمای شدید در نوار غزه و کمبود مواد سوختی، مشکلات زیادی برای مردم این منطقه ایجاد کرده است. این درحالی است که ویرانه های ناشی از حملۀ اخیر رژیم صهیونیستی به این منطقه، هنوز بازسازی نشده اند.

به گزارش روابط عمومی اتحادیۀ امت واحده، محاصرۀ نوار غزه ورود سیمان و مواد ساختمانی لازم برای بازسازی ویرانه های جنگ را با مشکل روبرو کرده است. رژیم صهیونیستی مدعی است که ساکنین غزه سیمان و مواد ساختمانی را برای ساخت تونل های ارتباطی استفاده می کنند. گذرگاه رفح، تنها راه ارتباطی به غزه برای ورود این مواد، در اختیار مصر قرار دارد. بسیاری از اهالی جنگ زدۀ غزه در خانه های پیش ساخته و چوبی مستقر شده اند و گروهی دیگر نیز برای ساخت سرپناه، به استفاده از نایلون و حلب در منازل ویران شده شان روی آورده اند.

 

منابع محلی گزارش کرده اند که سرما، کمبود مواد سوختی و نبود سرپناه مناسب، تاکنون جان چهار نوزاد و یک جوان 22ساله را گرفته است. براساس این گزارش ها، بارش گستردۀ باران هم موجب جاری شدن سیل در مناطق گسترده ای از غزه شده و خسارات فراوان دیگری برجای گذاشته است. مردم در این منطقه برای گرم کردن خود به استفاده از هیزم روی آورده اند. با وجود این وضعیت، تولید برخی مواد غذایی هم با مشکل مواجه شده است و قیمت آنها افزایش پیدا کرده است.

 

در واکنش به این وضعیت، اتحادیۀ امت واحده ضمن «محکومیت محاصرۀ ظالمانۀ نوار غزه و ابراز همدردی با مردم مظلوم و بی گناه غزه»، برای جمع آوری و ارسال کمک های نقدی به غزه اعلام آمادگی کرده است. این اتحادیه «درگاه اینترنتی پایگاه اتحادیه امت واحده» را برای جمع آوری کمک ها اختصاص داده است. علاوه بر این راه، شماره حساب قرض الحسنه ۲۰۲۶۵۵۲۷۰ بانک تجارت شعبه شریعتی ـ بهارشیراز، به نام «مجمع جوانان امت واحده» (قابل پرداخت در تمامی شعب بانک تجارت در سراسر کشور) و شماره شبای این حساب برای واریز اینترنتی (IR450180000000000202655270) اعلام شده است.

«اتحادیه بین المللی امت واحده» تاکنون اقدامات بشردوستانه زیر را در کارنامۀ خود دارد:

 

1.      ارسال محمولۀ امدادرسانی به ارزش 300هزار دلار به غزه طی کاروان آسیایی شکست حصر غزه

2.      اجرای فعالیت های بشردوستانه در برخی از کشورهای مسلمان منطقه مانند کمک به سیل زدگان پاکستان

3.      ارسال محمولۀ 2میلیارد و 250میلیون ریالی برای مسلمانان قحطی زدۀ سومالی

4.      ارسال محموله 800میلیون ریالی کمک به مسلمانان آوارۀ میانمار

5.      خرید و ارسال کمک های دارویی و غذایی برای مردم ستم دیدۀ سوریه به ارزش 1میلیارد و 500میلیون ریال

 

این اتحادیه همچنین هرساله در ماه مبارک رمضان اقدام به اطعام روزه داران در نوار غزه می کند.
مطالب مرتبط

رویداد ایده پردازی در موضوع روابط بین المللی جوانان ایرانی

رویداد ایده پردازی در موضوع روابط بین المللی جوانان ایرانی

هفتمین دوره آموزشی-تشکیلاتی اتحادیه بین المللی امت واحده با عنوان "رویداد ایده پردازی در موضوع روابط بین المللی جوانان ایرانی" با حضور افراد و اساتید مختلف، از 17 تا 19 شهریور ماه دراردوگاه آبعلی برگزار شد.

|

جریان شیرازی عمق استراتژیک ایران را نشانه رفته!
دوجریان دور کننده جهان اسلام از انقلاب اسلامی

جریان شیرازی عمق استراتژیک ایران را نشانه رفته!
دوجریان دور کننده جهان اسلام از انقلاب اسلامی

وجه مشترک بحران سوریه و پس از آن عراق، با جریان شیرازی در این است که هر دو عملا عمق استراتژیک جمهوری اسلامی ایران را نشانه رفته اند. بحران سوریه و عراق بدنه اهل سنت دنیا را از ایران جدا ساخته و جریان شیرازی نیز به دنبال جدا کردن شیعیان جهان از ایران است.

|

دلیلی دیگر براثبات طائفی نبودن دول عربی !

دلیلی دیگر براثبات طائفی نبودن دول عربی !

اخیرا اتفاقی در سطح دول عربی رخ داد که بار دیگر ثابت کرد که سران کشورهای عرب اساسا رویکرد متعصبانه مذهبی یا قومی ندارند! چند سال قبل در ایام جنگ 22 روزه و پس از آن جنگ 8 روزه و 51 روزه غزه مظلوم که دولتهای عربی در مقابل کشتار بیرحمانه مردم

|

نظرات کاربران