در حال بارگذاری ...

کارلوس لتوف، کاریکاتوریست برجسته برزیلی اولین اثر سال 2011 خود را به اعضای کاروان آسیایی شکست حصر غزه تقدیم کرد.

کارلوس لتوف (Carlos Latuff) کاریکاتوریست چپ سیاسی و متولد ۱۹۶۸ در ریودوژانیروی برزیل است. پس از سفر او در اواخر دهه ۹۰ میلادی به خاورمیانه فعالیتهای او بر روی کاریکاتورهای مربوط به مسئله فلسطین و پس از آن لبنان و عراق و افغانستان متمرکز شده است. در مجموعه ای نام " همه ما فلسطینی هستیم"  کاریکاتورهای او ازگروههای مختلف تحت ستم از  جمله یهودیان  در ورشو، سیاهان آفریقای جنوبی  در دوران آپارتاید،  بومیان آمریکای جنوبی و اهالی تبت در چین به نمایش درآمده است.

در سری دیگری با نام قصه های جنگ او با زبان تصویر به افشای ماهیت اصلی حمله به عراق و افغانستان در زمان دولت جورج بوش می پردازد.

او در سال ۲۰۰۶ جایزه ۴۰۰۰ دلاری و رتبه دوم مسابقه کاریکاتورهایی با مضمون هولوکاست سایت ایران کارتون را بدست آورد. او در مصاحبه  ای با هفته نامه یهودیان آمریکایی در رد اتهام یهودی ستیزی خود می گوید : مقصر اینکه رژیم اسرائیل از نمادهای دینی یهودیان برای کشتار مردم استفاده می کند ، من نیستم.

وی اولین کار هنری خود در سال 2011 را به اعضای کاروان آسیایی غزه تقدیم کرد.
مطالب مرتبط

در شب سال نو صورت گرفت:

دیدار هنرمندان و رئیس حوزه هنری با اعضای کاروان الی بیت المقدس
در شب سال نو صورت گرفت:

دیدار هنرمندان و رئیس حوزه هنری با اعضای کاروان الی بیت المقدس

در شب سال نو محمدرضا سرشار نویسنده، مازیار بیژنی کاریکاتوریست و محمدحسین قدمی به همراه محسن مومنی رئیس حوزه هنری در هتل هویزه با اعضای کاروان الی بیت المقدس دیدار کردند.

|

بمناسبت برگزاری کاروان الی بیت المقدس برگزار می شود:

جشنواره بین المللی کارتون بازگشت به خانه
بمناسبت برگزاری کاروان الی بیت المقدس برگزار می شود:

جشنواره بین المللی کارتون بازگشت به خانه

جشنواره بین المللی کاریکاتور بازگشت به خانه همزمان با راهپیمایی کاروان جهانی الی بیت المقدس به همت اتحادیه بین المللی امت واحده و خانه کاریکاتور ایران برگزار میشود.

|

نظرات کاربران