در حال بارگذاری ...

گلریزان حمایت از ایتام شهدای غزه، روز گذشته، با حضور چهره های برجسته هنری، فرهنگی و دانشگاهی و اهالی رسانه در مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب سرچشمه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی «اتحادیه بین المللی امت واحده»، در این همایش که با اجرای «مهدی آقابیگی» برگزار شد، چهره های مختلف هنری، فرهنگی و دانشگاهی شرکت کرده و هریک به اختصار به بیان جملاتی درباره غزه و ضرورت کمک به مردم غزه پرداختند. «شهاب اسفندیاری» عضو هیئت علمی دانشگاه هنر، «رضا امیرخانی» نویسنده، «سیاوش امیری» شاعر و محقق، «سید عبدالله حسینی» قائم مقام شورای سیاست گذاری دفتر حمایت از فلسینِ شهرداری تهران، «مهدی خداجویان» فعال فرهنگی، «حسین دهباشی» مستندساز، «مجتبی رحماندوست» نویسنده و دبیر جمعیت دفاع از ملت فلسطین، «فروز رجایی فر» فعال فرهنگی و دبیر ستاد پاسداشت شهدای نهضت جهانی اسلام، «حسین شیخ الإسلام» مشاور امور بین الملل رئیس مجلس، «سیدسلیم غفوری» کارگردان و تهیه کننده مستند، «علیرضا قزوه» شاعر و «محسن مؤمنی شریف» نویسنده، از جمله مهمانان این همایش بودند. «ماریو آنتونیو» سفیر نیکاراگوئه در تهران و نمایندگان از سفارتخانه های ونزوئلا و کوبا نیز از مهمانان این برنامه بودند.

در این برنامه تعدادی از کودکان ایرانی به روی سن آمده و هریک به زبان خود برای کودکان غزه دعا کرده و سلامتی و پیروزی آنان را از خدا خواستند.

رونمایی نخستین نماهنگ مشترک هنرمندان ایرانی و فلسطینی نیز بخش دیگری از این همایش بود. این نماهنگ با خوانندگی «پویا بابایی» و «عبدالمجید عریقات» و با شعر فارسیِ «محمدمهدی سیار» و شعر عربیِ «نهاد نشوان» ساخته شده است. آهنگسازی این کار را «کریم عکاشه» برعهده داشته، تنظیم بخش عربی را «بسام عکاشة» و تنظیم بخش فارسی را «کامران میرزایی» برعهده داشته اند. کارگردانی این اثر نیز توسط «محمد ابوشعر» انجام شده است.

در این همایش همچنین ارتباط مستقیمی با غزه با «خالد الازبط» مسئول مؤسسه خیریه ای که کمک های جمع آوری شده توسط اتحادیه بین المللی امت واحده، از طریق آن در غزه توزیع می شود برقرار شده و درباره طرح سرپرستی ایتام غزه و نحوه توزیع اولین محموله کمک های ارسالی صحبت شد. 

این گلریزان در ادامه پویش شکوفه های زیتون (پویش حمایت هنرمندان، فرهنگیان، دانشگاهیان و ورزشکاران از ایتام شهدای غزه) برگزار شده و مبالغ دریافتی آن، به همراه کمک های جمع آوری شده در طول جنگ 51روزه تاکنون، به صورت مرحله ای به غزه ارسال می شود.

از هفته گذشته، «پویش شکوفه های زیتون» آغاز شد که چهره های مختلفی از آن حمایت کردند. 64 چهره هنری، فرهنگی، دانشگاهی و ورزشی که تا روز همایش، از این پویش حمایت کردند، عبارت انداز: نرگس آبیار، هادی آرزم، حبیب احمدزاده، ماموستا نریمان احمدی، محمود احمدی افزادی، مولوی مصطفی اربابی، شهاب اسفندیاری، بهروز افخمی، عماد افروغ، رضا امیرخانی، علی انتظاری، مولوی مصطفی بابایی، رضا برجی، مولوی محمد برفی، محسن برمهانی، حسن بشیر، محسن بنی هاشمی، امیر پوروزیری، محمدرضا تخت کشیان، محمدحسین جعفریان، مریم جلالی، ابوالفضل جلیلی، وحید جلیلی، ابراهیم حاتمی کیا، حسین دهباشی، مولوی یعقوب حسین بر، دانیال حکیمی، فروز رجایی فر، مهران رجبی، رضا رویگری، محمدرضا زائری، هادی ساعی، محمدمهدی سیار، مرتضی شعبانی، مولوی عبدالمجید شه بخش، مولوی شیخی، اکبر صحرایی، نادر طالب زاده، ابوالقاسم طالبی، محمدرضا طالقانی، اکبر عبدی، میلاد عرفان پور، سیدسلیم غفوری، هادی فردوسی، آخوند عبدالجلیل فرهمند، ناصر فیض، علیرضا قزوه، محمد کاسبی، حسین کچویان، عبدالحسین کلانتری، بیژن کیا، رضا کیانیان، محسن مؤمنی شریف، احمد مبلّغی، میثم محمدی، سیدمحمد مرندی، الهام مزارعی، علی معلم، هادی مقدم دوست، آرش میراسماعیلی، رضا میرکریمی، احمد نجفی، سیدابوالحسن نوّاب و توران ولی مراد.

همایش «شکوفه های زیتون» با دریافت کمک های مردمی برای ایتام شهدای غزه به پایان رسید. مبالغ دریافتی این گلریزان به همراه کمک های مردمی که در طول جنگ ازطریق درگاه پرداخت اینترنتی امت واحده به نشانی اینترنتی «http://unified-ummah.org/payment-qods.php» جمع آوری شده است، به صورت مرحله ای (ماهانه) به غزه انتقال می یابد. این درگاه پرداخت اینترنتی، بعد از همایش نیز به فعالیت خود ادامه خواهد داد. 
مطالب مرتبط

جریان شیرازی عمق استراتژیک ایران را نشانه رفته!
دوجریان دور کننده جهان اسلام از انقلاب اسلامی

جریان شیرازی عمق استراتژیک ایران را نشانه رفته!
دوجریان دور کننده جهان اسلام از انقلاب اسلامی

وجه مشترک بحران سوریه و پس از آن عراق، با جریان شیرازی در این است که هر دو عملا عمق استراتژیک جمهوری اسلامی ایران را نشانه رفته اند. بحران سوریه و عراق بدنه اهل سنت دنیا را از ایران جدا ساخته و جریان شیرازی نیز به دنبال جدا کردن شیعیان جهان از ایران است.

|

دلیلی دیگر براثبات طائفی نبودن دول عربی !

دلیلی دیگر براثبات طائفی نبودن دول عربی !

اخیرا اتفاقی در سطح دول عربی رخ داد که بار دیگر ثابت کرد که سران کشورهای عرب اساسا رویکرد متعصبانه مذهبی یا قومی ندارند! چند سال قبل در ایام جنگ 22 روزه و پس از آن جنگ 8 روزه و 51 روزه غزه مظلوم که دولتهای عربی در مقابل کشتار بیرحمانه مردم

|

دفع دو شبهه رایج عربی درباره ایران

دفع دو شبهه رایج عربی درباره ایران

دائما اشتباهات موجود در نظام عراق و سوریه و... به پای ایران نوشته می شود به این اعتبار که ایران یک قدرت منطقه ای است و طبعا باید بتواند جلوی آنها را بگیرد! مثلا می گویند مالکی چرا فلان کار را کرد؟ یا چرا این مساله در سوریه اصلاح نشده است یا چرا فلان حادثه در یمن رخ داد و قس علیهذا

|

نظرات کاربران