در حال بارگذاری ...

رئیس ستاد عالی کاروان جهانی الی بیت المقدس در ایران با تبیین دستاوردهای این کاروان گفت: حرکت کاروان الی بیت المقدس حرکتی بر روی همکاری فرهنگ های مختلف برای یک هدف بود.

عصر امروز نشست خبری بررسی «دستاورهای کاروان جهانی الی بیت المقدس» با حضور حسین شیخ الاسلام رئیس ستاد عالی این کاروان در ایران، سیدسلیم غفوری دبیر اتحادیه بین المللی امت واحده و رئیس ایرانیان حاضر در کاروان جهانی الی بیت المقدس و همچنین حسین رویوران کارشناس مسائل خاورمیانه و عضو ستاد عالی این کاروان در ایران در خبرگزاری فارس برگزار شد.

شیخ الاسلام در این نشست خبری درباره دستاوردهای کاروان گفت: بزرگترین دستاورد این حرکت، مردمی بودن آن و نیت پاک آن بود.

 

* کاروان الی بیت المقدس بدون چشم داشت دنیوی و براساس وظیفه انسانی شکل گرفت

وی افزود: این حرکت بدون چشم داشت دنیوی و براساس وظیفه انسانی و با این تحلیل که صهیونیست ها مجسم ترین سمبل بزرگترین ظلم تاریخ در زمان معاصر ماست و ملت فلسطین مقاوم ترین ملت تاریخ شکل گرفت.

رئیس ستاد عالی کاروان جهانی الی بیت المقدس در ایران، با بیان اینکه این کاروان در پشتیبانی از ملت فلسطین و این آرمان بود، تاکید کرد: ماهیت حرکت کاروان جهانی الی بیت المقدس با حرکت های قبلی متفاوت بود.

 

* کاروان الی بیت المقدس در راستای تئوری آوردن مردم به صحنه برای فلسطین بود

وی افزود: اینکه یک نفر وقت و امکانات و مال و ثروت خود را با نیت خیر چه اسلامی و چه با اعتقادات انسانی و انگیزه های مبارزه با ظلم به صحنه آورد نشان از اقدامی روبه رشد دارد.

شیخ الاسلام با اشاره به بیداری اسلامی و حرکت ملت ها مشخصه قرن حاضر را آمدن مردم برای تعیین سرنوشت و تغییر آینده خودشان دانست و تاکید کرد: کاری که این کاروان انجام داد با توجه به داده های صحنه سیاسی، منطقه ای و بین المللی درباره مسئله فلسطین و موقعیت های تقریبی و بین المللی حاشیه این حرکت نشان می دهد این حرکت با ویژگی مردمی و مسیر طولانی در جهت همراه کردن مردم، همان تئوری انقلاب اسلامی و امام خمینی (ره) را دنبال کرده است.

وی با بیان اینکه تئوری آوردن مردم به صحنه در انقلاب اسلامی ایران به نتیجه رسید، افزود: حضرت امام خمینیی(ره) نیز در رابطه با فلسطین و مبارزه با اشغالگران صهیونیستی همین نظر را داشتند و می گفتند اگر مسلمانان یک سطل آب را بر روی صهیونیست ها بریزند اسرائیل را آب می برد و راهپیمایی روز قدس را تبیین و تعیین کردند.

شیخ الاسلام ادامه داد: این روز قدس نیز با همان انگیزه الهی شکل گرفت؛ از نماز جمعه به نماز جمعه و از مسجد به مسجد که ما در بیداری اسلامی نیز همین امر را دیدیم.

وی دستاورد دیگر کاروان جهانی الی بیت المقدس را فرهنگی دانست و گفت: حرکت کاروان الی بیت المقدس حرکتی بر روی همکاری فرهنگ های مختلف برای یک هدف بود و امیدواریم سال های آینده با تقویت نقاط مثبت و رفع نقاط ضعف ادامه یابد.

 

* مسئله فلسطین باید کانون مردمی وحدت شیعه و سنی باشد

شیخ اسلام درباره ضرورت های آینده این حرکت نیز گفت: از این جهت که مسئله فلسطین مسئله انگیزه های الهی و انسانی ضد ظلم است باید این مسئله در سطوح مختلف مردم گسترش یابد.

وی افزود: نمونه این حرکت مسئله عاشوراست که مردمی بودن آن موجب مستمر بودن آن شده است.

مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید به جریان مقاومت سوخت تزریق کرد، تاکید کرد: برای نمونه مسئله فلسطین هنوز در مساجد ما عمیق بررسی نشده است و در ارتباطات بین مساجد ما و دیگر مساجد جهان اسلام ضعیف عمل کرده ایم.

وی با بیان اینکه فلسطین محور وحدت جهان اسلام است، افزود: در این دوران که دشمن در تلاش برای اختلاف افکنی بین شیعه و سنی و پاره پاره کردن جهان اسلام است فلسطین باید کانون وحدت باشد و باید در این راستا مسئله فلسطین را به سمت مردمی شدن ببریم چه در داخل و چه در خارج و چه در بین آنان که فرهنگ الهی دارند و چه آنان که فرهنگ انسانی دارند.
مطالب مرتبط

پیام تسلیت اتحادیه بین المللی امت واحده در پی درگذشت جناب آقای دکتر حسین شیخ الاسلام

پیام تسلیت اتحادیه بین المللی امت واحده در پی درگذشت جناب آقای دکتر حسین شیخ الاسلام

ایشان از معدود کسانی بود که حتی قبل از برگزاری اولین کاروان آسیایی شکست حصر غزه و در زمانی که هنوز اقدامی ویژه در کارنامه مان نداشتیم به جوانان اعتماد کرد و کمک های معنوی خودش در حمایت از این اقدام را دریغ نکرد.

|

رویداد ایده پردازی در موضوع روابط بین المللی جوانان ایرانی

رویداد ایده پردازی در موضوع روابط بین المللی جوانان ایرانی

هفتمین دوره آموزشی-تشکیلاتی اتحادیه بین المللی امت واحده با عنوان "رویداد ایده پردازی در موضوع روابط بین المللی جوانان ایرانی" با حضور افراد و اساتید مختلف، از 17 تا 19 شهریور ماه دراردوگاه آبعلی برگزار شد.

|

جریان شیرازی عمق استراتژیک ایران را نشانه رفته!
دوجریان دور کننده جهان اسلام از انقلاب اسلامی

جریان شیرازی عمق استراتژیک ایران را نشانه رفته!
دوجریان دور کننده جهان اسلام از انقلاب اسلامی

وجه مشترک بحران سوریه و پس از آن عراق، با جریان شیرازی در این است که هر دو عملا عمق استراتژیک جمهوری اسلامی ایران را نشانه رفته اند. بحران سوریه و عراق بدنه اهل سنت دنیا را از ایران جدا ساخته و جریان شیرازی نیز به دنبال جدا کردن شیعیان جهان از ایران است.

|

کاروان جهانی الی بیت المقدس

کاروان جهانی الی بیت المقدس

این حرکت جهانی با هدف معطوف سازی توجهات جهانی به مساله آزادسازی قدس شریف و مساله بازگشت آوارگان فلسطینی و همچنین جریان سازی خبری علیه رژیم صهیونیستی و مطرح کردن این رژیم به عنوان اشغالگر و ام الفساد منطقه و ایجاد هویت بین الادیانی و بین المللی حول مساله آزادسازی قدس شریف ...

|

نظرات کاربران