در حال بارگذاری ...

پس از بازگشت موفیقت آمیز نخستین کاروان آسیایی همبستگی با مردم فلسطین از نوار غزه و ورود محموله های کمک رسانی این کاروان به غزه، اتحادیه بین المللی امت واحده بیانیه ای را در این رابطه صادر کرد.

اتحادیه بین المللی امت واحده، در پی بازگشت نخستین کاروان آسیایی شکست حصر غزه و ورود محموله های کمک رسانی به نوار غزه، بیانیه ای را بدین شرح صادر کرد:

باسمه تعالی

پس از ماهها تلاش بی وقفه و با خواست الهی، نخستین کاروان آسیایی شکست حصر غزه حرکت خود را در تاریخ 2 دسامبر 2010، از محل دفن خاکستر رهبر مبارزات استقلال طلبانه هند علیه انگلیس آغاز کرد و با عبور از کشورهای پاکستان، ایران، ترکیه، سوریه و مصر در تاریخ 3 ژانویه 2011 وارد نوار غزه شد. این کاروان هر چند در طول مسیر خود با مشکلات متعددی بویژه از سوی دولت مصر همراه شد، اما در نهایت توانست به اهداف خود که شکست حصر غزه، اعلام همبستگی مردم آسیا با فلسطینیان و انتقال کمک های بشر دوستانه به نوار غزه بود، برسد.

هرچند نمایندگان ملت ایران به دلیل ممانعت دولت مصر قادر به همراهی کاروان تا نوار غزه نشدند، لکن کاروان آسیایی شکست حصر غزه حامل پیام دوستی و محبت مردم ایران به نوار غزه بود. حضور تصاویر امام و رهبری و نیز پرچم جمهوری اسلامی ایران در تمامی مراسمات برگزار شده در نوار غزه، شاهدی بر این مدعاست. اعضای غیر ایرانی کاروان آسیایی شکست حصر غزه، حامل سلام مردم مقاوم غزه برای ملت، ریاست جمهور و رهبر انقلاب اسلامی ایران هستند که بارها و بارها از زبان جوانان، مردان و زنان مجاهد غزه، کتباً و شفاهاً در طول حضور کاروان در غزه ابراز شد.

آنچه اعضای کاروان در نوار غزه از شرایط مردم فلسطین مشاهده کردند را نمی توان در قالب کلمات و جملات بیان کرد. «مظلومیت» در عین «مقاومت» بارزترین خصیصه مردم غزه بود. کودکانی که خیلی زود دست از بازی های کودکانه می کشیدند، جوانانی که خیلی زود مشق مقاومت می کردند، دخترانی که خیلی زود به فکر پروش نسلی مقاوم می افتادند و پیرانی که خیلی زود آماده از دست دادن فرزندانشان می شدند. این نمود مظلومیت و مقاومت در تک تک مردم غزه بود.

هرچند کاروان آسیایی توانست علی رغم مشکلات به اهدافش نایل شود لکن در این میان آنچه بیش از همه سخت بود، رفتار غیر انسانی دولت مصر با کاروان آسیایی بود که نه تنها هیچ کمکی به عبور این کاروان بشر دوستانه از کشور خود نکرد که آن را وسیله جهت کسب منفعت مادی خود بدل ساخت. بازگردادن اعضای کاروان در بدترین شرایط و تحت تدابیر امنیتی و برخورد غیرانسانی با اعضای کاروان درکنار تعلل در انتقال کمک های بشر دوستانه مردم آسیا به غزه، نشانگر ماهیت خبیث رژیم مصر بود که دلیلی دیگر بر سند همدلی این دولت با صهیونیستهاست و دیگر بر هیچ کسی پوشیده نیست. نفرت مردم غیور غزه بیش از آنکه از رژیم غاصب صهیونیست باشد از حکومت مستبد مصر است که دست در دست رژیم اشغالگر قدس حلقه محاصره را بر مردم مظلوم غزه تنگ کرده است.

اتحادیه بین المللی امت واحده به نمایندگی از کاروان آسیایی شکست حصر غزه در ایران اعلام می دارد که این کاروان طلیعه حرکتی مردمی و قدرتمند در حمایت از فلسطین در قاره کهن است که صدها سال مقاومت و ایستادگی در برابر ظلم را در تاریخ خود ثبت کرده است. از این رو جهانیان بیش از پیش شاهد خروش ملت های بیدار و آزاده جهان خواهند بود. امید است تا با یاری تمامی جهان شاهد آزادی قدس شریف از چنگال ستمگران صهیونیست باشیم. انشالله.
مطالب مرتبط

پیام تسلیت اتحادیه بین المللی امت واحده در پی درگذشت جناب آقای دکتر حسین شیخ الاسلام

پیام تسلیت اتحادیه بین المللی امت واحده در پی درگذشت جناب آقای دکتر حسین شیخ الاسلام

ایشان از معدود کسانی بود که حتی قبل از برگزاری اولین کاروان آسیایی شکست حصر غزه و در زمانی که هنوز اقدامی ویژه در کارنامه مان نداشتیم به جوانان اعتماد کرد و کمک های معنوی خودش در حمایت از این اقدام را دریغ نکرد.

|

بیانیه اتحادیه بین المللی امت واحده در پی درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمین سیدهادی خسروشاهی

بیانیه اتحادیه بین المللی امت واحده در پی درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمین سیدهادی خسروشاهی

در میان اخبار تلخ فوت هموطنان عزیزمان، آنچه مایه تاسف بیشتر گردید، خبر ارتحال عالم ربانی، آیت الله سید هادی خسروشاهی بود که ما را در غم بیشتری فرو برد چرا که فعالان عرصه بین الملل، یکی از چهره های ماندگار خود را از دست داده اند.

|

نظرات کاربران