در حال بارگذاری ...

راهپیمایی جهانی الی بیت المقدس امروز در لبنان در قلعه ای برگزار شد که زمانی تحت اشغال صهیونیست ها بود و امروز با بیت المقدس اعلام همبستگی کرد.

 

در مراسمی که هزاران نفر از آوارگان فلسطینی و مردم لبنان به همراه اعضای شاخه آسیایی کاروان جهانی الی بیت المقدس و برخی نمایندگان کشورهای اروپایی از جمله اعضای تیم یهودیان ضد صهیونیستی ناتوریکارتا حضور داشتند پرچم های کشورهای حاضر در کاروان و پرچمهای فلسطین و لبنان به همراه پرچم حزب الله لبنان به اهتزاز درآمد.

 

آوارگان فلسطینی و مردم لبنان که ساعتی پیش از ورود کاروان به منطقه منتظر اعضای آن بودند با چشم های اشکبار و متشکل از حمایت آزادگان جهان و کاروان آسیایی الی بیت المقدس از منطقه قدس به استقبال کاروان آمدند.

در این مراسم شیخ نبیل قاووق از مسئولان برجسته حزب الله لبنان با درود بر شهدای روز زمین گفت: در سال 1982 مناخیم بگین و شارون و فرماندهان ارتش اسرائیل اینجا ایستادند و قلعه شقیف را آغاز سقوط لبنان و اعراب خواندند اما امروز حامیان فلسطین در این قلعه هستند.

وی با بیان اینکه این قلعه شاهد بزرگترین شکست های اسرائیل به دست مقاومت لبنان و به فرماندهی عماد مغنیه بوده است افزود« به شقیف تا فلسطین و در فلسطین از بحر تا نهر و به همه ملت فلسطین و حامیان جهانی آن سلام و درود سیدحسن نصرالله را می گویم.

قاووق با بیان اینکه از 1976 تا 2012 معادلات تغییر کرده است تاکید کرد: آن زمان انقلابیون فلسطین با سنگ به جنگ دشمن می رفتند و اکنون موشک های حزب الله تلاویو را تهدید می کند.

وی افزود: امروز به این قلعه آمدیم تا تاکید کنیم که حق امت فلسطین حقی است که ساقط نخواهد شد و جهان عرب بداند که بهار عربی تا وقتی که یک وجب از خاک فلسطین در اشغال است کامل نمی شود و بهار امت اسلامی جز با بهار در فلسطین شکل نخواهد گرفت.

این مقام مسئول در حزب الله با بیان اینکه اقدامات اعراب ناقص است تصریح کرد: جهان عرب و اسلام و همه جهان باید بدانند که فلسطین قبله و نگاه و مسیر ما و پایان پیروزی های ماست.

وی با بیان اینکه چه نیکوست که رزمندگان حزب الله در خاک پاک فلسطین به شهادت برسند افزود: در روز زمین می گویم که فلسطین تنها نخواهد بود و ما در خندق دفاع از فلسطین تا آنجا که باید می مانیم و ما حزب الله اگر دنیا برعلیه ما جمع شود حمایت از فلسطین را رها نخواهیم کرد.

وی با اشاره به تهدیدها تصریح کرد: علی رغم همه تهدیدها و فشارها و چالش ها مقاومت لبنان و فلسطین شرایط سخت تری ایجاد کرده اند و اسرائیل ناچار به تسلیم در برابر آن است.

قاووق تاکید کرد: در روز زمین می گوییم که گلوله در برابر گلوله خواهد بود و پیروزی پس از پیروزی می آید تا پرچم فلسطین بر فراز قدس شریف به اهتزاز درآید.

در ادامه این مراسم عبدالفتاح نماینده جنبش فتح در سخنانی گفت: از این زمین پاک که به خون بزرگان مقاومت رنگین است و از این قلعه مقاومت که در برابر صهیونیست ها ایستاد و مقاومان توانستند آن را پس بگیرند و بدن های صهیونیست ها پلی برای آزادی جنوب شد به کاروان الی بیت المقدس دورود می فرستم.

وی افزود: امروز آن شهدا که علیه سیاست های صهیونیستی بودند اینجا هستند و امروز روز زمین و تاکید بر حق بازگشت آوارگان است که بار دیگر اصول فلسطینی را تاکید می کند.

عبدالفتاح تاکید کرد: از همه جای دنیا به اینجا آمده اند تا بگویند قدس پایتخت ابدی فلسطین است.

وی افزود: امروز در قدس و در فلسطین انتفاضه و انقلاب برقرار است و در برابر اشغالگری صهیونیست ها و در برابر یهودی سازی قدس ایستاده اند و فریاد می زنند که قدس پایتخت ابدی فلسطین و مسلمانان است.

نماینده جنبش فتح با بیان اینکه پیر و جوان فلسطینی و مردم از همه جای دنیا با ما هستند که به یهودیت دولت اسرائیل نه بگویند تاکید کرد: مقاومت مردمی فلسطین ادامه دارد و هر روز قدرتمندتر می شود.

وی افزود: وحدت ما امروز امری اساسی است و می گوییم که امنیت جهان بدون حل شدن مسئله فلسطین و قدس و بازگشت آوارگان ممکن نیست.

عبدالفتاح ادامه داد: ما می خواهیم تاکید کنیم که مسئله فلسطین مسئله مرکزی و اصلی خواهد ماند و به همه جوامع بین المللی بگوییم که شما در برابر مسئله قدس مسئولیت دارید و نمی توان آنچه که در فلسطین می گذرد را قبول کرد.

وی اظهار داشت: به دشمن می گوییم هر آنچه که اشغال کرده اید را باید پس دهید و برای آن هزینه زیادی خواهید پرداخت و از همه دنیا می خواهیم که سران صهیونیست ها را دادگاهی کنند.

* نماینده حماس: جسارت به مسجد القصی منجر به انقلاب مسلحانه می شود

در ادامه این مراسم علی البرکی به نمایندگی از مقاومت اسلامی فلسطین حماس در سخنانی با اشاره به اینکه ماه مارس برای فلسطینیان مهم است گفت: همه شهدا از سال 1976 تا امروز و از شیخ احمد یاسین تا رنتیسی و شهدای آوریل و شهدای هشت مارس بن یاسین و شهدای فلسطینی بیروت را یاد می کنیم و به اسرا و بر همه مقاومان و برهمه همبستگان از آسیا، اروپا و آمریکا درود می فرستیم.

وی افزود: راهپیمایی جهانی الی بیت المقدس پیامی واضح دارد که ملت فلسطین تنها نیست و قدس مسئله ای عربی، اسلامی و جهانی است.

نماینده حماس تاکید کرد: این راهپیمایی پیام هشدارآمیزی نیز به اسرائیل دارد که ما امروز به اینجا آمده ایم برای حمایت از قدس و مسجدالاقصی و اجازه توهین به مقدسات مسلمانان و مسیحیان را نمی دهیم و تخریب مسجد الاقصی توهین بزرگ به مسلمانان خواهد بود و جسارت به آن انقلابهای مسبلحانه ای ایجاد خواهد کرد که در مرزها باقی نمی ماند.

وی افزود: امروز برای قدس و بازگشت آوارگان فلسطینی به اینجا آمده ایم که مورد حمایت همه دنیاست.

البرکی با تاکید بر آزادی فلسطین از بحر تا نهر تاکید کرد: اسرائیل باید بداند قوی همیشه قوی و ضعیف همیشه ضعیف نخواهد ماند. لذا به یهودیان مهاجرت کرده به فلسطین می گوییم که به کشورهای خود برگردید که حق پیروز و باطل نابود شدنی است.

وی افزود: امروز به انقلابیون جهان می گوییم ملت فلسطین با جهاد و مقاومت است تا پیروزی یا شهادت.

* نماینده جهاد اسلامی: فلسطین در اتحادیه عرب فراموش شده است

ابوعلی شکیب مسئول روابط سیاسی جهاد اسلامی فلسطین سخنران بعدی این مراسم بود که با دورود بر همه ملت های حامی فلسطین گفت: امروز فلسطین در اتحادیه عرب به فراموشی سپرده شده است لذا امروز اینجا کنگره جهانی فلسطین است.

وی افزود: به سران عرب می گوییم که نباید با دشمن همراه شوند آیا ذلت و خواری بس نیست. سازشکاران ننگ بر شما باد.

عضو جهاد اسلامی فلسطین با اشاره به اجتماع امروز در قلعه شقیف و مقاومت لبنان و فلسطین در سال 1982 گفت: آیا اسرائیل سال 82 را از یاد برده، آیا پیروزی غزه را فراموش کرده است.

وی افزود: سال گذشته در روز نکبت و نفسه هزاران نفر به اسرائیل نه گفتند و آزادی فلسطین از بحر تا نهر را خواستند و امروز نیز چنین است.

شکیب با بیان اینکه فلسطین باید به فلسطینی ها بازگردد تصریح کرد: قدس معراج پیامبر و مولد عیسی مسیح است و قبله اول مسلمانان و نماد همه ادیان و نماد حمایت از حق در برابر باطل است.

بسام کوزوف نماینده جنبش عمل دیگر سخنران این مراسم بود که با اشاره به نقش امام موسی صدر در مسئله فلسطین گفت: همانگونه که پشت سر امام موسی صدر قسم خوردیم دوباره قسم یاد می کنیم که راه او در حمایت از مسئله فلسطین را ادامه دهیم و هزینه آن هر چه که می خواهد باشد.

وی با بیان اینکه فلسطین از آن یهودیها نیست و از آن همه ادیان بوده و خواهد بود افزود: کسانی که از پایتخت ها به دنبال تعیین سرنوشت فلسطین هستند در اشتباه محض هستند و به کسانی که دلارهای خود را برای سقوط دولت ها خرج می کنند می گوییم اگر کمی از آن را برای مبارزه با اسرائیل اختصاص می دادند مسئله فلسطین حل شده بود.

نماینده جنبش عمل با بیان اینکه سرزمین فلسطین به همه گروه های فلسطینی تعلق دارد تاکید کرد: به آنها می گوییم وحدت داشته باشید و این زمین فلسطین است که می گوید من حرف شما را نمی فهمم من زمین عربی هستم و اجازه ندهید در این زمین بدنهای کثیف و نجس باشند.

وی با تاکید بر راه مقاومت افزود: روزی اسرای فلسطین 17 هزار نفر بود که الان 5 هزار هزار نفر شده است و اگر اسرا آزاد شده اند با وجود مقاومت بوده است و آزادی جنوب و غزه را دیدیم و انشاءالله بزودی به فلسطین برمی گردیم.

نماینده جماعت اسلامی لبنان سخنران بعدی این مراسم بود که گفت: به اینجا آمده ایم که به برادرانمان بگویم که ما با شما هستیم و به اسیران می گوییم که صبور و مقاوم باشید که پیروزی نزدیک است.

وی افزود: راه قدس راه پیامبر اسلام برای معراج و راه صحابه و راه اسلام و راه و حق و آزادی است و راهی است که رسول الله اعلام کرد که به حبل الله تمسک داشته باشیم.

وی با اشاره به آیه و عدو لکم گفت: قدرت، توکل و وحدت و قدرت سلاح موجب پیروزی است.

وی افزود: قبل از بهار عربی فکر می کردیم امید به آزادی دور است اما امروز پس از انقلابهای اخیر آزادی را نزدیک می بینیم و بزودی در مسجدالاقصی نماز می گزاریم. البته راه به سوی فلسطین باید قبلا از مفسدان خالی شود و فلسطین از بحر تا نهر آزاد شود هر چند که آنها بعید می دانند و ما آن را نزدیک می بینیم.

* رهبر ناتوریس کارتا: بزودی آزادی قدس را می بینیم

در ادامه این مراسم خاخام دیوید وایز در سخنانی با اشاره به حضور خاخام های ضد صهیونیست در این مراسم گفت: ما آمده ایم که به صهیونیست نه بگوییم چرا که با آموزه های موسی(ع) در مخالفت است.

وی افزود: ما بزودی آزادی قدس و پایان اشغالگری صهیونیست ها را می بینیم همچنین فیروزه میتی بوروالا در سخنان کوتاهی با اشاره به حضور نمایندگان کشورهای آسیای و حرکت یکماه آنها به سمت مرزهای فلسطین آشغالی گفت: آمریکا باید بداند بیت المقدس  از آن همه ادیان است.

رئیس کاروان آسیایی الی بیت المقدس با اشاره به بیداری ملت ها افزود: بیت المقدس آزاد خواهد شد و دوره صهیونیست ها به پایان خواهد رسید چرا که مردم جهان به دنبال تغییر هستند.
مطالب مرتبط

کاروان جهانی الی بیت المقدس

کاروان جهانی الی بیت المقدس

این حرکت جهانی با هدف معطوف سازی توجهات جهانی به مساله آزادسازی قدس شریف و مساله بازگشت آوارگان فلسطینی و همچنین جریان سازی خبری علیه رژیم صهیونیستی و مطرح کردن این رژیم به عنوان اشغالگر و ام الفساد منطقه و ایجاد هویت بین الادیانی و بین المللی حول مساله آزادسازی قدس شریف ...

|

تحلیل و بررسی کاروان الی بیت‎المقدس در میزگردی با حضور حسین رویوران، فروز رجایی‎فر و سیدسلیم غفوری

فلسطین؛ أرض‎المسلمین (قسمت اول)
تحلیل و بررسی کاروان الی بیت‎المقدس در میزگردی با حضور حسین رویوران، فروز رجایی‎فر و سیدسلیم غفوری

فلسطین؛ أرض‎المسلمین (قسمت اول)

. در سال 2006 اتفاق مهم‎تری افتاد و آن اعتماد عمومی به گروه‎‎های مقاومت اسلامی بود. انتخابات 2006 منتهی به 61 درصد رأی به «حماس» و 39 درصد بقیه گروه‎‎های فلسطینی از جمله «فتح» شد. این واقعیت نشان داد که گروه‎‎های اسلامی، هم در صحنه عمل رژیم صهیونیستی را وادار به عقب‎نشینی از غزه ...

|

کاروان الی بیت‎المقدس و نقش حرکتهای مردمی در حمایت از مردم فلسطین در گفتگو با شیخ الإسلام؛

حضور مردم در صحنه با انگیزه الهی!
کاروان الی بیت‎المقدس و نقش حرکتهای مردمی در حمایت از مردم فلسطین در گفتگو با شیخ الإسلام؛

حضور مردم در صحنه با انگیزه الهی!

حسین شیخ الاسلام، دبیر ستاد عالی کاروان:جنس این حرکتها را حضرت امام ابداع کردند و حالا که 33 سال از آن زمان میگذرد، همان روش در سایر کشورهای اسلامی که تحت ستم بودند علیه دیکتاتورها استفاده میشود.

|

نظرات کاربران