در حال بارگذاری ...

اتحادیه بین المللی امت واحده با صدور بیانیه ای، به اعدام رهبر جماعت اسلامی بنگلادش و سیاست های اسلام هراسی دولت بنگلادش اعتراض کرد.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه بین المللی امت واحده، متن بیانیه اتحادیه امت واحده در اعتراض به اعدام عبدالقادر ملا رهبر جماغت اسلامی بنگلادش بدین شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

«فَاستَقِم کَما أُمِرتَ وَمَن تابَ مَعَکَ وَلا تَطغَوا إِنَّهُ بِما تَعمَلونَ بَصیرٌ» (هود / 112)

 

ماه های اخیر شاهد بروز اتفاقات ناگواری در کشور مسلمان نشین بنگلادش بود که متاسفانه به سبب سیاست های رسانه ای نظام سلطه عملا بر مردم جهان پوشیده ماند. بنگلادش که جزو پرجمعیت ترین کشورهای مسلمان در دنیا شناخته می شود از سال های گذشته با روی کار آمدن جریانات سکولار شاهد اجرای سیاست های ضد اسلامی بوده است که اوج آن در تشکیل دادگاه هایی بر ضد شخصیت های معروف جریانات اسلام گرا نمایان شد؛ دادگاه هایی که به بهانه درگیری های رخ داده در جریان استقلال کشور بنگلادش از پاکستان در سال 1971 و تعیین عاملین کشتارهای صورت گرفته در آن زمان برپا شدند لکن اهدافی دیگر را دنبال می کنند. شخصیت های مطرح متعددی از حرکت جماعت اسلامی بنگلادش ـ بعنوان قوی ترین جریان اسلام گرای این کشور ـ طی این سال ها دستگیر شده و محکوم به حبس های بلند مدت و نیز اعدام شدند. متاسفانه روز پنجشنبه 21 آذر نخستین حکم از این سلسله احکام به اجرا درآمد و «عبدالقادر ملا» دستیار دبیرکل جماعت اسلامی بنگلادش به اتهام آنچه جنایات جنگی در 42 سال پیش عنوان گشت، در زندان اعدام شد در حالی که تا آخرین لحظات پیش از اعدام، خویش را از اتهامات وارده مبرا دانست و حکم صادره را ضدیت حزب حاکم با جریانات اسلام گرا نامید. این اعدام، موجی از اعتراضات مردمی را به دنبال داشت که با سرکوب شدید و خونین از سوی نیروهای پلیس و شبهه نظامی دولتی مواجه شد و ده ها نفر را به خاک و خون کشاند.


اتحادیه بین المللی امت واحده ضمن محکومیت شدید سیاست اسلام هراسی اتخاذ شده از سوی دولت بنگلادش و کشتن انسان های بیگناه، تاکید می کند که نظام سلطه با همکاری متحدان سکولار خویش از مصر گرفته تا بنگلادش، به دنبال سرکوب موج نوین اسلام گرایی و بیداری اسلامی ای است که خواب های استعماری شان را آشفته ساخته. قطعا حفظ وحدت میان امت اسلامی در کنار صبر و استقامت و جلوگیری از افراط در واکنش به دشمنی های صورت گرفته، آینده را آز آنِ اسلام و مسلمین خواهد کرد ان شاء الله.


والسلام علیکم و رحمة الله وبرکاته
مطالب مرتبط

پیام تسلیت اتحادیه بین المللی امت واحده در پی درگذشت جناب آقای دکتر حسین شیخ الاسلام

پیام تسلیت اتحادیه بین المللی امت واحده در پی درگذشت جناب آقای دکتر حسین شیخ الاسلام

ایشان از معدود کسانی بود که حتی قبل از برگزاری اولین کاروان آسیایی شکست حصر غزه و در زمانی که هنوز اقدامی ویژه در کارنامه مان نداشتیم به جوانان اعتماد کرد و کمک های معنوی خودش در حمایت از این اقدام را دریغ نکرد.

|

بیانیه اتحادیه بین المللی امت واحده در پی درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمین سیدهادی خسروشاهی

بیانیه اتحادیه بین المللی امت واحده در پی درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمین سیدهادی خسروشاهی

در میان اخبار تلخ فوت هموطنان عزیزمان، آنچه مایه تاسف بیشتر گردید، خبر ارتحال عالم ربانی، آیت الله سید هادی خسروشاهی بود که ما را در غم بیشتری فرو برد چرا که فعالان عرصه بین الملل، یکی از چهره های ماندگار خود را از دست داده اند.

|

رویداد ایده پردازی در موضوع روابط بین المللی جوانان ایرانی

رویداد ایده پردازی در موضوع روابط بین المللی جوانان ایرانی

هفتمین دوره آموزشی-تشکیلاتی اتحادیه بین المللی امت واحده با عنوان "رویداد ایده پردازی در موضوع روابط بین المللی جوانان ایرانی" با حضور افراد و اساتید مختلف، از 17 تا 19 شهریور ماه دراردوگاه آبعلی برگزار شد.

|

جریان شیرازی عمق استراتژیک ایران را نشانه رفته!
دوجریان دور کننده جهان اسلام از انقلاب اسلامی

جریان شیرازی عمق استراتژیک ایران را نشانه رفته!
دوجریان دور کننده جهان اسلام از انقلاب اسلامی

وجه مشترک بحران سوریه و پس از آن عراق، با جریان شیرازی در این است که هر دو عملا عمق استراتژیک جمهوری اسلامی ایران را نشانه رفته اند. بحران سوریه و عراق بدنه اهل سنت دنیا را از ایران جدا ساخته و جریان شیرازی نیز به دنبال جدا کردن شیعیان جهان از ایران است.

|

نظرات کاربران