در حال بارگذاری ...

اتحادیه بین المللی امت واحده در بیانیه ای با محکوم کردن دخالت نظامی آمریکا در کشورهای اسلامی منطقه به بهانه مبارزه با تروریسم، از کشورهای اسلامی و سردمداران مسلمان آنها خواست تا مانع دخالت بیگانگان در سرزمینشان شوند.

اتحادیه بین المللی امت واحده در بیانیه ای با محکوم کردن دخالت نظامی آمریکا در کشورهای اسلامی منطقه به بهانه مبارزه با تروریسم، از کشورهای اسلامی و سردمداران مسلمان آنها خواست تا به بیگانگان اجازه دخالت در امور داخلی کشورشان را ندهند و با وحدت کلمه، سیاست های استعمار برای مشکل آفرینی در منطقه را از بین ببرند.

متن بیانیه امت واحده به شرح زیر است:

 
 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

الَّذینَ یَتَرَبَّصُونَ بِکُمْ فَإِنْ کانَ لَکُمْ فَتْحٌ مِنَ اللَّهِ قالُوا أَ لَمْ نَکُنْ مَعَکُمْ وَ إِنْ کانَ لِلْکافِرینَ نَصیبٌ قالُوا أَ لَمْ نَسْتَحْوِذْ عَلَیْکُمْ وَ نَمْنَعْکُمْ مِنَ الْمُؤْمِنینَ فَاللَّهُ یَحْکُمُ بَیْنَکُمْ یَوْمَ الْقِیامَةِ وَ لَنْ یَجْعَلَ اللَّهُ لِلْکافِرینَ عَلَى الْمُؤْمِنینَ سَبیلاً. (141/نساء)

 

 یک بار دیگر دست تجاوز شیطان بزرگ به بهانه مقابله با تروریسم، به سوی کشورهای اسلامی دراز شده و آمریکا برای آنچه مقابله با گسترش دولت اسلامی عراق و شام (داعش) می نامد اقدام به تجاوز هوایی به کشور عراق کرده است و همین طرح را برای کشور سوریه نیز در دستور کار دارد.

 

 بدیهی است مقابله با گروهی که به نام اسلام و دین تیشه بر ریشه انسانیت می زند وظیفه ای است که تمامی دولت ها و ملت های آزاده می بایست در راستای آن متحد شوند لکن در این میان باز کردن پای آنانی که تا همین چند سال پیش چکمه هایشان در خون مردان و زنان عراقی فرورفته بود و هنوز که هنوز است آثار جنایاتشان در جای جای عراق برجای مانده است، چه توجیهی می تواند داشته باشد؟

 

براستی از یاد برده ایم که سربازان آمریکایی چگونه زن و مرد و کودک و پیر عراقی را اعم از سنی و شیعه با آتش مسلسل های خود تکه تکه کردند؟ آیا از خاطر برده ایم که چه تعداد زن و مرد عراقی در سیاه چال های آمریکایی مورد شکنجه و تجاوز جنسی قرار گرفتند؟ آیا نمی بینیم که بواسطه استفاده از سلاح های ممنوعه اورانیوم ضعیف شده، هنوز پس از گذشت بیش از 10 سال از تهاجم آمریکا، مادران عراقی در بصره و فلوجه کودکان نارس بدنیا می آورند و بیمارستان های عراقی پر است از بیماران سرطانی؟ براستی مساجد و حسینه های ویران شده و به آتش کشیده شده توسط ارتش آمریکا را از خاطر برده ایم؟ آیا لازم است کسی تصاویر قران های پاره پاره شده و مورد اهانت قرار گرفته را یک بار دیگر در برابر چشمان ما بگذارد تا بیاد آوریم که این آمریکا همان جنایتکار همیشگی است؟

 

امروز شاهد آنیم که سخن پر عمق و معنای پیر فرزانه و معمار راستین انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی کم کم به فراموشی سپرده می شود که: "هرچه فریا داریم بر سر آمریکا بکشیم" چراکه عده ای دشمن نخست خود را "داعش" می انگارند و هرچه فریاد دارند بر سر وهابیت می کشند! کیست که نداند هرآنچه کشورهای منطقه غرب آسیا از ناامنی و گسترش افراطی گری مذهبی می کشند ریشه در سیاست های استعماری و توسعه طلبانه قدرت های بزرگ و در راس آنها آمریکا دارد؟ پس چگونه است که در این میان عده ای ساده لوح آمریکا را منجی خویش در برابر تروریسم پنداشته اند و برای قرار گرفتن در جبهه مشترک میان غرب و آمریکا علیه تروریسم لحظه شماری می کنند؟!

cleardot.gif

 

 اتحادیه بین المللی امت واحده بر خود لازم می داند که یک بار دیگر بر این واقعیت تاکید کند که دولت آمریکا و سیاست های استعماری اش در منطقه، مستقیم یا غیر مستقیم سرمنشا تمامی مشکلات مسلمانان جهان بوده و هست و از این رو دشمن شماره یک تمامی آزادی خواهان و حق طلبان دنیا به شمار می آید. از این رو این اتحادیه ضمن یادآوری مواضع اخیر رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه دشمن اصلی ملت ایران دولت ایالات متحده است و تاکید مجدد بر لزوم تمایز قائل شدن میان کافران حربی و جاهلان متنسک، تهاجم اخیر آمریکا و دیگر همپیمانان اروپایی اش به کشور عراق را شدیدا محکوم کرده و یادآور می شود آنچه باعث شده تا ملت های مسلمان به این ذلت و خواری برسند که برای رفع مشکلات و بحران های خویش پای کفار حربی را به کشورهای اسلامی باز کنند به حکم آیه شریفه "وَأَطِیعُواْ اللّهَ وَرَسُولَهُ وَلاَ تَنَازَعُواْ فَتَفْشَلُواْ وَتَذْهَبَ رِیحُکُمْ وَاصْبِرُواْ إِنَّ اللّهَ مَعَ الصَّابِرِینَ(انفال/46)" تفرقه و اختلافات داخلی میان امت اسلامی است. امید است که امت اسلامی با تمسک به کلمه توحید و بهره مندی از توحید کلمه هرچه سریعتر بر بحران های پیش رو فائق آید ان شا الله و هیچ جریانی ننگ ابدی همپیمانی با آمریکا برای دست اندازی کفار حربی به سرزمین های اسلامی را برای خود به ارمغان نیاورد.

 

وسیعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون

 

اتحادیه بین المللی امت واحده

 

 30/6/1393
مطالب مرتبط

پیام تسلیت اتحادیه بین المللی امت واحده در پی درگذشت جناب آقای دکتر حسین شیخ الاسلام

پیام تسلیت اتحادیه بین المللی امت واحده در پی درگذشت جناب آقای دکتر حسین شیخ الاسلام

ایشان از معدود کسانی بود که حتی قبل از برگزاری اولین کاروان آسیایی شکست حصر غزه و در زمانی که هنوز اقدامی ویژه در کارنامه مان نداشتیم به جوانان اعتماد کرد و کمک های معنوی خودش در حمایت از این اقدام را دریغ نکرد.

|

بیانیه اتحادیه بین المللی امت واحده در پی درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمین سیدهادی خسروشاهی

بیانیه اتحادیه بین المللی امت واحده در پی درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمین سیدهادی خسروشاهی

در میان اخبار تلخ فوت هموطنان عزیزمان، آنچه مایه تاسف بیشتر گردید، خبر ارتحال عالم ربانی، آیت الله سید هادی خسروشاهی بود که ما را در غم بیشتری فرو برد چرا که فعالان عرصه بین الملل، یکی از چهره های ماندگار خود را از دست داده اند.

|

رویداد ایده پردازی در موضوع روابط بین المللی جوانان ایرانی

رویداد ایده پردازی در موضوع روابط بین المللی جوانان ایرانی

هفتمین دوره آموزشی-تشکیلاتی اتحادیه بین المللی امت واحده با عنوان "رویداد ایده پردازی در موضوع روابط بین المللی جوانان ایرانی" با حضور افراد و اساتید مختلف، از 17 تا 19 شهریور ماه دراردوگاه آبعلی برگزار شد.

|

جریان شیرازی عمق استراتژیک ایران را نشانه رفته!
دوجریان دور کننده جهان اسلام از انقلاب اسلامی

جریان شیرازی عمق استراتژیک ایران را نشانه رفته!
دوجریان دور کننده جهان اسلام از انقلاب اسلامی

وجه مشترک بحران سوریه و پس از آن عراق، با جریان شیرازی در این است که هر دو عملا عمق استراتژیک جمهوری اسلامی ایران را نشانه رفته اند. بحران سوریه و عراق بدنه اهل سنت دنیا را از ایران جدا ساخته و جریان شیرازی نیز به دنبال جدا کردن شیعیان جهان از ایران است.

|

نظرات کاربران