در حال بارگذاری ...

اتحادیه بین المللی امت واحده، جنبش عدالتخواه دانشجویی و جامعه اسلامی دانشجویان با صدور بیانیه ای ضمن دعوت برای حضور در مقابل دفتر حافظ منافع مصر، اعلام کردند در این مراسم به رییس دفتر حافظ منافع مصر گل اهدا خواهند کرد.

 نمایندگان تشکل های دانشجویی و مردمی اعلام کردند فردا سه شنبه در مراسمی پس از اقامه نماز وحدت ظهر و عصر در مقابل دفتر حافظ منافع مصر در تهران دسته گلی را به نشانه اتحاد بین ملت های ایران و مصر و وحدت مذاهب اسلامی به این دفتر اهدا خواهند کرد.

اتحادیه بین المللی امت واحده در بیانیه مشترکی با جنبش عدالتخواه دانشجویی و جامعه اسلامی دانشجویان اعلام کرد این تجمع ساعت 13 با حضور نمایندگان تشکل های دانشجویی و در واکنش به حمله تعداد معدودی از سلفی های مصر و سوری های آواره مخالف نظام اسد به منزل حافظ منافع ایران در قاهره صورت می گیرد.

 

متن کامل این بیانیه به این شرح است:

 

بسمه تعالی

ایران به دنبال ایرانى کردن اعراب یا شیعى کردن سایر مسلمین نیست؛ ایران به دنبال دفاع از قرآن و سنت پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) و احیای امت اسلامى است. براى انقلاب اسلامى، کمک به مجاهدان اهل سنت سازمانهاى حماس و جهاد و مجاهدان شیعى حزب اللّه و امل، به یک اندازه واجب شرعى است و احساس تکلیف می کند. ملت و حکومت ایران با صداى بلند و قاطع اعلام می کند که به قیام ملتها «و نه به ترور»، به وحدت اسلامى «نه غلبه و تضاد مذاهب»، به برادرى مسلمین «نه به برترى قومى و نژادى»، به جهاد اسلامى «نه خشونت علیه بى گناهان»، ان شاءاللّه معتقد و ملتزم است.

رهبر معظم انقلاب؛ 14/11/1390

 

مساله وحدت و تعایش مذهبی در طول تاریخ اسلام مورد توجه بزرگان مذاهب بوده و در دوران معاصر نیز با توجه به حضور پررنگ استعمار خارجی در جغرافیای جهان اسلام اهمیتی مضاعف یافته است. هرچند که به موازات جریان وحدت گرا در میان شیعیان و اهل سنت، افراط گرایان طرفین نیز با دمیدن در آتش فتنه گری و اختلاف مصداق آیه کریمه «وَهُمْ یَحْسَبُونَ أَنَّهُمْ یُحْسِنُونَ صُنْعًا» شدند. فرقی نمی کند که این افراط گرایی از سوی روحانیون شیعه ای صورت بگیرد که در راه سبّ همسران پیامبر و توهین به مقدسات اهل سنت قدم می زنند یا مفتیان وهّابی ای که خون شیعیان را هدر می انگارند؛ چرا که هر دو گروه در نهایت خدمتکار آمریکا و اسرائیل اند.

آخرین مورد از پروژه برجسته سازی اختلافات مذهبی میان مسلمانان، در قالب تجمع تعداد معدودی از اعضای جریان سلفی مصر و چند تن از معارضین سوری مقیم مصر در مقابل منزل حافظ منافع جمهوری اسلامی در قاهره تجلی یافت. این اقدام که با هدف جلوگیری از نزدیک شدن ایران و مصر به عنوان مراکز اصیل اسلام شیعی و سنی و بازیگران قدرتمند عرصه بین الملل طراحی شده بود، به سوژه رسانه های عربی مرتزق از دلارهای نفتی خلیج فارس تبدیل گشت.

در واکنش به این تجمع که طبق گفته سازمان دهندگان آن با مبنای جلوگیری از گسترش تشیع در مصر صورت گرفت، تشکل های دانشجویی ـ مردمی ایران اعلام می دارند که ملت ایران طبق گفته رهبر و ولی امر خود، هرگونه تلاش سازمان یافته جهت تغییر مذهب مسلمانان در جهان اسلام (چه شیعه و چه سنی) را در جهت خدمت به منافع آمریکا و اسرائیل دانسته و توهم مد شیعی و تشکیل هلال شیعی را نیز ناشی از القائات رسانه ها و شخصیت های معلوم الحال می دانند.

در همین راستا تشکل های دانشجویی ـ مردمی کشور روز سه شنبه 20 فروردین بعد از نماز ظهر و عصر، با تجمعی نمادین در مقابل دفتر حافظ منافع مصر در ایران، با اهدا گل به حافظ منافع مصر در ایران، بار دیگر همبستگی خود را با انقلاب عدالتخواهانه و ضد ظلم مردم کشور مصر اعلام خواهند کرد.

اتحادیه بین المللی امت واحده                  جنبش عدالتخواه دانشجویی                                

جامعه اسلامی دانشجویان
مطالب مرتبط

پیام تسلیت اتحادیه بین المللی امت واحده در پی درگذشت جناب آقای دکتر حسین شیخ الاسلام

پیام تسلیت اتحادیه بین المللی امت واحده در پی درگذشت جناب آقای دکتر حسین شیخ الاسلام

ایشان از معدود کسانی بود که حتی قبل از برگزاری اولین کاروان آسیایی شکست حصر غزه و در زمانی که هنوز اقدامی ویژه در کارنامه مان نداشتیم به جوانان اعتماد کرد و کمک های معنوی خودش در حمایت از این اقدام را دریغ نکرد.

|

بیانیه اتحادیه بین المللی امت واحده در پی درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمین سیدهادی خسروشاهی

بیانیه اتحادیه بین المللی امت واحده در پی درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمین سیدهادی خسروشاهی

در میان اخبار تلخ فوت هموطنان عزیزمان، آنچه مایه تاسف بیشتر گردید، خبر ارتحال عالم ربانی، آیت الله سید هادی خسروشاهی بود که ما را در غم بیشتری فرو برد چرا که فعالان عرصه بین الملل، یکی از چهره های ماندگار خود را از دست داده اند.

|

جریان شیرازی عمق استراتژیک ایران را نشانه رفته!
دوجریان دور کننده جهان اسلام از انقلاب اسلامی

جریان شیرازی عمق استراتژیک ایران را نشانه رفته!
دوجریان دور کننده جهان اسلام از انقلاب اسلامی

وجه مشترک بحران سوریه و پس از آن عراق، با جریان شیرازی در این است که هر دو عملا عمق استراتژیک جمهوری اسلامی ایران را نشانه رفته اند. بحران سوریه و عراق بدنه اهل سنت دنیا را از ایران جدا ساخته و جریان شیرازی نیز به دنبال جدا کردن شیعیان جهان از ایران است.

|

چرا فکر تقریبی به جریان سیاسی ربط ندارد؟
نمونه هایی از رفتارهای غیرتقریبی طرفداران دوجناح سیاسی

چرا فکر تقریبی به جریان سیاسی ربط ندارد؟
نمونه هایی از رفتارهای غیرتقریبی طرفداران دوجناح سیاسی

برخی از مدعیان جریانی که خود را پایبندتر به نظام می داند و مدعی – به زعم بنده در حد شعار!- تبعیت محض از رهبری هستند هم دست کمی از برخی رقبای ظاهرا سیاسی خود ندارد! بعبارتی در این مساله نوعی وحدت فکری وجود دارد و اتفاقا این نکته نشان می دهد که تقسیم جامعه صرفا بر اساس جریان سیاسی، ...

|

نظرات کاربران