در حال بارگذاری ...

هیئت علمای فلسطین و اتحادیه علمای مسلمین شاخه غزه از جهان عربی و اسلامی و آزادگان جهان خواست تا در راهپیماییالی بیت المقدس مشارکت گسترده داشته باشند.

 هیئت علمای فلسطین و اتحادیه علمای مسلمین شاخه غزه ضمن درخواست از امت های عربی و اسلامی و آزادگان جهان برای برگزاری باشکوه راهپیمایی جهانی"الی بیت المقدس" تاکید کرد که ورود به قدس از طریق سفارتخانه های رژیم صهیونیستی به رسمیت شناختن دشمن صهیونیستی است.

در همین راستا "ابوعاصم ابو راس" از اتحادیه علمای مسلمین شاخه غزه بر مشارکت جهان اسلام در راهپیمایی الی بیت المقدس تاکید کرد و افزود: ما می خواهیم ارکان رژیم صهیونیستی در این روز به لرزه درآید.

وی همچنین بر ضرورت مشارکت امت عربی، اسلامی و تمام آزادگان جهان در این راهپیمایی جهانی که تاکیدی بر حقوق ملت فلسطین در قدس و فلسطین و حق مسیحیان در مقدسات خود در این شهر مقدس است، تاکید کرد.

ابورأس تصریح کرد: ضروری است کسانی که خواهان حمایت از قضیه فلسطین هستند در این روز مشارکت فعال داشته باشند و به سمت مرزهای فلسطین بیایند و مخالفت خود را با اشغالگری و سیطره رژیم صهیونیستی بر اماکن اسلامی و مقدسات و همچنین شهرک سازی اعلام کرده و تاکید کنند که صاحبان اصلی این سرزمین تنها فلسطینیان هستند.

از سوی دیگر دکتر"یوسف الشرافی" نماینده فراکسیون تغییر و اصلاح و یکی از اعضای انجمن علمای فلسطین گفت که ما امروز وظایف علمای امت در قبال مقدسات و کرامت امت را به آنها یادآوری می کنیم.

وی افزود: دشمن صهیونیستی دشمن انسانیت و همه مقدسات است، ما شاهد یهودی سازی قدس، شهرک سازی و تخریب خانه های ساکنان قدس هستیم و می بینیم که آنها صاحب خانه را وادار می کنند که هزینه تخریب خانه خود توسط بولدوزرهای رژیم صهیونیستی را پرداخت کنند؛ این رژیم خود را فراتر از قانون می داند.

از سوی دیگر انجمن فلسطینی اطلاع رسانی برای یاری قدس در بیانیه ای بر ضرورت مشارکت گسترده و فعال رسانه ای برای پوشش اخبار مربوط به راهپیمایی جهانی قدس با هدف شکست اشغالگری و حمایت از قضیه قدس تاکید کرد.

این انجمن در بیانیه ای از رسانه ها خواست تا با پوشش اخبار این حادثه مهم 30 مارس آن را به یک روز مهم تاریخی در اذهان عمومی سراسر جهان تبدیل کرده و قضیه قدس را که در معرض یهودی سازی، شهرک سازی، مصادره و تخریب قرار دارد، در اذهان جهانیان زنده کنند.

در این بیانیه همچنین تاکید شده است روند سازش که 20 سال پیش از زمان امضای توافقنامه اسلو آغاز شد، هیچ سودی برای شهر قدس به دنبال نداشته است بلکه پوششی برای عملیات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی در این شهر بوده است.

انجمن فلسطینی اطلاع رسانی برای یاری قدس همچنین از جمهوری اسلامی ایران و نهادهای رسانه ای آن و همچنین رسانه های حامی مقاومت در فلسطین، لبنان و سوریه به دلیل پوشش اخبار مربوط به قدس قدردانی کرد.
مطالب مرتبط

کاروان جهانی الی بیت المقدس

کاروان جهانی الی بیت المقدس

این حرکت جهانی با هدف معطوف سازی توجهات جهانی به مساله آزادسازی قدس شریف و مساله بازگشت آوارگان فلسطینی و همچنین جریان سازی خبری علیه رژیم صهیونیستی و مطرح کردن این رژیم به عنوان اشغالگر و ام الفساد منطقه و ایجاد هویت بین الادیانی و بین المللی حول مساله آزادسازی قدس شریف ...

|

ایده هایی برای دفاع واقعی! از قدس

ایده هایی برای دفاع واقعی! از قدس

هر اتفاقی می‌افتد خیلی‌ها اولین سؤالشان این است که چه ایده‌ای دارید که اجرا کنیم؟ درباره مسأله اخیر قدس برخی پیشنهاد‌ها مطرح می شود.

|

تحقق آرمانها روی آسمانها!

تحقق آرمانها روی آسمانها!

این باور که بدون همراهی همه مسلمین و رفع همه اختلافات سیاسی، نمی توان به آرمانهای مشترک دست پیدا کرد را کسانی که در وسط میدان هستند به خوبی درک می کنند هر چند تلگرام نشینان متوجه آن نباشند.

|

افطاری ایرانی در قلب سرزمین های اشغالی

جمله رهبری در صحن مسجد الاقصی برافراشته شد
افطاری ایرانی در قلب سرزمین های اشغالی

جمله رهبری در صحن مسجد الاقصی برافراشته شد

در شب بیست و دوم ماه مبارک رمضان و در آستانه روز جهانی قدس،افطاری «وحدت و مقاومت» با شعار «القدس، القضیه الاولی» و به همت اتحادیه بین المللی امت واحده در صحن مسجد الاقصی برگزار شد.

|

نظرات کاربران