در حال بارگذاری ...

روبرت بیگلریان بعد از ظهر امروز در جلسه هم اندیشی و همدلی ادیان برای صلح در سوریه با اشاره به اینکه این ارزش معنوی دینی و انسانی در کلیسای اصفهان به وضوح مشخص است، اظهار کرد: حضور روحانیون مسیحی و مسلمان در این جلسه هم اندیشی نشانه ای از جلوه های مختلف بین ادیان الهی است.

نماینده ارامنه با حضور در نشست ادیان برای صلح در کلیسای وانک اصفهان، با اشاره به اینکه کلیسای وانک اصفهان نمادی فرهنگی، معماری و هنری است، افزود: این مکان بیانگر این واقعیت است که چگونه همزیستی بالقوه و تبلور آن در اصفهان بین دین اسلام و مسیحیت ایجاد شده است و این در حالی است که جامعه ارامنه ایران در عرصه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، علمی و اقتصادی در طی سدهای مختلف حضور داشته و آثار حضور آنها ثبت شده و از طرف مردم مسلمان ایران محترم شمرده می شود.

 

نماینده ارامنه اصفهان و جنوب ایران در مجلس تصریح کرد: این امر نشان می دهد که ما ایمان را حفظ کرده ایم چرا که ایمن بوده ایم و همین ایمان توأم با ایمن بودن سبب شده است که دو دین متفاوت در کنار همدیگر زندگی کنند.

 

وی با تأکید براینکه ما بروز این نوع زندگی را در عرصه های اجتماعی متکی به دین و اخلاق می بینیم، ادامه داد: آنچه ما انجام می دهیم مهم است و ما مسیحیان ایران هنوز خود را از مسلمانان جدا نمی بینیم و زندگی ما با هم عجین است.

 

بیگلریان با اشاره به اینکه لفظ زندگی مسالمت آمیز برای ما رسا نیست، گفت: ما در کنار یکدیگر همدیگر را تحمل نکرده ایم بلکه با هم زندگی کرده ایم و ماحصل آن بروز فعالیت و سازندگی است و ما به صورت صلح آمیز در کنار یکدیگر زندگی می کنیم و برای حفظ صلح موجود و استقرار و بندگی اهداف والاتری را دنبال می کنیم.

 

وی با خطاب به زائران صلح سوریه و با بیان اینکه دست اندرکاران دینی و اهل سلوک الهی ما و نیز سیاسیون توانمندی بسیار دارند اما ممکن است به انحراف کشیده شوند، افزود: شما متکی به قدرت مردم هستید و باید تلاش کنید اجتماع را اصلاح کنید و چیزی که با نظر مردم سوریه بدون خدشه و دخالت و دستیابی به زورگویان و خون و خونریزی باشد.

 

نماینده ارامنه اصفهان و جنوب ایران در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: با کمال تأسف ما شاهد حملات زورگویان از خاک ترکیه به سمت مردم ارامنه نشین سوریه هستیم که فاجعه نسل کشی را در آن منطقه بدون در نظر گرفتن مسائل انسانی مرتکب می شوند و ما مردم ایران نیز همگام با مردم مظلوم سوریه چنین دست اندازهایی را محکوم می کنیم.

 

وی خطاب به زائران صلح در سوریه گفت: ما هرگونه دست اندازی منادی عدالت و اخلاق را محکوم می کنیم و این در حالی است که در سیاست بین المللی و حقوق بین الملل قدرتمندان می گویند که قدرت است که حکومت را تعیین می کند در حالی که دنیا بدون همدلی و وحدت و خیرخواهی به سرانجام نمی رسد.

 

بیگلریان اضافه کرد: شما سفیران صلح هستید که با دست اندرکاران و نهادها یادآوری می کنید که دنیا و حفظ دنیا باید از این عقده ها سرباز کند و به سمت حق طلبی رفته و ریشه خشونت و تسلط کنده شود چرا که این خشونت و تسلط در نهایت منجر به انقلاب و ساختارشکنی شود.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: از آنجایی که زمین هم به عنوان آفریده به ما انسان ها نیاز دارد ما نیز باید مسئولیت پذیر و خیرخواه باشیم.
مطالب مرتبط

جریان شیرازی عمق استراتژیک ایران را نشانه رفته!
دوجریان دور کننده جهان اسلام از انقلاب اسلامی

جریان شیرازی عمق استراتژیک ایران را نشانه رفته!
دوجریان دور کننده جهان اسلام از انقلاب اسلامی

وجه مشترک بحران سوریه و پس از آن عراق، با جریان شیرازی در این است که هر دو عملا عمق استراتژیک جمهوری اسلامی ایران را نشانه رفته اند. بحران سوریه و عراق بدنه اهل سنت دنیا را از ایران جدا ساخته و جریان شیرازی نیز به دنبال جدا کردن شیعیان جهان از ایران است.

|

دلیلی دیگر براثبات طائفی نبودن دول عربی !

دلیلی دیگر براثبات طائفی نبودن دول عربی !

اخیرا اتفاقی در سطح دول عربی رخ داد که بار دیگر ثابت کرد که سران کشورهای عرب اساسا رویکرد متعصبانه مذهبی یا قومی ندارند! چند سال قبل در ایام جنگ 22 روزه و پس از آن جنگ 8 روزه و 51 روزه غزه مظلوم که دولتهای عربی در مقابل کشتار بیرحمانه مردم

|

دفع دو شبهه رایج عربی درباره ایران

دفع دو شبهه رایج عربی درباره ایران

دائما اشتباهات موجود در نظام عراق و سوریه و... به پای ایران نوشته می شود به این اعتبار که ایران یک قدرت منطقه ای است و طبعا باید بتواند جلوی آنها را بگیرد! مثلا می گویند مالکی چرا فلان کار را کرد؟ یا چرا این مساله در سوریه اصلاح نشده است یا چرا فلان حادثه در یمن رخ داد و قس علیهذا

|

نظرات کاربران