در حال بارگذاری ...

خیمه دانشجویی غزه؛ تنهای پیروز به همت تشکلهای دانشجویی دانشگاه امیرکبیر و دانشگاه تهران و با همکاری اتحادیه بین المللی امت واحده به مدت یک هفته در محل پارک دانشجو دایر شد.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه بین المللی امت واحده، خیمه "غزه؛ تنهای پیروز" در جهت اعلام همراهی مردم ایران با مقاومت مردم فلسطین و نیز تبیین مسایل مرتبط با حمله رژیم صهیونیستی به غزه در چهاراه ولیعصر برگزار شد.

 
 
خیمه "غزه؛ تنهای پیروز" که متشکل از غرفه های متنوعی همچون نقاشی کودکان، قبول سرپرستی ایتام غزه، پخش فیلم و کلیپهای مقاومت و همچنین محل ویژه ای برای سخنرانی نخبگان درباره فلسطین و غزه است، به مدت یک هفته از هجدهم تا بیست و چهارم مرداد در محل پارک دانشجو برگزار شد.
 
 
از نخستین روز راه اندازی این خیمه که با استقبال اقشار مختلف مردم روبرو شد، گروه های مختلف نخبگان هنری و سیاسی کشور نیز حضور پیدا کرده و همراهی خود با مردم مسلمان غزه را اعلام کرده و بر حمایت از مقاومت تاکید کردند.
 
 
موسیقی زنده مقاومت
 
همچنین از روز دوم برپایی غرفه ، موسیقی زنده مقاومت در حاشیه برنامه ها، توسط یکی از گروه های جوان موسیقی انقلابی در محل برپایی خیمه برگزار شد و قطعه های متنوعی درباره غزه و مقاومت توسط این گروه اجرا و  با استقبال گسترده مردم و رهگذران روبرو شد.
 
 
شب شعر غزه تنهای پیروز
 
 شب شعر "غزه؛ تنهای پیروز" ، از دیگر برنامه های حاشیه ای خیمه بود که با حضور شاعرانی چون محدثی، داوودی،، سعیدی راد و اسماعیلی برگزار شد.
 
 
"عکس با فلسطین"
 
غرفه "عکس با نمادهای فلسطینی"، یکی از غرفه های جالب و پرمخاطب نمایشگاه بود که بسیاری از بازدیدکنندگان از خیمه با حضور در آن و گرفتن عکس، با مردم غزه اعلام همراهی میکردند.
 

بازدیدکنندگان در این غرفه با نوشتن دستنوشته هایی بر روی مقوا که حاکی از اعلام همراهی با مردم و مقاومت در غزه بود، با نمادهای مقاومت و نیز نمایی از ایستادگی مردم فلسطین عکس یادگاری میگرفتند.
 

 حضور نخبگان هنری و سیاسی 

 
در طول مدت برگزاری خیمه در کنار حضور گسترده مردمی، شخصیتهای سیاسی و بعضی چهره های هنری و دانشگاهی ایرانی نیز از خیمه بازدید کرده و نیز به ایراد سخنرانی پرداختند.
 
همچنین دکتر خالد قدومی، نماینده جنبش حماس در تهران مهمان ویژه خیمه بود که پس از حضور در غرفه ها و بازدید از آنها به ایراد سخنرانی پرداخته و آخرین شرایط غزه را تشریح کرد.
 
در روزهای برگزاری خیمه "غزه؛ تنهای پیروز" میزبان برخی شخصیتهای سیاسی و فعالین عرصه فلسطین همچون علی مطهری(نماینده مجلس)، سعدالله زارعی(تحلیل گر مسایل منطقه)، آصفری(نماینده مجلس)، محمد علی رامین(فعال سیاسی)، خانم فروز رجایی فر(دبیر ستاد پاسداشت شهدای نهضت جهانی اسلام)، صادق شهبازی(فعال دانشجویی) و برخی چهره های هنری و فرهنگی بود.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
مطالب مرتبط

دلیلی دیگر براثبات طائفی نبودن دول عربی !

دلیلی دیگر براثبات طائفی نبودن دول عربی !

اخیرا اتفاقی در سطح دول عربی رخ داد که بار دیگر ثابت کرد که سران کشورهای عرب اساسا رویکرد متعصبانه مذهبی یا قومی ندارند! چند سال قبل در ایام جنگ 22 روزه و پس از آن جنگ 8 روزه و 51 روزه غزه مظلوم که دولتهای عربی در مقابل کشتار بیرحمانه مردم

|

مسجد دانشگاه تهران میزبان نخبگان شیعه و سنی

برگزاری افطاری «وحدت و مقاومت» با حضور ده ها تن از چهره های فرهنگی- هنری کشور
مسجد دانشگاه تهران میزبان نخبگان شیعه و سنی

برگزاری افطاری «وحدت و مقاومت» با حضور ده ها تن از چهره های فرهنگی- هنری کشور

افطاری «وحدت و مقاومت» در شب میلاد امام حسن مجتبی علیه السلام، با حضور گروه های مختلف شیعه و سنی و نخبگان مطرح فرهنگی و فعالان عرصه وحدت و جهان اسلام در مسجد دانشگاه تهران برگزار شد.

|

ما، حماس، داعش و دیگران...

تمام تلاش این نوشتار بر این است که حماس را آنگونه که هست ببینیم. ما به عنوان جمهوری اسلامی اگر نتوانیم با حماس به عنوان یک «تشکیلات قدرتمند اسلام گرای سنی مذهب فلسطینی ضد اسرائیل» - با وجود همه اختلافاتی که داریم- تعامل کنیم باید حداقل خیال خودمان را از حیث نظری راحت کنیم که ...

|

امروز، جشن پیروزی مردم و مقاومت غزه در تهران

امروز، جشن پیروزی مردم و مقاومت غزه در تهران

به مناسبت پیروزی مردم و مقاومت فلسطینی در جبهه نظامی و سیاسی بر دشمن صهیونیستی، امروز چهارشنبه ساعت 18 کارناوال موتوری و جشن پیروزی در چهارراه ولیعصر برگزار خواهد شد.

|

نظرات کاربران