در حال بارگذاری ...

گروهی از تشکل های دانشجویی ایرانی، با انتشار بیانیه ای ضمن اعلام حمایت همه جانبه از خضر عدنان و درخواست ژ فوری از تمامی نهادهای حقوق بشر به منظور تلاش برای آزادی وی از زندان اشغالگران، روز دوشنبه اول اسفندماه را روز همبستگی جوانان و دانشجویان ایرانی با خضر عدنان نامیدند.

گروهی از تشکل های دانشجویی از جمله اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان سراسر کشور، اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان سراسر کشور (دفتر تحکیم وحدت)، جنبش عدالتخواه دانشجویی، اتحادیه بین المللی امت واحده، عدالت طلبان بدون مرز و مجمع اسلام ناب طلاب حوزه علمیه قم با انتشار بیانیه ای ضمن اعلام حمایت همه جانبه از خضر عدنان و درخواست جدی و فوری از تمامی نهادهای حقوق بشر به منظور تلاش برای آزادی وی از زندان اشغالگران، روز دوشنبه اول اسفندماه را روز همبستگی جوانان و دانشجویان ایرانی با خضر عدنان نامیدند.

متن این بیانیه از نظر خوانندگان می گذرد. 

بسم الله الرحمن الرحیم

«إِنَّ الَّذِینَ قَالُوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ اسْتَقَامُوا تَتَنَزَّلُ عَلَیْهِمُ الْمَلَائِکَةُ أَلَّا تَخَافُوا وَلَا تَحْزَنُوا وَأَبْشِرُوا بِالْجَنَّةِ الَّتِی کُنتُمْ تُوعَدُونَ» (فصلت/30)

قریب به دو ماه پیش، نیروهای صهیونیستی در اقدامی وحشیانه وارد منزل خضر عدنان از فعالین فلسطینی وابسته به جنبش جهاد اسلامی در شمال کرانه باختری شده و بدون هیچ اتهامی وی را دستگیر کردند.

در واکنش به این رفتار غیر انسانی و عدم تفهیم اتهام از سوی نیروهای اشغالگر، این مجاهد 33 ساله فلسطینی در همان روز نخست بازجویی دست به اعتصاب غذا زده و هم اکنون 60 روز است که در اعتصاب غذا به سر می برد.

این در حالی است که مطابق گزارشات پزشکی منتشر شده شرایط جسمی وی بسیار وخیم بوده و هر لحظه امکان مرگ او وجود دارد.

از سوی دیگر تلاش های گروه های مختلف سیاسی و بشردوستانه نیز برای رهایی خضر عدنان تاکنون به جایی نرسیده است.

اما ایستادگی این مجاهد نستوه در شرایطی که زمزمه های صلح و دست کشیدن از سلاح مقاومت از این سو و آن سو مطرح می شود، بار دیگر این پیام را به همگان مخابره می کند که تنها راه مقابله با رژیم اشغالگر قدس، مقاومت است.

راهی که چه به آزادی برسد و چه به شهادت بینجامد هر دو پیروزی است.

آری؛ امروز ارواح عزالدین قسام، فتحی شقاقی، عبدالعزیز رنتیسی، شیخ احمد یاسین و تمامی قهرمانان عرصه مقاومت در خضر عدنان حلول کرده تا نمادی باشد از پایمردی و عزت.

ما تشکل های دانشجویی و مردمی ایران اسلامی ضمن اعلام حمایت همه جانبه از خضر عدنان و درخواست جدی و فوری از تمامی نهادهای حقوق بشر به منظور تلاش برای آزادی وی از زندان اشغالگران، روز دوشنبه اول اسفندماه را روز همبستگی جوانان و دانشجویان ایرانی با خضر عدنان نامیده و اعلام می داریم که این روز را به امید آزادی تمامی زندانیان در بند اشغالگران بخصوص خضر عدنان، روزه خواهیم گرفت.

والعاقبه للمتقین
مطالب مرتبط

جریان شیرازی عمق استراتژیک ایران را نشانه رفته!
دوجریان دور کننده جهان اسلام از انقلاب اسلامی

جریان شیرازی عمق استراتژیک ایران را نشانه رفته!
دوجریان دور کننده جهان اسلام از انقلاب اسلامی

وجه مشترک بحران سوریه و پس از آن عراق، با جریان شیرازی در این است که هر دو عملا عمق استراتژیک جمهوری اسلامی ایران را نشانه رفته اند. بحران سوریه و عراق بدنه اهل سنت دنیا را از ایران جدا ساخته و جریان شیرازی نیز به دنبال جدا کردن شیعیان جهان از ایران است.

|

دلیلی دیگر براثبات طائفی نبودن دول عربی !

دلیلی دیگر براثبات طائفی نبودن دول عربی !

اخیرا اتفاقی در سطح دول عربی رخ داد که بار دیگر ثابت کرد که سران کشورهای عرب اساسا رویکرد متعصبانه مذهبی یا قومی ندارند! چند سال قبل در ایام جنگ 22 روزه و پس از آن جنگ 8 روزه و 51 روزه غزه مظلوم که دولتهای عربی در مقابل کشتار بیرحمانه مردم

|

دفع دو شبهه رایج عربی درباره ایران

دفع دو شبهه رایج عربی درباره ایران

دائما اشتباهات موجود در نظام عراق و سوریه و... به پای ایران نوشته می شود به این اعتبار که ایران یک قدرت منطقه ای است و طبعا باید بتواند جلوی آنها را بگیرد! مثلا می گویند مالکی چرا فلان کار را کرد؟ یا چرا این مساله در سوریه اصلاح نشده است یا چرا فلان حادثه در یمن رخ داد و قس علیهذا

|

نظرات کاربران