در حال بارگذاری ...

نمایندگان 20 کشور عضو کاروان جهانی الی بیت المقدس در نشست خبری کاروان در بیروت با تاکید بر اینکه فلسطین از بحر تا نهر باید آزاد شود اعلام کردند: نیازمند انقلاب جهانی علیه صهیونیسم هستیم.

 

 در این نشست خبری که برخی اعضای غیرآسیایی این کاروان حضور داشتند، رئیس کانون خبرنگاران لبنان ضمن خوش آمد گویی به اعضای کاروان گفت: غرب درباره فلسطین سیاست های دوگانه را اجرا می کند و انسان ها و زمین ها و تمدن ها را مورد هدف قرار داده است.

 

وی به اوضاع بیت المقدس اشاره کرد و افزود: در این شهر موسسات آموزشی و دیگران موسسات فلسطینی را تخریب کرده و خانه ها و محل های تجاری را نابود ساخته اند تا بیت المقدس را از مذاکرات صلح خارج سازند.

 

 

 

* پل لارودی: راهپیمایی الی بیت المقدس برای متحد کردن همه نیروهای مردمی است

 

در ادامه این نشست خبری پل لارودی عضو شورای مرکزی کاروان جهانی الی بیت المقدس که ریاست این نشست خبری را بر عهده داشت با اشاره به اهداف راهپیمایی 30 مارس، گفت: از این که تلاش های یکساله ما به نتیجه رسیده است خوشحالم و امیدورام دوستم فیروز میتی بوروالا که همراه هندی ها در کشتی است به زودی به ما پیوندد.

 

وی با بیان اینکه این راهپیمایی موفقیت آمیز خواهد بود، افزود: راهپیمایی جهانی الی بیت المقدس برای متحد کردن همه نیروهای مردمی و زبان ها و ادیان است که پیش از این سابقه نداشته است و فردا ما شاهد حضور نمایندگان بیش از 80 کشور در این راهپیمایی جهانی در کشورهای مجاور فلسطین اشغالی خواهیم بود.

 

در ادامه این نشست خبری نصرت مور از مالزی، ضیاء ییلماز از ترکیه، سلیم غفوری از ایران، سام پترسون از کانادا، ارویونو پاسکوئلی از ایتالیا، زکی قایا از ترکیه، دانیلا دمارکو از ایتالیا، ماریتا از آلمان، ماکسیم چورچین از روسیه، محمد الحرزی از بحرین، علیرضا صالحی از افغانستان، اوردخان محمداف از آذربایجان و علیرضا صولتی از ایران و همچنین اعضایی از ژاپن، انگلیس در سخنانی کوتاه به نمایندگی از کشورشان سخن گفتند که یکی از محورهای سخنان اعضای آسیایی ابراز نارضایتی از عدم ورود اعضای هندی و فیلیپینی به بیروت بود.

 

ضیا ییلماز در این بین از عدم اطمینان جهانیان به صلح طلبی اسرائیل گفت و زکی قایا از این کشور نیز که پیش از این در کشتی ماوی مرمره بوده است، گفت: هر جا که ظلم است است و مظلومان نیاز به کمک داشته باشند ما آنجا هستیم.

 
 

*نماینده آمریکای شمالی: در میان مصائب مردم فلسطین اوباما از امنیت رژیم صهیونیستی سخن می گوید

 

 

همچنین در این نشست نماینده آلمان با اشاره به برگزاری راهپیمایی جهانی امشب وفردا در این کشور، گفت: بیش از 60 سال است که صهیونیست ها به نام یهودیان اشغالگری می کنند و من به عنوان یک یهودی می گویم که بیت المقدس تنها از آن یهودیان نیست.

 

وی با تاکید بر ضرورت حمایت از راهپیمایی جهانی الی بیت المقدس، افزود: باید به محاصره غزه پایان داد و مسئله فلسطین جز آزادی آن از بحر تا نهر ممکن نیست.

 

در ادامه این نشست خبری، کنت استون به نمایندگی از کانادا با اشاره به دروغگویی رسانه های غربی و آمریکایی گفت: بسیاری از مردم در آمریکای شمالی مخالف جنایت های صهیونیست ها هستند.

 

وی با اشاره به بحران انسانی در فلسطین و به ویژه غزه و مصائب مردم فلسطین در کرانه باختری، افزود: این در حالی است که اوباما از حمایت از امنیت رژیم صهیونیستی سخن می گوید و به دنبال حمله به کشوری دیگر در منطقه به بهانه هسته ای است.

 

استون با اشاره به موضع دولت کانادا نسبت به مسئله فلسطین گفت: چند وقت پیش حماس در لیست گروه های تروریستی کانادا قرار گرفت و این یک شرم بزرگ برای مردم کانادا و دولت این کشور است.

 

وی افزود: کانادا و اسرائیل با هم قرارداد امنیتی منعقد کرده اند و متاسفانه نخست وزیر کانادا می گوید که اسرائیل بهترین دوست کانادا است.

 

*خاخام ضدصهیونیست: نیازمند انقلاب جهانی علیه صهیونیست ها هستیم

 
 

در ادامه این نشست خبری همچنین خاخام دیوید فلدمن از اعضای جریان ناتوری کارتا و یهودیان مخالف صهیونیسم در سخنانی گفت: یهودیان ارتدوکس مخالف جرایم صهیونیست ها در اسرائیل هستند.

 

وی با بیان اینکه ایدئولوژی صهیونیستی خیلی وحشتناک است، گفت: آنچه صهیونیست ها در غزه و فلسطین صورت می دهند با آموزه های یهود مخالف است و صهیونیست ها موسی(ع) را به ابزار تبدیل کرده اند.

 

فلدمن با بیان اینکه صهیونیست ها باعث شده اند یهودی ها عناصر خطرناکی در کشورهای جهان به ویژه جهان عرب عنوان شوند تاکید کرد: یهودی ها قرن ها در قدس و دیگر کشورهای اسلامی زندگی می کردند و آزادی های خودشان را داشتند اما با ایجاد صهیونیسم این قضیه به هم خورد.

 

وی با اشاره به زندگی یهودیان در ایران، افزود: یهودیان در ایران از آزادی عمل برخوردارند و اعمال دینی خود را به راحتی انجام می دهند.

 

این خاخام ضدصهیونیست با اشاره به حضورش در لبنان و سخنان صهیونیست ها مبنی بر اینکه لبنان مکانی ناامن برای یهودیان است، با تمسخر گفت: نمی دانم که چرا هنوز زنده هستم؟!

 

وی در ادامه سخنانش تصریح کرد: ما نیازی به اسرائیل نداریم بلکه باید به تاریخ برگردیم و چون قبل از شکل گیری اسرائیل همزیستی بین مسلمانان داشته باشیم.

 

فلدمن با اشاره به خاخام دیوید وایز رئیس جریان ناتوری کارتا و خروجش از قدس در سال 1967 در زمان اشغال این شهر گفت: برادران ارتدکس ما در این شهر از محدودیت ها رنج می برند.

 

وی افزود: امیدوارم انقلابی جهانی علیه صهیونیست ها رخ دهد و مردم جهان از همه ادیان در کنار هم و با آرامش زندگی کنند.
مطالب مرتبط

کاروان جهانی الی بیت المقدس

کاروان جهانی الی بیت المقدس

این حرکت جهانی با هدف معطوف سازی توجهات جهانی به مساله آزادسازی قدس شریف و مساله بازگشت آوارگان فلسطینی و همچنین جریان سازی خبری علیه رژیم صهیونیستی و مطرح کردن این رژیم به عنوان اشغالگر و ام الفساد منطقه و ایجاد هویت بین الادیانی و بین المللی حول مساله آزادسازی قدس شریف ...

|

شنبه؛ کنفرانس خبری نمایندگان گروه های انقلابی بحرین

شنبه؛ کنفرانس خبری نمایندگان گروه های انقلابی بحرین

ستاد برگزاری هفته همبستگی با زندانیان انقلابی بحرین اعلام کرد همزمان با پنجمین روز این هفته، کنفرانس خبری با حضور مهمانان خارجی و نمایندگان گروه های مخالف و انقلابی بحرین با حضور رسانه های داخلی و خارجی برگزار خواهد شد.

|

عصر دوشنبه برگزار می شود:

کنفرانس خبری مشترک جوانان شیعه، سنی و مسیحی ایرانی در محکومیت اسائه به مقدسات
عصر دوشنبه برگزار می شود:

کنفرانس خبری مشترک جوانان شیعه، سنی و مسیحی ایرانی در محکومیت اسائه به مقدسات

نشست خبری مشترک جوانان شیعه، سنی و مسیحی ایرانی در محکومیت توهین به مقدسات و ساحت مقدس پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم در دفتر اتحادیه بین المللی امت واحده برگزار خواهد شد.

|

نظرات کاربران