در حال بارگذاری ...

اتحادیه بین المللی امت واحده در پی قتل ویتوریو آریگونی فعال ایتالیایی حامی فلسطین با صدور بیانیه ای ضمن محکوم کردن این اقدام، به تشریح ابعد مختلف این رخداد پرداخت.

در پی قتل "ویتوریو آریگونی" فعال ایتالیایی حامی فلسطین که در حال کمک رسانی داوطلبانه به مردم غزه بود، اتحادیه بین المللی امت واحده با صدور بیانیه ای ضمن ابراز تاسف از حرکت مشکوک عده ای متعصب در به شهادت رساندن این فعال اروپایی، قتل وی را طرحی طراحی شده از سوی رژیم صهیونیستی برای متوقف کردن حضور اروپایی ها در غزه دانست.

متن کامل بیانیه در زیر آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

چند روز پیش در کمال تأسف، خبر قتل «ویتوریو آریگونی» فعال ایتالیایی حامی فلسطین که مدتها به طور داوطلبانه در غزه در حال خدمت بود را شنیدیم. این اتفاق تلخ، لکه ننگ دیگری بر دامان جریانات سلفی تندوریی گذاشت که هیچ مبنایی برای اقدامات وحشیانه و ضداسلامی خود ندارند! به علاوه، به نظر می رسد این اقدام، طرحی اسرائیلی- آمریکایی برای سست نمودن اروپائی هایی است که این روزها در حال تدارک حرکت کاروان بزرگ دریایی کمک به شکست حصر غزه در 31 ماه می هستند. اما برادران! «ویتوریو» اولین شهیدی نیست که در توطئه ای زیرکانه به دست احمق هایی متعصب به قتل می رسد و آخرین آنها نیز نخواهد بود.

اگر اندکی به اخبار توجه کنیم، هر از چندگاهی، صدای انفجاری مهیب ناشی از عملیاتی انتحاری که به قتل دهها مسلمان-عمدتاً شیعه- در کشورهایی چون پاکستان و عراق و بعضاً ایران منجر شده است را می شنویم و ناله بیگناهان، تاب از کف مان می ستاند!
 
این جریان ضد اسلامی نمونه بارز یک انحراف و بدعت در اسلام است چرا که هیچ سابقه تاریخی در اسلام نداشته و همچنین هیچ مبنایی در قرآن و سیره پیامبر و خلفا و اهل بیت برای اقدامات خود ندارد و به نظر می رسد که حمایت مالی برخی دول عربی و حمایت پشت صحنه آمریکا از این جریان، اهداف استراتژیک و منافعی سیاسی برای آنان در پی دارد.
 
ایجاد راهی برای تحت فشار گذاشتن ایران که آنرا نماد تشیع معرفی می کنند و اینک در حال رشد علمی و اقتصادی و تبدیل شدن به الگویی برای مسلمانان است، ایجاد تفرقه میان مسلمانان که راهکاری مناسب برای چپاول آنها از طریق حاکمان دست نشانده شان می باشد و همچنین مخدوش کردن چهره زیبا و منطقی اسلام ناب در جهان، از عمده اهداف این استراتژی خطرناک صهیونیستی اند که به دست وهابیون نادان به اجرا در می آیند.
امروزه و پس از رخدادهای اخیر منطقه، بهتر نمایان شده است که فرهنگ و سیاست آمریکایی جز با زور کارایی ندارد و قدرت نرم آمریکا در منطقه بسیار ضعیف است، چرا که یکی از جرایم بزرگ دیکتاتورهای عرب، از منظر مردمان این کشورها، دست نشاندگی آنها برای آمریکا و دوستی آنها با اسرائیل بوده و هست.
 
حال، آیا زمان آن نرسیده که علمای بلاد اسلامی و اساتید دانشگاهها و همه متفکران جهان، اهمیت این تفکر خطرناک تکفیری را که علاوه بر شیعیان و صاحبان مذاهب دیگر، حتی برخی جریانات اهل سنت را کافر می شمارد، درک کنند و برای درمان این غده چرکین دست به اقداماتی بزنند؟! حمایت برخی دول عربی از این جریان تا کی قرار است تداوم یابد؟! چرا اماکن مقدس توسط این تندورها در مصر و سایر کشورها تخریب می شوند و با آنها برخورد نمی شود؟ چرا مفتی سوریه و سایر علمایی که با تفرقه مخالفت می کنند توسط اینان تکفیر می شوند؟! چرا خون شیعیان مظلوم بحرین و سایر کشورها حلال شمرده می شود و آزادی خواهان جهان سکوت می کنند؟
آیا اینک زمان آن نرسیده که از خود بپرسیم: آیا امروز، تاوان سکوت دیروز خودمان را نمی دهیم؟!
نظرات کاربران