در حال بارگذاری ...

شاخه آسیایی کاروان بین المللی راهپیمایی الی بیت المقدس بعد از عبور از خاک ایران و ورود به استانبول و استقبال گسترده از سوی مردم مسلمان ترکیه بیانیه ای مطبوعاتی صادر کرد.

اعضای شاخه آسیایی کاروان بین المللی راهپیمایی به سوی بیت المقدس که پس از عبور از خاک ایران وارد کشور ترکیه شده و پس از استقبال گسترده مردم مسلمان ترکیه در شهرهای ایغدیر، ارزروم و آنکارا و دیگر شهرهای واقع در مسیر عبور این کاروان وارد شهر استانبول شد، در مجتمع ورزشی حسن دوغان در نشست مطبوعاتی ترتیب داده شده از سوی هماهنگ کنندگان این حرکت بین المللی ضد صهیونیستی شرکت کردند.

 

اعضای کاروان در حین استقبال از سوی مردم مسلمان ترکیه با پلاکاردها و شعارهایی با مضمون مرگ بر اسرائیل، مرگ بر آمریکا، مرگ بر همدستی آمریکا و ناتو و اسرائیل، حرکت به سوی فلسطین نه دولت های مسلمان، ندای آسمانی قدس مقدس، بزرگترین مسئله امت مسئله فلسطین، فلسطین مسئله مسئله امت است نه اعراب همراهی شدند.

 

این نشست با تلاوت آیاتی از قرآن کریم توسط آقای گورل یکی از علمای مسلمان و  عضو انجمن علمای اهل بیت (ع) آغاز شد و در ادامه حسن قناعت لی رئیس هیات مدیره انجمن مذکور سخنرانی کرد.

 

آقای قناعت لی در سخنرانی خود که بیانیه مطبوعاتی کاروان بین المللی راهپیمایی به سوی بیت المقدس بشمار می رفت از مشارکت بیش از هفتصد نفز ار شصت و چهار کشور جهان در این کاروان و حمایت مسلمانان جهان از این کاروان قدردانی کرد. وی با تشبیه این کاروان به کشتی نوح تصریح کرد که این کشتی از میان امواج سهمگین صهیونیسم جهانی براه افتاده و ابراهیم وار قرار گرفتن در آتش امپریالیسم ظالم را پذیرا شده و موسی وار با عصای خود دریای ظلم را شکافته و از میان امواج خروشان دریای ظلم و علیرغم صهیونیسم فرعونی برای هدایت بخشی از امت اسلام به ساحل مقصود حرکت خود را آغاز کرده است.

 

قناعت لی در ادامه اظهارات خود خطاب با حاضرین یادآور شد که سرزمین فلسطین تنها به اعراب مسلمان ساکن در این سرزمین تعلق نداشته، بلکه متعلق به کلیه مسلمانان است، چونکه مسجد الاقصی اولین قبله مسلمانان در این سرزمین واقع شده و فلسطین مکان معراج پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) و محل زندگی بسیاری از رسولان الهی است. وی افزود این سرزمین به لحاظ همین ویژگی ها سرزمین اسلام بشمار می رود و دلیل اصلی علاقه مسلمانان جهان به سرزمین فلسطین هم همین است.

 

رئیس انجمن علمای اهل بیت (ع) دلیل اشغال سرزمین فلسطین از سوی صهیونیست ها را تلاش این زمره برای تسلط بر جهان اسلام و مسلمانان عنوان کرد.

 

در ادامه این نشست جونیت ساری یاشار معاون انجمن همبستگی با مظلومین ترکیه سخنرانی کرد و سپس بیانیه کاروان بین المللی راهپیمایی به سوی بیت المقدس از سوی آقای ضیاء ایلماز رئیس افتخاری انجمن تحقیقات و همیار اجتماعی ترکیه قرائت شد.

 

ایلماز در این بیانیه ضمن خوش آمد گویی به اعضای کاروان به تشریح اهمیت مسئله قدس برای مسلمانان پرداخت و گفت که قدس مکان رویارویی حق و باطل است. وی افزود اگر قرار باشد قدرت های استکباری جهان را به مار تشبیه کنیم رژیم غاصب اسرائیل سر این مار است. وی خاطرنشان کرد که قدس مسئله ای انسانی است و نه تنها به مسلمانان و فلسطینیان، بلکه به کل بشریت تعلق دارد.

 

ایلماز در بخش دیگری از دلایل اهمیت قدس به تراژدی جاری انسانی در فلسطین اشاره کرد و گفت تنها راه برطرف کردن این ظلم در فلسطین، شکست دادن آمریکا، ناتو و دیگر قدرت های تحت کنترل صهیونیسم جهانی است و برای تحقق این هدف قبل از هر چیز آگاهی و همبستگی در این زمینه شرط اساسی بود و به همین دلیل کاروان بین المللی راهپیمایی به سوی بیت المقدس برای ایجاد زمینه صلح و عدالت ترتیب داده شده و هرکس که در جهان خواهان برقراری صلح و عدالت در جهان است باید به دعوت را اجابت کرده و حرکت کند.

 

وی خاطرنشان کرد که مسئله فلسطین در انحصار هیچ کس نیست، کما اینکه این مسئله به هیچ مسئله دیگری نیز شبیه نبوده و برخلاف سایر مسائل گذرا نبوده بلکه مسئله ای دائمی است.
مطالب مرتبط

کاروان جهانی الی بیت المقدس

کاروان جهانی الی بیت المقدس

این حرکت جهانی با هدف معطوف سازی توجهات جهانی به مساله آزادسازی قدس شریف و مساله بازگشت آوارگان فلسطینی و همچنین جریان سازی خبری علیه رژیم صهیونیستی و مطرح کردن این رژیم به عنوان اشغالگر و ام الفساد منطقه و ایجاد هویت بین الادیانی و بین المللی حول مساله آزادسازی قدس شریف ...

|

ایده هایی برای دفاع واقعی! از قدس

ایده هایی برای دفاع واقعی! از قدس

هر اتفاقی می‌افتد خیلی‌ها اولین سؤالشان این است که چه ایده‌ای دارید که اجرا کنیم؟ درباره مسأله اخیر قدس برخی پیشنهاد‌ها مطرح می شود.

|

تحقق آرمانها روی آسمانها!

تحقق آرمانها روی آسمانها!

این باور که بدون همراهی همه مسلمین و رفع همه اختلافات سیاسی، نمی توان به آرمانهای مشترک دست پیدا کرد را کسانی که در وسط میدان هستند به خوبی درک می کنند هر چند تلگرام نشینان متوجه آن نباشند.

|

افطاری ایرانی در قلب سرزمین های اشغالی

جمله رهبری در صحن مسجد الاقصی برافراشته شد
افطاری ایرانی در قلب سرزمین های اشغالی

جمله رهبری در صحن مسجد الاقصی برافراشته شد

در شب بیست و دوم ماه مبارک رمضان و در آستانه روز جهانی قدس،افطاری «وحدت و مقاومت» با شعار «القدس، القضیه الاولی» و به همت اتحادیه بین المللی امت واحده در صحن مسجد الاقصی برگزار شد.

|

نظرات کاربران