در حال بارگذاری ...

همایش رهبران دربند برای همبستگی با زندانیان و رهبران انقلابی دربند بحرین، با حضور نمایندگان گروه های انقلابی، خانواده زندانیان و شهدای بحرین و نیز با حضور گسترده مردم برگزار شد.

«حجت الاسلام و المسلمین سید ابوالحسن نواب» عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) سخنران اصلی همایش "رهبران در بند" بود که عصر امروز ـ پنج شنبه 13 مهر ماه ـ با حضور نمایندگان گروه‏های انقلابی، خانواده زندانیان و خانواده شهدای بحرین در قم برگزار شد.

وی در آغاز بیانات خود گفت: سخن گفتن در باب مظلومترین انقلاب در بیداری اسلامی بسیار مشکل است و سخن گفتن در باب کشور کوچکی که انقلاب بزرگی را آغاز کرده است و کشوری که پنجه در چنگال تمامیت کفر انداخته است سخت است.

وی تصریح کرد: بحرین مظلوم امروز انقلابی را آغاز کرده است که در ظاهر با یک حاکم نگون بخت و روسیاه درگیر است ولی در حقیقت با بزرگترین قدرت جهانی مبارزه می کند.

رییس دانشگاه ادیان و مذاهب گفت: این انقلاب تنها در یک جزیره کوچک رخ نمی دهد بلکه در واقع تمام هیمنه، ابهت و صلابت آمریکا در خلیج فارس را به چالش کشیده است

وی با بیان اینکه مردم بحرین پیش آهنگ و پیش مرگ نابودی حیاط خلوت آمریکا و انگلیس در این منطقه هستند گفت: مشکل ما در جهان اسلام و در بیداری اسلامی رئیس جمهور فرانسه، نخست وزیر بریتانیا و رئیس جمهور آمریکا نیستند مشکل ما غده ای در جهان اسلام است؛ غده اصلی ملک عبدالله و امیر قطر هستند. مشکل از آمریکا نیست بلکه از داخل ماست.

عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) گفت: امروز شما خانواده محترم و معزز شهدا و زندانیان، تیغ جراحی را برداشته اید و می خواهید غده ای سرطانی را بردارید، شما فدایی و قربانی تمام جهان اسلام هستید.

وی تأکید کرد: مشکل ما این است که افرادی مثل امیر قطر هم به حماس پناه می دهد و هم با وزیر امور خارجه اسرائیل دیدار می کند و هم برای شکست مقاومت فلسطین سرمایه گذاری می نماید!

نواب با ابراز ناراحتی از گروههای مجاهدی که به نفاق قطر بی توجه هستند گفت: من نمی دانم چرا بعضی از برادران عرب ما این مسایل را متوجه نمی شوند؟! معنی ندارد کسی خود را انقلابی و عضو حماس بنامد اما به قطر رفت و آمد کند. قطر لانه دشمن ست و دشمن واضح و روشن جهان اسلام است. اگر جهان اسلام پیکرش را جراحی بکند و این غده را دربیاورد مشکل اش حل می شود.

عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) با ابراز این مسأله که مشکل امروزه در سوریه هم مشکلی نیست که از اروپا یا امریکا نشأت گرفته باشد افزود: این مشکلی است که از داخل جهان اسلام به این کشور سرایت کرده. اگر تحریکات امیر قطر در سوریه نباشد وضع سوریه این چنین نیست و دول غربی حاضر نیستند در سوریه بهای چندانی بپردازند.

وی گفت: آنچه امیر بحرین را نگه داشته است تمامیت کفر جهانی است. امیر بحرین عددی نیست بلکه جبهه استکبار پشت او ایستاده و وی را نگه داشته اند. آنها می دانند که اگر او بشکند شیشه عمر همه حکام خلیج فارس یکی پس از دیگری خواهد شکست و سقوط‏های زنجیروار شروع خواهد شد.

دبیر شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) افزود: شاید بشود جریان بحرین مظلوم و زندانیان دربند بحرین را به شهدای صدر اسلام و کربلا تشبیه کرد؛ شهدای کربلا از نظر جمعیت کم بودند ولی اتفاق بزرگی برای حفظ اسلام را رقم زدند. قیام کربلا حرکت بزرگی برای تصحیح اسلام بود. قرار بود مسیر نبوی به مسیر اموی تبدیل شود اما کربلا حرکت اموی به حرکت نبوی بازگشت.

حجت الاسلام سید ابوالحسن نواب سپس صراحتاً اعلام کرد: امروز مردم بحرین برای آزادی یک کشور نمی جنگند. من این جمله را می گویم و مسؤولیتش را می پذیرم که «شما مردم بحرین با کفر سعودی و کفر قطری که از کفر آمریکا بدتر است می جنگید». این کفر آشمار نیست؛ بلکه کفر مخفی و اموی است. اینها همان معاویه هایی هستند که می خواهند جای رسول الله(ص) بنشینند.

وی تصریح کرد: این "خادم الحرمین" خازل الحرمین و باعث ذلت حرمین شریفین است. لذا  شما مردم بحرین با تمامیت نفاق عربی می جنگید. شما ساکن یک کشور کوچکید ولی با یک نفاق بزرگ و کفر بزرگ و دو غده سرطانی بزرگ می جنگید. لذا قدر خود و قدر نهضت خود و قدر حرکت و شهدای خود را بدانید.

نواب گفت: در دیدگاه من، کار مردم بحرین بزرگ‏تر و سخت تر از حزب الله است که با صهیونیست‏ها در جنوب لبنان می جنگد؛ زیرا شما مردم بحرین با کسانی می جنگید که لباس رهبران جهان اسلام بر تن دارند ولی پشتیبان کفر جهانی هستند. نفت عربستان وگاز قطر این نفاق و کفر را در منطقه زنده نگه داشته است.

 وی در ادامه گفت: ما هم در مراحل انقلابمان و در حالی که با صدام در جنگ تحمیلی روبرو بودیم از نفاق ضربه خوردیم. در جنگ تحمیلی صف دشمن مشخص بود؛ اما نفاق از پشت سر می زد. ما بسیاری از بزرگان و رجالمان را در جنگ با نفاق از دست دادیم.

رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب افزود: جنگ شما با آل خلیفه و آل سعود، نه جنگ شیعه و سنی است؛ نه جنگ طائفه‏ای؛ و نه جنگ سرزمینی. بلکه جنگ با کفر پنهان است که بسیار دردآور و سخت است.

وی گفت: انقلاب بحرین ممکن است یالها به طول انجامد؛ چون در این کشور تمامیت کفر در مقابل تمامیت اسلام ایستاده است. اینکه بحرین کشور کوچکی است مهم نیست؛ مهم ارزش موقف و موضع است. کربلا نیز سرزمین کوچکی بود؛ اما الگوی اصلاح اسلام و ملاک تاریخ شد.

عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) تاکید کرد: شما اراده کرده اید که کفر و نفاق را پایین بیاورید؛ لذا این شعار "الشعب یرید اسقاط النظام" نباید تغییر کند. شما به کمتر از سرنگونی آل خلیفه راضی نباشید زیرا سرنگونی آل خلیفه سرنگونی حکومتهای پوشالی دیگر است.

وی گفت: بحرین به تعبیر شما عرب زبان ها "بوابة الخلیج الفارسی (دروازه خلیج فارس)" است. آنچه آل خلیفه را نگه داشته حمایتهای دیگران است و اگر حکومت بحرین سقوط کرد دیگران نیز سقوط می کنند.

رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب افزود: انقلاب شما اولین حرکت انقلاب اسلامی در جنوب خلیج فارس است. باید مشکلات را تحمل کنید. از خدا برای شما قوت، قدرت، صبر و استقامت می خواهم. امیدواریم ما هم بتوانیم به عنوان پشتیبان شما در کشورهای اسلامی، نقش خود را به عنوان پیامبر این انقلاب بدرستی ایفا کنیم و صدای مظلومیت مردم بحرین را به سراسر جهان برسانیم.

حجت الاسلام والمسلمین نواب در پایان گفت: تا سقوط این طاغوت‏ها از پای ننشینید و بدانید این حرکت کربلایی شما در آینده تاریخ و تاریخ کشورتان باقی خواهد ماند. با شعار "ثورة ثورة حتی النصر" کلامم را به پایان می برم.

در ادامه این همایش «عبدالرئوف الشایب» از فعالان انقلاب 14 فوریه، «پدر شهید ابوتاکی» و «پدر شهید علی جواد الشیخ» دیدگاه‏های خود را در مورد مظلومیت مردم بحرین و مظالم آل خلیفه بیان کردند.

شایان ذکر است که این همایش به همت "اتحادیه بین المللی امت واحده" و با همکاری "تشکل های مردمی ـ  دانشجویی سراسر کشور" در سالن همایش‏های بین المللی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار شد.
مطالب مرتبط

جریان شیرازی عمق استراتژیک ایران را نشانه رفته!
دوجریان دور کننده جهان اسلام از انقلاب اسلامی

جریان شیرازی عمق استراتژیک ایران را نشانه رفته!
دوجریان دور کننده جهان اسلام از انقلاب اسلامی

وجه مشترک بحران سوریه و پس از آن عراق، با جریان شیرازی در این است که هر دو عملا عمق استراتژیک جمهوری اسلامی ایران را نشانه رفته اند. بحران سوریه و عراق بدنه اهل سنت دنیا را از ایران جدا ساخته و جریان شیرازی نیز به دنبال جدا کردن شیعیان جهان از ایران است.

|

دلیلی دیگر براثبات طائفی نبودن دول عربی !

دلیلی دیگر براثبات طائفی نبودن دول عربی !

اخیرا اتفاقی در سطح دول عربی رخ داد که بار دیگر ثابت کرد که سران کشورهای عرب اساسا رویکرد متعصبانه مذهبی یا قومی ندارند! چند سال قبل در ایام جنگ 22 روزه و پس از آن جنگ 8 روزه و 51 روزه غزه مظلوم که دولتهای عربی در مقابل کشتار بیرحمانه مردم

|

دفع دو شبهه رایج عربی درباره ایران

دفع دو شبهه رایج عربی درباره ایران

دائما اشتباهات موجود در نظام عراق و سوریه و... به پای ایران نوشته می شود به این اعتبار که ایران یک قدرت منطقه ای است و طبعا باید بتواند جلوی آنها را بگیرد! مثلا می گویند مالکی چرا فلان کار را کرد؟ یا چرا این مساله در سوریه اصلاح نشده است یا چرا فلان حادثه در یمن رخ داد و قس علیهذا

|

نظرات کاربران