در حال بارگذاری ...

در پی برقراری آرامش نسبی در منطقه آراکان کشور میانمار، تنها محموله کمک رسانی ایران که به همت ستاد مردمی حمایت از مسلمانان میانمار تهیه شده بود، بدست آوارگان مستقر در مرز بنگلادش رسید.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه بین المللی امت واحده، در شرایطی که بعد از بروز بحران کشتار مسلمانان میانمار، مسوولین نهادهای مختلف کشور اعم از وزارت امور خارجه، کمیسیون امنیت ملی و نیز سازمان هلال احمر تنها به بهانه تشکیک در آمار قربانیان این حادثه، به برخی اظهار نظرها و بیانیه های سیاسی اکتفا کرده بودند، ستاد مردمی حمایت از مسلمانان میانمار که با هماهنگی اتحادیه بین المللی امت واحده و همکاری تشکل های مختلف مردمی دانشجویی در شهرهای مختلف کشور شکل گرفته بود، توانست با بسیج نیروهای داوطلب طی شب های ماه مبارک رمضان مبلغی معادل 40 هزار دلار از نذورات مردمی را جمع آوری کند. این کمک ها با انتقال به کشور همسایه میانمار یعنی بنگلادش پس از هفته ها انتظار ـ به سبب شرایط بحرانی حاکم بر مناطق مرزی و اردوگاه های آوارگان ـ در نهایت در قالب ارزاق و مواد غذایی به نام جمهوری اسلامی ایران در میان آوارگان میانماری توزیع شد.

سید سلیم غفوری دبیر اتحادیه بین المللی امت واحده با تاکید بر اهمیت حضور مردمی و بشردوستانه ایران در بحران های بین المللی اظهار داشت: با توجه به بازتاب های مثبت این حضور غیردولتی در مواردی مثل برپایی سفره های افطار محرومین در نوار غزه، کمک به سیل زدگان پاکستان و انتقال قریب به 200 تن مواد غذایی به قحطی زدگان سومالی این بار هم با توجه به جنبه های انسانی این فاجعه تشکل های مختلف دانشجویی و مردمی دست به دست هم داده و سازماندهی مناسبی جهت جمع آوری کمک های مردمی و انتقال آنها به کمپ آوارگان میانماری در مرز بنگلادش انجام دادند و انشاءالله محموله دوم هم به زودی در کمپ آوارگان توزیع خواهد شد که ارزش ارزی این دو محموله قریب به چهل هزار دلار است.

غفوری با انتقاد از کند بودن دستگاه دیپلماسی کشور در بحران های بین المللی گفت: دولت هیچ دخالت و کمکی نه در فراهم کردن محموله ها و نه در انتقال آنها به بنگلادش نداشته و تمامی هزینه ها از طریق نذورات مردمی فراهم شده است.

دبیر اتحادیه بین المللی امت واحده با تاکید بر اثرگذاری بالای چنین اقداماتی در تقویت دیپلماسی عمومی کشور اظهار داشت: در شرایطی که برخی کشورهای منطقه بالاترین بهره برداری از وقوع حوادث طبیعی در اقصی نقاط جهان اسلام می کنند، انفعال مقامات اجرایی کشور به هیچ وجه قابل قبول نیست و مسوولین امر می توانند حداقل تسهیل کننده اقدامات نهادهای مردم نهاد در این حوزه باشند.
مطالب مرتبط

جریان شیرازی عمق استراتژیک ایران را نشانه رفته!
دوجریان دور کننده جهان اسلام از انقلاب اسلامی

جریان شیرازی عمق استراتژیک ایران را نشانه رفته!
دوجریان دور کننده جهان اسلام از انقلاب اسلامی

وجه مشترک بحران سوریه و پس از آن عراق، با جریان شیرازی در این است که هر دو عملا عمق استراتژیک جمهوری اسلامی ایران را نشانه رفته اند. بحران سوریه و عراق بدنه اهل سنت دنیا را از ایران جدا ساخته و جریان شیرازی نیز به دنبال جدا کردن شیعیان جهان از ایران است.

|

میانمار واقدامات عملی تأثیرگذار

میانمار واقدامات عملی تأثیرگذار

با اقدامات یکی دو روزه نمی شود بار خاصی برداشت و دردی را دوا کرد! دیری نیست که جریانات مسلح در میان مسلمانان شکل بگیرد چرا که هیچ راهی برای تنفس آنان باقی نگذاشته اند!

|

برنامه تلویزیونی هم قصه

برنامه تلویزیونی هم قصه

هشت سال از شروع فعالیت‌های «اتحادیه بین‌المللی امت واحده» گذشته است. طی این سال‌ها تمام تلاشمان را کرده‌ایم که تا گوشه‌ای از باری که باید برای انقلاب اسلامی در ...

|

نظرات کاربران