در حال بارگذاری ...

حجت الاسلام سعید الغریبی عالم و مبارز بحرینی، در چهارمین روز نشست آموزشی امت واحده حضور پیدا کرد و به تشریح آخرین وضعیت انقلاب مردم بحرین علیه آل خلیفه پرداخت.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه بین المللی امت واحده، در چهارمین روز از نشست امت واحده حجه الاسلام سعید الغریبی از علمای بحرین با اشاره به تاثیر انقلاب اسلامی بر بحرین گفت : انقلابیکه به دست امام خمینی (ره) بنیان گذاشته شد و ظالمین و مستکبرین به دنبال مخدوش کردن این تفکر هستند و این فکر   وراه امتداد عاشورا ست و بحرینی ها همگی بر این عقیده اند که در حقیقت ما جزیی از این فکر و امتداد راه امام خمینی (ره) هستیم و شریک انقلابیون ایران هستیم .

 

این عالم بحرینی گفت : مردم بحرین در وقایع اخیر به شدت مورد اذیت واقع شدند و دولت هر گونه آزار و اذیتی روا داشت و متاسفانه با مردم مانند حیوان رفتار کرد حتی به زن ها و کودکان هم رحم نکردند و آنان را مورد آزار و اذیت قرار دادند . به زنها نیز هتک حرمت می کنند و تصور می کنند که میتوانند با این کارها این حرکت را سرکوب کنند و  به فضل خدا این سحر به خود ساحر بازگشته و ما پایداری کرده و بر این باوریم که این حرکت ادامه حرکت اهل بیت است .

 

وی افزود : حرکت مردم از ابتدا مسالمت آمیز بود حتی برای دفاع از خود سنگ نیز حمل نمی کردند در مقابل آل خلیفه از همه گونه سلاح از جمله گازهای سمی استفاده می کردند .  

 

الغریبی گفت : در آن دو هفته که میدان لولو در دست انقلابیون بود من نیز به آنجا رفتم و آن جمع را طوری یافتم که امام حسین (ع) در شب عاشورا توصیف کردند . دعا و راز و نیاز می کردند و هیچ گونه برخورد غیر شرعی و غیر انسانی مشاهده نکردم . 

 

این استاد حوزه با اشاره به نقش زنان در انقلاب مردم بحرین خاطر نشان کرد : زنان نقش اساسی در بحرین داشتند اگر نقش زنان بیشتر از مردان نباشد کمتر نیست. همانطور که امام خمینی (ره) تاکید داشتنند .  زنان بحرین هم با حضور خود و با پشتیبانی کردن و روحیه دادن و شرکت کرد در حد وسع خود هر چند شاید گسترده نبود ولی نقش موثری داشتند . یک زن که پسرش جلوی چشمانش به زمین افتاد و شهید شد بلند شد و فریاد زد  پسر من فدای فاطمه زهرا (س)

ایشان در پاسخ به سوالی در مورد رابطه سنی و شیعه گفت : رابطه شیعه وسنی در بحرین بسیار خوب و مسالمت آمیز است و ما با اهل سنت مشکلی نداریم . ولی در بحرین مسئله این است که حتی سنی ها هم مورد ظلم قرار گرفته اند . مسئله در بحرین خود مردم هستند نه یک گروه خاص . حتی اهل سنت هم در کنار ما در اعتراضات مشارکت دارند .

 وی در ادامه افزود : چنان اعتمادی بین شیعه و سنی برقرار است که به اسم یکدیگر قسم می خورند و اهل سنت حتی در مراسم ما شرکت می کنند .
مطالب مرتبط

رویداد ایده پردازی در موضوع روابط بین المللی جوانان ایرانی

رویداد ایده پردازی در موضوع روابط بین المللی جوانان ایرانی

هفتمین دوره آموزشی-تشکیلاتی اتحادیه بین المللی امت واحده با عنوان "رویداد ایده پردازی در موضوع روابط بین المللی جوانان ایرانی" با حضور افراد و اساتید مختلف، از 17 تا 19 شهریور ماه دراردوگاه آبعلی برگزار شد.

|

نظرات کاربران