در حال بارگذاری ...

اتحادیه بین المللی امت واحده در اعتراض به رویکرد غلط برخی رسانه های داخلی در فضاسازی علیه جنبش مقاومت اسلامی حماس، بیانیه صادر کرد.

اتحادیه بین المللی امت واحده در اعتراض به انتشار برخی مطالب و اخبار جهت دار از سوی بعضی رسانه ها پیرامون جنبش مقاومت اسلامی حماس بیانیه اعتراضی صادر کرد. متن این بیانیه به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم
"محمد رسول الله والذین معه اشداء علی الکفار رحماء بینهم"

هفته گذشته فضای رسانه ای کشور شاهد انتشار برخی مطالب ضد حرکت مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) به بهانه خبر سفر احتمالی خالد مشعل رییس دفتر سیاسی این جنبش به تهران بود. بدیهی است نقد سیاست های این حرکت با نگاه به شرایط منطقه امری فی نفسه مطلوب است، لکن آنچه باعث شده است اتحادیه بین المللی امت واحده بر خود فرض بداند تا نسبت بدان واکنش نشان دهد، اتهامات بی پایه و اساسی است که به این حرکت در فضای رسانه ای کشور زده شده و کسی را بجز رژیم اشغال گر قدس و شیعیان ضد وحدت -که اساسا با هرگونه حرکت اسلامی سنی مخالف اند و از نظر ایشان سنی خوب، سنی سکولار است- منتفع نخواهد ساخت.

در نوک پیکان این اتهامات، همکاری حماس با گروه های معارض دولت سوریه در پی خروج دفتر سیاسی این حرکت از دمشق است. اتهامی که بارها و بارها از سوی مقامات این حرکت تکذیب شده است و از دیگر سو نیز هیچ گونه سند و مدرکی دال بر این اتهام ارائه نشد. جنبش حماس البته نارضایتی خود را از آنچه توسط نظام حاکم در سوریه انجام می شود مخفی نداشته و به همین دلیل هم دفتر سیاسی خود را از دمشق خارج ساخت لکن تاکید کرده است که از هر گونه دخالت در امور این کشور نیز مبری است.

متاسفانه شاهد آنیم که برخی با این تفکر غلط که: "مخالفان نظام سوریه همگی ضد محور مقاومت هستند" حاضر نیستند حتی اختلاف دیدگاه تحلیلی بر سر مساله سوریه را پذیرا باشند و ثمره چند دهه تلاش مستمر در عرصه بین الملل را قربانی چنین نگاه های تنگ نظرانه ای می کنند؛ حال آنکه چنین تصوری از اساس اشتباه است همانگونه که تصور اینکه "تمامی مخالفین معارضه در سوریه، مدافعان رژیم بعث حاکم بر این کشور هستند" نیز تصوری باطل به شمار می رود. بنابراین گرچه موضع حرکت مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» با موضع جمهوری اسلامی ایران در موضوع سوریه متفاوت و از نظر ما  قابل نقد است اما نباید از یاد برد حرکت حماس اصلی ترین جریان «تاثیرگذار» و «معتقد به مقاومت» در میان فلسطینیان است که کماکان سلاحش را بر زمین نگذاشته و در مقابل طرح استعماری «دو دولت» و «دو کشور» ایستاده است. حماس همان حرکتی است که در جریان جنگ 8 روزه غزه ـ که در بحبوحه ناآرامی های سوریه و جبهه بندی های ضد ایرانی در فضای عربی رخ داد ـ رسماً از جمهوری اسلامی ایران سپاسگذاری کرد و بنرهای: "شکراً لایران" برای نخستین بار در جای جای نوار غزه برافراشت. حماس همان حرکتی است که در سالگرد تاسیس خود نه تنها از به رسمیت شناختن اسرائیل و مذاکرات تهوع آور صلح سخن نگفت بلکه بار دیگر بر آزادی تمامی سرزمین های اشغالی از جمله قدس شریف از طریق مقاومت تاکید کرد.

علاوه بر این، چگونه می توان گوش خویش را بر این همه تاکیدات مکرر رهبر معظم انقلاب بر «بیداری اسلامی» و دمیده شدن بارقه های تمدن بزرگ اسلامی در پی این رخدادها بست و تمامی اهداف بلند مدتی را که جز در ایستادگی و اتحاد با جریانات اسلام گرای امت اسلامی محقق نمی شود به فراموشی سپرد و کسانی را دوست پنداشت که شالوده ی اندیشه شان را نظریات سوسیالیستی و ناسیونالیستی شکل می دهد؛ تنها به این بهانه که مواضعشان بر سر مساله سوریه چونان مواضع ماست؟ طرد جریانات اسلامگرای معتقد به مقاومت مسلحانه در برابر رژیم صهیونیستی و جایگزین کردن جایگاه ایشان با «ناصریست ها» و «قومی عربی ها» و «ناسیونالیست ها» اشتباهی راهبردی است که در بلندمدت ضایعه جبران ناپذیری بر وجهه جمهوری اسلامی ایران در میان امت اسلامی وارد خواهد ساخت.

بی شک مردم ستم دیده و مقاوم ایران مانند گذشته، همواره در کنار ملت مظلوم فلسطین و آرمان آن خواهند ایستاد لکن اتحادیه بین المللی امت واحده ضمن هشدار جدی نسبت به ایجاد خلل و گسست در صفوف مقاومت بواسطه چنین اقدماتی از سوی معدود رسانه های خبری، یک بار دیگر فرصت را غنیمت شمرده و ارباب رسانه را به از یاد نبردن مساله اول و اصلی جهان اسلام یعنی فلسطین در بحبوحه رخدادهای منطقه، دعوت می کند؛ باشد که این نسل، شاهد آزادی قدس شریف از چنگال دشمن صهیونیستی باشد که: انهم یرونه بعیدا و نراه قریباً انشالله.

والسلام علیکم ورحمة الله و برکاته

اتحادیه بین المللی امت واحده

 

 

 
مطالب مرتبط

رویداد ایده پردازی در موضوع روابط بین المللی جوانان ایرانی

رویداد ایده پردازی در موضوع روابط بین المللی جوانان ایرانی

هفتمین دوره آموزشی-تشکیلاتی اتحادیه بین المللی امت واحده با عنوان "رویداد ایده پردازی در موضوع روابط بین المللی جوانان ایرانی" با حضور افراد و اساتید مختلف، از 17 تا 19 شهریور ماه دراردوگاه آبعلی برگزار شد.

|

جریان شیرازی عمق استراتژیک ایران را نشانه رفته!
دوجریان دور کننده جهان اسلام از انقلاب اسلامی

جریان شیرازی عمق استراتژیک ایران را نشانه رفته!
دوجریان دور کننده جهان اسلام از انقلاب اسلامی

وجه مشترک بحران سوریه و پس از آن عراق، با جریان شیرازی در این است که هر دو عملا عمق استراتژیک جمهوری اسلامی ایران را نشانه رفته اند. بحران سوریه و عراق بدنه اهل سنت دنیا را از ایران جدا ساخته و جریان شیرازی نیز به دنبال جدا کردن شیعیان جهان از ایران است.

|

میانمار واقدامات عملی تأثیرگذار

میانمار واقدامات عملی تأثیرگذار

با اقدامات یکی دو روزه نمی شود بار خاصی برداشت و دردی را دوا کرد! دیری نیست که جریانات مسلح در میان مسلمانان شکل بگیرد چرا که هیچ راهی برای تنفس آنان باقی نگذاشته اند!

|

برنامه تلویزیونی هم قصه

برنامه تلویزیونی هم قصه

هشت سال از شروع فعالیت‌های «اتحادیه بین‌المللی امت واحده» گذشته است. طی این سال‌ها تمام تلاشمان را کرده‌ایم که تا گوشه‌ای از باری که باید برای انقلاب اسلامی در ...

|

نظرات کاربران