در حال بارگذاری ...

وزیر امور خارجه در این دیدار ضمن خوشامدگویی به آزادگان فلسطینی و هیات همراه ، آزادگان مقاومت فلسطین را مایه مباهات و افتخار همه مسلمانان و الگو و اسوه ای برای همه مبارزین راه آزادی و عزت و سربلندی و کرامت انسانی توصیف کرد.

دکتر صالحی در دیدار جمعی از اسرای آزاد شده فلسطینی که به دعوت اتحادیه بین المللی امت واحده به ایران آمده اند، با اشاره به هزینه بسیار بالا و سنگین ملت غیور فلسطین در جریان مقاومت و مبارزه برای آزادی سرزمین مقدس فلسطین و قدس شریف بر مسئولیت سنگین دولتها و ملتهای اسلامی برای تداوم حمایت از فلسطین تاکید کرد.


وزیر امور خارجه با اشاره به موضع اصولی انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی ایران در دفاع و حمایت معنوی از فلسطین خاطرنشان کرد: دولت و مردم ایران اسلامی بخاطر این موضع اصولی در حمایت از فلسطین همواره تحت فشارها و هجمه های سنگین استبکار و رژیم صهیونیستی قرار داشته است اما در راستای اصول اسلامی و انسانی خود بر این وظیفه سنگین پای می فشارد.


دکتر صالحی با اشاره به روند تحولات اخیر در منطقه و ابراز انزجار فزاینده ملتها از رژیم صهیونیستی و انزوای هرچه بیشتر این رژیم ابراز اطمینان کرد که نتایج این تحولات در استقرار حکومتهای مردمی و مبتنی بر اراده و خواست مستقل ملتهای مسلمان به نفع فلسطین و مردم مظلوم این کشور رقم خواهد خورد و همه دولتها و ملتهای مسلمان بر اساس وحدت اسلامی ید واحدی در جهت حمایت از مردم فلسطین خواهند بود.
خواهند بود.


وزیر امور خارجه همچنین ابراز امیدواری کرد که مردم فلسطین بویژه آزادگان صبور با سرافرازی از این امتحان سخت الهی و با پشت سر گذاشتن همه مرارتها و سختیها سربلند بیرون خواهند آمد و بنا به وعد حق الهی آینده ای درخشان در انتظار مردم مقاوم فلسطین است.


عطاء الله ابوالسبح وزیر امور اسرای دولت حماس نیز در این دیدار که فتحی حماد وزیر کشور این دولت نیز حضور داشت، ضمن تقدیر و تشکر از استقبال بسیار گرم و صمیمی مردم و مسئولین ایرانی از آزادگان فلسطینی از حمایتها و اهتمام و توجه رهبری ، دولت و مردم ایران به فلسطین تقدیر و تشکر کرد.


ابوالسبح با اشاره به درک و شناخت عمیق ملت فلسطین از هزینه های موضع اصولی ایران اسلامی در موضوع فلسطین خاطر نشان کرد : برخلاف تلاش مذبوحانه غرب و رژیم صهیونیستی ، فلسطین نه تنها متعلق به فلسطینیان بلکه مساله اسلامی و انسانی است و ایران علیرغم دوری جغرافیایی از سرزمین فلسطین از دو بعد حقوق اسلامی انسانی محق به دفاع و حمایت از این قضیه است.


در این دیدار دو نفر از مبارزان استوار خط مقدم مقاومت با رژیم صهیونیستی به نمایندگی از دیگر آزادگان فلسطینی توضیحاتی در شرایط آزادگان فلسطینی ارائه کردند.


فواد الرازم یکی از آزادگان فلسطینی که سی و یک سال در بند رژیم غاصب صهیونیستی بوده ، در این دیدار موفقیت اخیر مقاومت اسلامی در غزه در مبادله جمع زیادی از اسرای فلسطینی با سرباز صهیونیستی در بند مقاومت را یک پیروزی بزرگ و مهم برای مقاومت توصیف کرد . وی همچنین ضمن تشریح  شرایط سخت و ضدانسانی زندانهای رژیم صهیونیستی تاکید کرد : اسرای فلسطینی با تداوم مسیر و تقویت روحیه مقاومت در اسارت و غلبه بر این شرایط دشوار توانستند با حداقل امکانات و علیرغم اعمال محدودیتها و فشارهای فراوان از سوی صهیونیستها مدارج بالای علمی را طی نمایند.


خانم فاطمه الزق بانوی آزاده فلسطینی که سه سال در زندانهای صهیونیستها بوده و یوسف کودک خردسالش را که در خلال اسارت دیده به جهان گشوده به همراه داشت، ضمن تشریح شرایط بسیار سخت و دشوار زندانهای رژیم صهیونیستی بویژه برای بانوان بر ایستادگی و صبوری و مقاومت زنان فلسطینی در کنار برادران و شوهران خود در راه تحقق آرمان مقدس آزادی فلسطین و قدس عزیز تاکید کرد . وی از حمایتهای مردم و دولت جمهوری اسلامی ایران از مردم فلسطین تقدیر و تشکر کرد و ضمن ابراز اطمینان از تداوم این حمایتها ، خواستار دفاع از حقوق و پیگیری آزادی دیگر اسرای فلسطینی بویژه بانوان از سوی محافل و مجامع بین المللی شد.

 
مطالب مرتبط

♦ سرباز روح الله رضوی

در برابر دیپلماسی دیجیتال صهیونیستی چه باید کرد؟
♦ سرباز روح الله رضوی

در برابر دیپلماسی دیجیتال صهیونیستی چه باید کرد؟

همواره این سوال در میان فعالین شبکه‌های اجتماعی مطرح است که بالاخره باید چطور و چگونه در برابر این نفوذ صهیونیستی ایستاد؟ برخی قائلند که باید به این اقدامات بی‌توجهی کرد؛ برخی دیگر تاکید به واکنش و نظردهی زیر مطالب منتشره دارند و دسته‌ای هم باور دارند باید حساب‌های مشابه ...

|

جریان شیرازی عمق استراتژیک ایران را نشانه رفته!
دوجریان دور کننده جهان اسلام از انقلاب اسلامی

جریان شیرازی عمق استراتژیک ایران را نشانه رفته!
دوجریان دور کننده جهان اسلام از انقلاب اسلامی

وجه مشترک بحران سوریه و پس از آن عراق، با جریان شیرازی در این است که هر دو عملا عمق استراتژیک جمهوری اسلامی ایران را نشانه رفته اند. بحران سوریه و عراق بدنه اهل سنت دنیا را از ایران جدا ساخته و جریان شیرازی نیز به دنبال جدا کردن شیعیان جهان از ایران است.

|

♦ سرباز روح الله رضوی

چرا بلوک کشورهای مخالف موجودیت رژیم صهیونیستی شکل نمی‌گیرد؟
♦ سرباز روح الله رضوی

چرا بلوک کشورهای مخالف موجودیت رژیم صهیونیستی شکل نمی‌گیرد؟

سرباز روح الله رضوی بلوک‌بندی محور مقاومت بدلیل انشقاق امت اسلامی بر سر بحران سوریه، دیگر کارآمدی پیشین خود را از دست داده است و وقت آن فرارسیده تا بلوکی جدید با نقطه کانونی به رسمیت نشناختن رژیم صهیونیستی، در میان دولت‌ها و ملت‌های آزاده دنیا شکل بگیرد تا بتواند آنانی را ...

|

نظرات کاربران