در حال بارگذاری ...

ده‏ها هزار تن از حامیان مساله فلسطین پس از اقامه نماز جمعه، در مرز اردن و فلسطین راهپیمایی کردند و شعار مرگ بر اسرائیل سر دادند.

همزمان با برگزاری راهپیمایی حمایت از فلسطین، ده‏ها هزار تن از حامیان فلسطین در اردن، پس از اقامه نماز جمعه با برگزاری راهپیمایی در منطقه مغطس (2 کیلومتری شهر اریحا)، حمایت خود را از فلسطین و مقدسات آن اعلام کردند.

 

سایر مناطق اردن نیز از نخستین ساعات بامداد شاهد برگزاری تجمعات مشابه در حمایت از فلسطین بود.

 

برخی سازمان های اردنی حامی فلسطین، با فراهم کردن ده ها دستگاه اتوبوس، حامیان فلسطین را به مرز این دو کشور انتقال دادند.

 

برگزار کنندگان این مراسم اعلام کردند که 50 هزار نفر در این راهپیمایی مشارکت کردند.

 

علاوه بر شهروندان اردنی، اتباع سایر کشورها از جمله آمریکا، یونان، سوئیس، ایتالیا، اندونزی، هند، مالزی، آفریقای جنوبی، الجزایر و مراکش نیز در این راهپیمایی حضور داشتند.

 

دستگاه اطلاعاتی و امنیتی اردن به شکل کاملا مشهودی از نخستین ساعات بامداد در محل راهپیمایی حضور داشتند و نسبت به حمله به مرزهای رژیم صهیونیستی هشدار دادند.

 

استقرار تجهیزات نظامی از جمله صد ها دستگاه خودروی حامل سلاح، گاز اشک آور و سایر وسایل سرکوب توسط دستگاه امنیتی اردن از نکات قابل توجه بود.

 

"ربحی حلوم" هماهنگ کننده و رئیس اجرایی این مراسم پیش از آغاز مراسم گفت: قرار نیست در این تظاهرات کسی به مرزهای فلسطین و سرزمین های اشغالی نفوذ کند.

 

وی افزود: هدف از این راهپیمایی رساندن 3 پیام مهم به جامعه بین الملل است. اول اینکه مساله فلسطین فقط مربوط به فرزندان این کشور نیست؛ بلکه مساله ای جهانی می باشد. دوم اینکه قصد داریم ضعف کارایی سامانه نظامی اسرائیل را نشان دهیم و نکته آخر اینکه اشغالگری اسرائیل سرانجام نابود خواهد شد.

 

شرکت کنندگان در این تظاهرات اعلام کردند مساله فلسطین یک موضوع جهانی است و این آزادگان جهان هستند که سرنوشت ملت فلسطین را رقم می زنند ونه نیروهای اشغالگر صهیونیستی.

 

تظاهرات کنندگان تاکید کردند که اراده ملت ها قوی تر از نیروی اشغالگری صهیونیست هاست و این اشغال به زودی پایان خواهد پذیرفت.

 

احمد عبیدات نخست وزیر اسبق اردن و رئیس جبهه ملی اصلاحات این کشور طی سخنانی در این مراسم گفت: قدس کلید جنگ و صلح باقی خواهد ماند و تحقق ثبات و امنیت در منطقه فقط با برگرداندن قدس به صاحبان اصلی ان امکانپذیر است.

 

وی افزود: قدس برای همیشه پایتخت فلسطین خواهد ماند و تمام حامیان این کشور باید از تمام قدرت خود جهت آزاد سازی این سرزمین مقدس استفاده کنند.

 

نخست وزیر اسبق اردن با محکوم کردن اقدامات نژادپرستانه رژیم صهیونیستی از جمله یهودی سازی قدس و کوچاندن اجباری ساکنان آن تاکید کرد: هیچ کس حق کوتاهی کردن در قبال قدس را ندارد و فرزندان این کشور باید به اختلافات داخلی خود پایان دهند و ضمن متحد شدن با یکدیگر، برای همیشه به اشغال کشوران پایان دهند.

 

ربحی حلوم هماهنگ کننده و مسوول اجرایی این تظاهرات نیز طی سخنانی گفت: امروز تمام دوستداران فلسطین از سراسر جهان گرد هم امده اند تا بار دیگر بر حمایت خود از سرزمین مقدس تاکید کنند.

 

وی از تمام کشورهای عربی و اسلامی خواست تا ضمن اتحاد با یکدیگر، زمینه آزاد سازی همیشگی قدس شریف را از چنگال اشغال صهیونیست ها فراهم آورند.

 

"همام سعید" رهبر جماعت اخوان المسلمین اردن از دیگر سخنرانان این مراسم بود.

 

وی در سخنان خود گفت: نظام های عربی باید در دیپلماسی خود از جمله روابط با رژیم صهیونیستی تجدید نظر کنند.

 

وی افزود: این راهپیمایی آغازی است برای آزادسازی فلسطین و قدس شریف از چنگال پلید صهیونیست ها.

 

رهبر اخوان المسلمین اردن ضمن محکوم کردن حمایت باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا از رژیم صهیونیستی، او را شخصی احمق و نفرت انگیر توصیف کرد.

 

سر دادن شعارهای "مرگ بر اسرائیل"، "قدس از آن فرزندانش است" و "تا آزادی کامل قدس در کنار آن خواهیم ماند" از اصلی ترین شعارهای سرداده شده در این مراسم بود.

 

تعدادی از شرکت کنندگان در این مراسم قصد وارد شدن به مرزهای فلسطین را داستند که پس از دخالت نیروهای امنیتی مستقر در محل، از این کار منصرف شدند.

 

هیچ درگیری ای میان نیروهای امنیتی و تظاهرات کنندگان گزارش نشده است.
مطالب مرتبط

ایده هایی برای دفاع واقعی! از قدس

ایده هایی برای دفاع واقعی! از قدس

هر اتفاقی می‌افتد خیلی‌ها اولین سؤالشان این است که چه ایده‌ای دارید که اجرا کنیم؟ درباره مسأله اخیر قدس برخی پیشنهاد‌ها مطرح می شود.

|

تحقق آرمانها روی آسمانها!

تحقق آرمانها روی آسمانها!

این باور که بدون همراهی همه مسلمین و رفع همه اختلافات سیاسی، نمی توان به آرمانهای مشترک دست پیدا کرد را کسانی که در وسط میدان هستند به خوبی درک می کنند هر چند تلگرام نشینان متوجه آن نباشند.

|

افطاری ایرانی در قلب سرزمین های اشغالی

جمله رهبری در صحن مسجد الاقصی برافراشته شد
افطاری ایرانی در قلب سرزمین های اشغالی

جمله رهبری در صحن مسجد الاقصی برافراشته شد

در شب بیست و دوم ماه مبارک رمضان و در آستانه روز جهانی قدس،افطاری «وحدت و مقاومت» با شعار «القدس، القضیه الاولی» و به همت اتحادیه بین المللی امت واحده در صحن مسجد الاقصی برگزار شد.

|

با شعار «القدس القضیه الاولی» برگزار می شود:

افطاری های «وحدت و مقاومت» با حضور شیعه و سنی در شهرها و کشورهای مختلف
با شعار «القدس القضیه الاولی» برگزار می شود:

افطاری های «وحدت و مقاومت» با حضور شیعه و سنی در شهرها و کشورهای مختلف

سلسله افطاری های «وحدت و مقاومت» با حضور شیعیان و اهل سنت در شهرهای مختلف ایران و شهرهای دیگری از جمله غزه، کویته، کراچی، اسلام آباد، تونس و ... برگزار خواهد شد.

|

نظرات کاربران