در حال بارگذاری ...

ظهر دیروز گروه های فلسطینی مستقر در دمشق، طی ضیافت نهاری از تلاش های اعضای کاروان جهانی الی بیت المقدس و مشقت های مسیر چند هزار کیلومتری طی شده تقدیر و تشکر کردند.

به گزارش امت واحده، در این مراسم قائم مقام جنبش جهاد اسلامی فلسطین طی سخنانی با اشاره به فراگیر بودن کاروان جهانی الی بیت المقدس گفت: حرکت شما باعث شده است که فلسطین بزرگتر شده و در حقیقت به مثابه مرکز آسیا و مرکز عالم درآید.

ابوطارق با اشاره به نبرد تاریخی جریان حق و باطل خطاب به برخی اعضای کاروان جهانی الی بیت المقدس که در دمشق حضور دارند گفت: شما علیه ظلم و علیه صهیونیسم قیام کرده اید و در جبهه حق و حقیقت قرار دارید.

وی ضمن تاکید بر تاثیرات مثبت این حرکت بر پایداری ملت فلسطین افزود: این کاروان ها باعث خواهد شد که ملت فلسطین و مجاهدین راه حق استوارتر شوند و این راهپیمایی را پایانی نیست مگر آنکه ما به قدس برسیم.

ابوطارق در پایان بار دیگر بر وحدت تمام آزادیخواهان جهان در زمینه آزادی قدس شریف از چنگال صهیونیسم تاکید نمود و ضمن تشکر از اعضای کاروان خطاب به آنها گفت: به حرکت خود تاز آزادی قدس شریف ادامه بدهید.

در این ضیافت همچنین سخنگوی بنیاد فلسطین در پاکستان نیز به ایراد سخنرانی پرداخت. صابر کربلایی ضمن ادای احترام به همه شهدای اسلام خصوصا شهدای فلسطین گفت: این شهدا هستند که مانند پرچم هایی برافراشته در مقابل امپریالیسم و صهیونیسم ایستادگی کردند.

سخنگوی بنیاد فلسطین پاکستان با اشاره به کاروان جهانی الی بیت المقدس خاطرنشان کرد: مهمترین هدف این کاروان آن است که موضوع بیت المقدس را در سطح بین المللی ارتقا داده و آگاهی عمومی نسبت به آن را افزایش دهد. چرا که بیت المقدس شهر مورد احترام تمام ادیات ابراهیمی است. مسلمانان بیش از 500 مکان مقدس، مسیحیان بیش از 100 مکان مقدس و یهودیان نیز دارای اماکن مورد احترامی در این شهر هستند اما صهیونیست ها و کشورهای غربی سالانه هزاران میلیون دلار هزینه می کنند تا رژیم نژادپرست صهیونیستی به اشغالگری خود ادامه دهد.

وی در ادامه افزود: امروز دیگر موضوع فلسطین موضوع یک نفر و یا مساله پیروان یک پیامبر نیست بلکه مساله مبارزه علیه سمبل های تروریزم بین المللی است.

در پایان این جلسه نیز خالد عبدالمجید، هماهنگ کننده گروه های فلسطینی در سوریه از جانب تمام گروه های فلسطینی ضمن خوش آمد گویی به برخی اعضای کاروان جهانی الی بیت المقدس که در دمشق حضور دارند خطاب به ملت فلسطین گفت: رسالت اصلی در این زمینه بر عهده شما و فرزندان فلسطین است چرا که اکنون تمامی آزادگان جهان به یاری شما شتافته اند.

عبدالمجید در ادامه خاطرنشان کرد: موضوع قدس برای همیشه موضوع اصلی و محوری اعراب و مسلمانان و آزادگان دنیا خواهد ماند.

شایان ذکر است هیئت پاکستانی، افغانی و بحرینی به همراه چند نفر از اعضای ایرانی کاروان جهانی الی بیت المقدس به دلیل عدم صدور ویزا از سوی دولت ترکیه وارد سوریه شده اند و صبح امروز (پنج شنبه) جهت شرکت در برنامه 30 مارس عازم بیروت خواهند شد.

 
مطالب مرتبط

کاروان جهانی الی بیت المقدس

کاروان جهانی الی بیت المقدس

این حرکت جهانی با هدف معطوف سازی توجهات جهانی به مساله آزادسازی قدس شریف و مساله بازگشت آوارگان فلسطینی و همچنین جریان سازی خبری علیه رژیم صهیونیستی و مطرح کردن این رژیم به عنوان اشغالگر و ام الفساد منطقه و ایجاد هویت بین الادیانی و بین المللی حول مساله آزادسازی قدس شریف ...

|

ایده هایی برای دفاع واقعی! از قدس

ایده هایی برای دفاع واقعی! از قدس

هر اتفاقی می‌افتد خیلی‌ها اولین سؤالشان این است که چه ایده‌ای دارید که اجرا کنیم؟ درباره مسأله اخیر قدس برخی پیشنهاد‌ها مطرح می شود.

|

تحقق آرمانها روی آسمانها!

تحقق آرمانها روی آسمانها!

این باور که بدون همراهی همه مسلمین و رفع همه اختلافات سیاسی، نمی توان به آرمانهای مشترک دست پیدا کرد را کسانی که در وسط میدان هستند به خوبی درک می کنند هر چند تلگرام نشینان متوجه آن نباشند.

|

نظرات کاربران