در حال بارگذاری ...

پس از حضور گروهی از فعالین کشورهای عربی از جمله مصر در ایران و دیدار با مسئولین کشور و زمزمه حضور گروه دوم در کشور، نهادهای غیردولتی و مردمی هم وارد این عرصه شده و برای جبران و کم کردن فاصله ناشی از سالها جدایی و برای برقراری ارتباط مستقیم فعال شده اند.

 روابط عمومی اتحادیه بین المللی امت واحده اعلام کرد که دوره آموزشی مسائل جهان اسلام را با حضور تعدادی از جوانان انقلابی مصر و تونس که نقش بسزایی در تحولات این کشورها داشته اند برگزار خواهد کرد. همچنین به گفته اعضای این اتحادیه، در این دوره آموزشی تعدادی از فعالین کشورهای ترکیه، آذربایجان و بحرین نیز در کنار جوانان ایرانی حضور پیدا خواهند کرد تا زمینه تبادل نظرات و برقراری ارتباط مستقیم میان نمایندگان ملتهای مسلمان منطقه فراهم شود.

 دوره آموزش تخصصی مسائل جهان اسلام تحت عنوان «امت واحده» که  توسط اتحادیه بین المللی امت واحده برگزار میشود از 24 تیرماه به مدت پنج روز در تهران برگزار خواهد شد و در آن مسائلی چون اسلام هراسی غربی، تروریزم اقتصادی، مقابله تمدنی اسلام و غرب، شناسایی جریانات سلفی و شیعی ضدوحدت، مسائل منطقه ای و... مورد بحث و بررسی قرار خواهند گرفت.علاقمندان جهت شرکت در این اردو باید حداکثر تا تاریخ 5 تیرماه جاری به سایت اتحادیه بین المللی امت واحده به نشانی www.unified-ummah.com مراجعه کرده و فرم ثبت نام را تکمیل و ارسال نمایند تا پس از گزینش، امکان حضور در این دوره را بیابند.

موضوعاتی چون اسلام هراسی غربی، تروریزم اقتصادی، مقابله تمدنی اسلام و غرب، شناسایی جریانات سلفی و شیعی ضدوحدت، مسائل منطقه ای و... نیز در این دوره تخصصی آموزشی مورد بحث و بررسی قرار خواهند گرفت.

 گفتنی است اتحادیه بین المللی امت واحده تشکلی غیردولتی است که در زمینه مسائل جهان اسلام مشغول فعالیت است و در حرکت اولین کاروان آسیایی شکست حصر غزه نقشی بسزا ایفا کرد.
مطالب مرتبط

رویداد ایده پردازی در موضوع روابط بین المللی جوانان ایرانی

رویداد ایده پردازی در موضوع روابط بین المللی جوانان ایرانی

هفتمین دوره آموزشی-تشکیلاتی اتحادیه بین المللی امت واحده با عنوان "رویداد ایده پردازی در موضوع روابط بین المللی جوانان ایرانی" با حضور افراد و اساتید مختلف، از 17 تا 19 شهریور ماه دراردوگاه آبعلی برگزار شد.

|

نظرات کاربران