در حال بارگذاری ...

سلسله همایش های رهبران دربند بحرین با حضور چهره های انقلابی بحرینی و خانواده زندانیان و شهدای انقلاب بحرین در شهر مشهد مقدس برگزار شد.

 علی مشیمع، فعال سیاسی کشور بحرین، در نشست هم اندیشی گفتمان دانشجویان جهان اسلام که شب گذشته با عنوان «بحرین، مقاومت مظلوم» که به مناسبت هفته همبستگی مردم ایران با بحرین در دانشگاه علوم پژشکی مشهد برگزار شد، به تبیین تفاوت های انقلاب بحرین با سوریه و مواجه کشورهای غربی با این دو حرکت پرداخت و اظهار داشت: نظام غربی و در راس آنها آمریکا به دلیل دفاع از منافع سیاسی خویش در تثبیت دیکتاتوری بحرین دخالت می کند و از سوی دیگر با ادعای دفاع از حقوق انسان و به بهانه ایجاد دموکراسی و آزادی به مردم هم در سوریه  دخالت می کند.

 

وی افزود: در سوریه به صورت رسمی دولت با ابرقدرت ها مواجه است ولی در بحرین این مردم هستند که خواستار دمکراسی هستند و با ابرقدرت ها درگیر می شوند و در سوریه با این مبنا که هدف وسیله را توجیه می کند گروه های متعددی مسلح شده اند و همه جانبه از سوی غرب حمایت می شوند و از طرفی دیگر آمریکا و انگلیس مدام در مسائل بحرین دخالت می کنند و با محکوم کردن عملیات انقلابیون و فشار بر گروه های معارضین، این رو حق نظام بحرین می دانند که مردم کشورش را محکوم و سرکوب کند.

 

از ممنوعیت اقدام سیاسی در سوریه تا راه حل سیاسی غرب برای انقلاب بحرین

 

مشیمع تصریح کرد: وجود گروه های مسلح در سوریه الزامی است در حالی که وجود گروه هایی برای دفاع از خودشان در بحرین باید از سوی غربیان و کشور بحرین محکوم و نابود شود چرا که با دعای حقوق بشر و دموکراسی این موضوع را مطرح می کنند که هر نوع تلاش دموکراسی و اقدام سیاسی در سوریه ممنوع است چرا که این امر منوط به برکناری بشار اسد است و در بحرین نیز تلاش آنان به گونه ای دیگر است و تنها راه حل را، راه حل سیاسی برای برطرف کردن مشکلات بحرین می دانند.

 

وی در تبیین تفاوت های حرکت های سوریه و بحرین در شرایط کنونی ادامه داد: سیاست هایی که عربستان سعودی در حال حاضر در بحرین اتخاذ می کند، اقداماتی جنایتکارانه است که با خراب کرن مساجد و ریختن خون مردم بحرین، سعی در تثبیت قدرت دیکتاتوری در کشور بحرین دارد چرا که این واکنش منطبق با تاریخ و فرهنگ آل سعود است و دخالت آنان در سوریه با شعار بازگشت دموکراسی به سوریه است که دراین شرایط در مقایسه رسانه های غربی و عربی می توان به وضوح این موضوع را دریافت که سکوت رسانه های غرب در مقابل انقلاب بحرین و تحریف رسانه های منطقه در قبال حرکت های سوریه در واقع سیاست دوگانه غربیان در مواجهه با این نگرش های انسانی است.

 

تثبیت دیکتاتوری در بحرین تنها یک اختلاف سیاسی ساده نیست   

 

وی تاکید کرد: از آنجا که این انقلاب مبتنی بر قدرت ذاتی مردم است و در این راستا فقط از منابع انسانی استفاده می شود مواجهه ما نسبت این انقلاب نیز متفاوت است اما آنچه که حائز اهمیت است اینست که نمی شود ملتی را پیداکرد که با اشغالگری کشور خودش کنار بیاید و آن را بپذیرد و همچنین نمی توان ملتی را پیدا کرد که در مقابل تجاوزهای مختلف و اهانت به مقدساتش سکوت کند، چرا که دین محور حیات این ملت هاست و زندگی برای آنان بدون دین معنایی ندارد.

 مشیمع با بیان این که هیچ راه حل صلح و گفت و گویی وجود ندارد چرا که مساله یک اختلاف سیاسی ساده نیست، تصریح کرد: انقلاب بحرین هنوز ادامه دارد و اعتقاد ما براینست که پیروزی نزدیک است و خون مردم ما نیز به بار خواهد نشست.

 *****

مدیر شبکه ماهوارهای لؤلؤ گفت: متاسفانه امروز در بحرین جنایت های فراوانی توسط مزدوران آل سعود و آل خلیفه رخ می دهد که به شدت توسط رسانه های مدعی آزادی بیان سانسور می شود.

 

ابراهیم مدهون در“همایش بحرین مقاومت مظلوم” که به همت سازمان دانشجویان جهان اسلام در سالن آمفی تئاتر دانشکده پزشکی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، با محکوم کردن سانسور اخبار جنایت های رژیم آل سعود و آل خلیفه علیه مردم بی دفاع و مظلوم بحرین اظهار کرد: حقیقت آن چیزی که امروز در بحرین رخ می دهد و ما شاهد آن هستیم به گوش مردم سراسر دنیا نمی رسد و رژیم آل خلیفه با کمک دولت های به اصطلاح طرفدار دموکراسی و حقوق بشر، به شدت اخبار را سانسور می کند.

 

ابراهیم مدهون تصریح کرد: آنچه که امروز در بحرین در حال رخ دادن است یک جنایت بزرگ علیه مردم بی دفاع و مظلوم بحرین است.

 

وی کشتار، شکنجه و تجاوز رژیم آل خلیفه و آل سعود نسبت به ملت بحرین را ظلمی عظیم ارزیابی کرد.

 

مدیر شبکه ماهواره ای لؤلؤ خاطرنشان کرد: باید حوادث و اتفاقات بحرین برای مردم جهان بازگو شود و مردم دنیا باید بدانند در بحرین چه اتفاقاتی رخ می دهد.

 

وی ادامه داد: انچه که امروز در بحرین در حال وقوع است یک انقلاب بسیار بزرگ علیه دیکتاتوری و استکبار جهانی است.

 

این مبارز سیاسی بحرینی با اشاره به تاثیر انقلاب اسلامی ایران در انقلاب بحرین یادآور شد: انقلاب مردم بحرین با تاثیر از انقلاب اسلامی ایران شروع شده است و به امید خدا تا پیروزی نهایی که همان سرنگونی رژیم آل خلیفه است ادامه پیدا خواهد کرد.

************

پدر شهید علی الاشیخ گفت: رژیم منحوس و ظالم آل خلیفه با کمک نظامیان مزدور آل سعود و همراهی آمریکا و دیگر دولت های غربی حتی به زنان و کودکان هم رحم نمی کنند.

 

جواد الشیخ در همایش"بحرین مقاومت مظلوم" که به همت سازمان دانشجویان جهان اسلام که در سالن آنفی تئاتر دانشکده پزشکی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، با محکوم کردن جنایت های رژیم دیکتاتوری آل خلیفه علیه مردم بی دفاع و مظلوم بحرین خاطرنشان کرد: رژیم ستمگر و دیکتاتور آل خلیفه تا کنون بیش از 35 مسجد و حسینیه را به آتش کشیده و آنان را نابود کرده است.

 

این فعال و مبارز بحرینی گفت: مزدوران آل خلیفه نه تنها به هیچ یک از مقدسات اسلامی پایبند نبوده بلکه به مقدسات اسلامی توهین می کنند.

 

جواد الشیخ، پدر شهید علی الشیخ که فرزندش به دست مزدوران آل خلیفه به شهادت رسیده است به دیدار همسرش با مقام معظم رهبری اشاره و خاطرنشان کرد: همسر من از موقعی که در همایش زنان و بیداری اسلامی با امام خامنه ای ملاقات کرده است دچار دگرگونی و آرامش خاطر عجیبی شده است.

 

او با بیان این که که من نیز امید دیدار با رهبر شیعیان جهان حضرت امام خامنه ای را دارم تصریح کرد: امیدوارم بتوانم در این سفر با رهبر شیعیان جهان حضرت امام خامنه ای دیدار کرده و سلام ملت مظلوم بحرین را به ایشان برسانم.

 

این پدر شهید در پایان تاکید کرد که فرصتی برای گفت وگو با آل خلیفه باقی نمانده است.

*********

پدر شهید عباس ابوتاکی گفت: هر کس ولایت طاغوت رژیم آل خلیفه را بپذیرد به راحتی می تواند صاحب بهترین امکانات رفاهی شود.

 

ابوتاکی در همایش "بحرین مقاومت مظلوم" که به همت سازمان دانشجویان جهان اسلام که در سالن آمفی تئاتر دانشکده پزشکی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد با بیان این مطلب اظهار کرد: یکی از بزرگ ترین آرزوهای من این است که بتوانم با ولی امر مسلمین جهان حضرت امام خامنه ای را دیدار کنم.

 

او افزود: امام خامنه ای به مردم بحرین وعده پیروزی داده اند که این وعده ایشان براساس وعده الهی است.

 

پدر شهید عباس ابوتاکی به چگونگی به شهادت رسیدن فرزندش اشاره کرد و گفت: فرزندم من 23 سال از عمرش نگذشته بود که برای شرکت در راهپیمایی وارد خیابان می شود که متاسفانه توسط مزدوران آل خلیفه دستگیر و به شهادت می رسد.

 

ابوتاکی با تاکید بر این که هر کس محب و ولایت امیر المومنین علی(ع) را بپذیرد در دنیا اذیت و آزار خواهد شد اضافه کرد: پسر من شیعه و محب امیر المومنین علی(ع) بود و با ریختن خون در این راه این محبت را اثبات کرد.

 

پدر شهید عباس ابوتاکی اضافه کرد: امروز حکومت دیکتاتور بحرین با حمایت همه جانبه از سوی مدعیان دروغین دموکراسی و حقوق بشر قرآن ها را سوزانده و مساجد و حسینیه ها را تخریب می کند.

 

این فعال و مبارز بحرینی استمرار رژیم دیکتاتوری آل خلیفه به معنای استمرار جنایت، تجاوز و کشتار ارزیابی کرد.

**********

فرزند شیخ حسن مشیمع فعال سیاسی در بند بحرینی گفت: مبارزان و مجاهدان بحرینی در مسیر آزادیخواهی خود عطش شنیدن فرمان رهبرمعظم انقلاب اسلامی ایران را دارند. علی مشیمع فرزند شیخ حسن مشیمع که از رهبران دربند انقلابیون بحرین است ظهر دیروز همزمان با ورود خود به مشهد مقدس در گفتگو با خبرنگار فارس در مشهد اظهار کرد: مبارزان بحرینی به نمایندگی از تمام جهادگران جهان اسلام و تشیع در برابر جنایات آل خلیفه ایستادگی می کنند.وی با اشاره به نقش پدرش در انقلاب بحرین گفت: شیخ حسن مشیمع از بزرگ ترین رهبران مبارز بحرینی است که در حال حاضر در زندان و به حبس ابد محکوم شده است.مشیمع افزود:اگر چه دشمنان اسلام در راستای تحقق اهداف شوم خود مبنی بر براندازی دین مبین اسلام از هیچ عملی دریغ نمی کنند اما مدرن ترین تسلیحات نظامی هم نمی تواند روحیه انقلابی جهادگران جهان اسلام را تضعیف کند.وی افزود: جمعی از خانواده های شهدا و زندانیان بحرینی به مناسبت هفته همبستگی با مردم بحرین طی سفری به ایران در پنج شهر تهران، قم، مشهد، اهواز و شیراز به دیدار با فعالان، مقامات و مسئولان پرداختند.وی تصریح کرد: مهم ترین هدف از این دیدار ها، مطلع ساختن ایران اسلامی از اوضاع فعلی بحرین و مبارزان بویژه شیعیان است.مشیمع با ابراز انزجار خود از جنایات آل سعود تاکید کرد: آل سعود نه تنها ریشه رذالت ها و جنایت ها در بحرین ،بلکه ظلم و فسادش در تمام ملل عربی ریشه دوانیده است. بحرین به واسطه آل سعود اشغال شده اما انقلابیون به هر قیمتی آزادی را به کشور همیشه مظلوم بحرین باز خواهند گرداند.فرزند شیخ حسن مشیمع مبنای روحیه جهادی مردم بحرین را اندیشه های امام راحل(ره) و سخنان رهبر معظم انقلاب دانست و اظهار داشت: امام خمینی (ره) و آیت الله خامنه ای نماد بیداری جهان اسلام بوده و به واسطه آرمان ها و اندیشه های آنان کشورهای عربی به این بیداری رسیده اند.
مطالب مرتبط

جریان شیرازی عمق استراتژیک ایران را نشانه رفته!
دوجریان دور کننده جهان اسلام از انقلاب اسلامی

جریان شیرازی عمق استراتژیک ایران را نشانه رفته!
دوجریان دور کننده جهان اسلام از انقلاب اسلامی

وجه مشترک بحران سوریه و پس از آن عراق، با جریان شیرازی در این است که هر دو عملا عمق استراتژیک جمهوری اسلامی ایران را نشانه رفته اند. بحران سوریه و عراق بدنه اهل سنت دنیا را از ایران جدا ساخته و جریان شیرازی نیز به دنبال جدا کردن شیعیان جهان از ایران است.

|

دلیلی دیگر براثبات طائفی نبودن دول عربی !

دلیلی دیگر براثبات طائفی نبودن دول عربی !

اخیرا اتفاقی در سطح دول عربی رخ داد که بار دیگر ثابت کرد که سران کشورهای عرب اساسا رویکرد متعصبانه مذهبی یا قومی ندارند! چند سال قبل در ایام جنگ 22 روزه و پس از آن جنگ 8 روزه و 51 روزه غزه مظلوم که دولتهای عربی در مقابل کشتار بیرحمانه مردم

|

دفع دو شبهه رایج عربی درباره ایران

دفع دو شبهه رایج عربی درباره ایران

دائما اشتباهات موجود در نظام عراق و سوریه و... به پای ایران نوشته می شود به این اعتبار که ایران یک قدرت منطقه ای است و طبعا باید بتواند جلوی آنها را بگیرد! مثلا می گویند مالکی چرا فلان کار را کرد؟ یا چرا این مساله در سوریه اصلاح نشده است یا چرا فلان حادثه در یمن رخ داد و قس علیهذا

|

نظرات کاربران