در حال بارگذاری ...

آیت الله کعبی عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: گفتمان سلطه با سردمداری صهیونیسم شکل گرفته است که شعارهای فتنه گران در فتنه سال 88، از نوع گفتمان صهیونیستی بود.

آیت الله عباس کعبی در نشست خبری ظهر امروز کاروان الی بیت المقدس که در دفتر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار شد، مقوله جهانی قدس را فرار از مسئله اعراب و مسلمانان دانست و اظهار کرد: مسئله قدس امروز تبدیل به یک مسئله محوری جهان بشریت شده و دفاع از آرمان های آن یکی از آزمون های بزرگ الهی است.

وی در ادامه با بیان اینکه مسئله قدس و فلسطین به عنوان معیار حق و باطل، عامل تحولات منطقه، تائیدکننده و یا ردکننده ادعای حقوق بشر است، تصریح کرد: در شرایط کنونی عصر نکبت و صهیونیسم، تبدیل به عصر اسلام و فلسطین شده است و بزودی ما شاهد نابودی اسرائیل و آزادی فلسطین اشغالی خواهیم بود.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به تاثیرگذاری حوزه های علمیه در حمایت از فلسطین و قدس، بیان کرد: قدس آرمانی است که با احقاق حقوق آن، تمامی آرمان های اسلامی محقق خواهد شد و حوزه های علمیه برای تحقق این هدف بزرگ، در تبیین و شکل گیری مقاومت، جمع آوری کمک ها و بسیج ملت ها تمام تلاش خود را به کار گرفته اند.

وی با بیان اینکه هر چه ملت ها با یکدیگر متحدتر شوند به آزادی قدس شریف نزدیک تر خواهیم شد، اظهار داشت: رژیم صهیونیستی در جهان امروز دیگر نه مشروعیت دارد و نه مقبولیت، ضمن اینکه آمریکا و انگلیس نیز مهره های اسرائیل هستند و در چشم جهانیان منفور شده اند بنابراین همه دولت ها و مردم دنیا باید بدانند که براساس وعده الهی، تمام نظام های استکباری جهان محکوم به فنا و نابودی خواهند بود.

کعبی در ادامه، حمایت از فلسطین و کاروان آزادی فلسطین را وظیفه شرعی و انسانی تمامی انسان های آزاده دانست و در این رابطه افزود: افکار عمومی مردم جهان برای دستیابی به عدالت، صلح جهانی، پایان زورگویی و سلطه، علیه استکبار جهانی یا همان اسرائیل، بسیج شده و حمایت از این جنبش ها که ثمره نام گذاری روز قدس توسط امام خمینی(ره)است، بر همگان واجب شرعی و انسانی است.

وی با اشاره به شعارهای برخی فتنه گران در فتنه 88، اظهار داشت: امروزه در دنیا گفتمان مقاومت با سردمداری جمهوری اسلامی ایران و گفتمان سلطه با سردمداری صهیونیست شکل گرفته که شعارهای فتنه گران در فتنه سال 88، از نوع گفتمان صهیونیستی بود و فتنه گران مهره های اسرائیل در بدنه ملت ایران بودند.
مطالب مرتبط

کاروان جهانی الی بیت المقدس

کاروان جهانی الی بیت المقدس

این حرکت جهانی با هدف معطوف سازی توجهات جهانی به مساله آزادسازی قدس شریف و مساله بازگشت آوارگان فلسطینی و همچنین جریان سازی خبری علیه رژیم صهیونیستی و مطرح کردن این رژیم به عنوان اشغالگر و ام الفساد منطقه و ایجاد هویت بین الادیانی و بین المللی حول مساله آزادسازی قدس شریف ...

|

امروز، جشن پیروزی مردم و مقاومت غزه در تهران

امروز، جشن پیروزی مردم و مقاومت غزه در تهران

به مناسبت پیروزی مردم و مقاومت فلسطینی در جبهه نظامی و سیاسی بر دشمن صهیونیستی، امروز چهارشنبه ساعت 18 کارناوال موتوری و جشن پیروزی در چهارراه ولیعصر برگزار خواهد شد.

|

نظرات کاربران