در حال بارگذاری ...

سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان و اسماعیل هنیه نخست وزیر دولت منتخب فلسطین، در سخنانی که همزمان با روز زمین ایراد شد به اهمیت قدس و مسئله فلسطین پرداختند.

در پی راهپیمایی جهانی الی بیت المقدس، سید حسن نصرالله روز گذشته در افتتاحیه مجمع حضرت زینب(س) در بیروت با اشاره به این راهپیمایی جهانی گفت: امروز روزی متعلق به  فلسطین و قدس بود.

 

سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان در اثناء این مراسم در ضاحیه افزود: امروز روزی از روزهای فلسطین و قدس بود و نشان داد که تمسک به مقدسات و زمین و قدس در میان مسلمانان زنده است اما اشغالگران و همراهان آنان میخواهند که ما فلسطین و مسائل آن را فراموش کنیم.

وی در ادامه با اشاره به طرح اسرائیلی ها برای افزودن به اراضی تحت اشغال خود در کرانه باختری، تصریح کرد: این یک نوع استهزاء برای جهان عرب است!

 

دبیر کل حزب الله لبنان افزود: امروز روز دیگری بود که درب خانه همه مسلمانان را کوبید و به آنان یادآوری کرد که همه آنها در قبال قدس و فلسطین مسوولیت دارند.

 

وی با اشاره به نشست سران عرب در بغداد گفت: بعد از نشست بغداد، اتحادیه عرب هر ساعتی که بگذرد و فلسطین تحت اشغال باشد از همه آنان و حکام و ارتش های عربی سوال خواهد شد که چرا در حالی که می توانستید فلسطین را ازاد کنید، اقدام نکردید!

 

 

* هنیه: حرکت راهپیمایی جهانی الی بیت المقدس بشارت داد که آزادی قدس نزدیک است

 

نخست وزیر دولت فلسطین نیز روز گذشته ضمن اشاره به حرکت راهپیمایی جهانی الی بیت المقدس در چند کشور و همه مناطق فلسطین و با تاکید بر اهمیت آن برای فلسطین افزود: این حرکت نشان داد بشارت داد که آزادی قدس نزدیک است.

وی از امت اسلامی خواست تا به این بهانه توجه ویژه ای به مساله قدس و آنچه در آن درباره یهودی سازی صورت می گیرد داشته باشند و تاکید کرد: همه مسلمانان و اعراب باید بر سر مساله قدس وحدت داشته باشند و با همه توان شان در جهت آزادسازی آن تلاش کنند.

 

هنیه همچنین به هراس اسرائیلی ها از این حرکت با وجود مسالمت آمیز بودن آن اشاره کرد و پیام محکم راهپیمایی جهانی الی بیت المقدس به اسرائیلی ها را توقف یهودی سازی قدس دانست.
مطالب مرتبط

ایده هایی برای دفاع واقعی! از قدس

ایده هایی برای دفاع واقعی! از قدس

هر اتفاقی می‌افتد خیلی‌ها اولین سؤالشان این است که چه ایده‌ای دارید که اجرا کنیم؟ درباره مسأله اخیر قدس برخی پیشنهاد‌ها مطرح می شود.

|

دلیلی دیگر براثبات طائفی نبودن دول عربی !

دلیلی دیگر براثبات طائفی نبودن دول عربی !

اخیرا اتفاقی در سطح دول عربی رخ داد که بار دیگر ثابت کرد که سران کشورهای عرب اساسا رویکرد متعصبانه مذهبی یا قومی ندارند! چند سال قبل در ایام جنگ 22 روزه و پس از آن جنگ 8 روزه و 51 روزه غزه مظلوم که دولتهای عربی در مقابل کشتار بیرحمانه مردم

|

مسجد دانشگاه تهران میزبان نخبگان شیعه و سنی

برگزاری افطاری «وحدت و مقاومت» با حضور ده ها تن از چهره های فرهنگی- هنری کشور
مسجد دانشگاه تهران میزبان نخبگان شیعه و سنی

برگزاری افطاری «وحدت و مقاومت» با حضور ده ها تن از چهره های فرهنگی- هنری کشور

افطاری «وحدت و مقاومت» در شب میلاد امام حسن مجتبی علیه السلام، با حضور گروه های مختلف شیعه و سنی و نخبگان مطرح فرهنگی و فعالان عرصه وحدت و جهان اسلام در مسجد دانشگاه تهران برگزار شد.

|

ما، حماس، داعش و دیگران...

تمام تلاش این نوشتار بر این است که حماس را آنگونه که هست ببینیم. ما به عنوان جمهوری اسلامی اگر نتوانیم با حماس به عنوان یک «تشکیلات قدرتمند اسلام گرای سنی مذهب فلسطینی ضد اسرائیل» - با وجود همه اختلافاتی که داریم- تعامل کنیم باید حداقل خیال خودمان را از حیث نظری راحت کنیم که ...

|

نظرات کاربران