در حال بارگذاری ...

خالد مشعل در جمع اعضای کاروان آسیایی حاضر شد+تصاویر

عصر امروز، خالد مشعل، مسؤول دفتر سیاسی حماس، در جمع اعضای اولین کاروان آسیایی شکست حصر غزه حاضر شد و در میان استقبال گرم اعضای این کاروان و رسانه های خبری به ایراد سخنان خود پرداخت.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه بین المللی امت واحده، در این دیدار که احمد جبرئیل، رئیس جبهه آزادی بخش فلسطین و برخی دیگر از فعالان فلسطینی حضور داشتند اعضای کاروان آسیایی شکست حصر غزه ناهار را میهمان رییس دفتر سیاسی جنبش حماس شدند.

در ابتدای این دیدار فیروز میتی بوروالا، به ایراد سخنانی کوتاه پرداخت و ضمن خیر مقدم به رهبران مقاومت اسلامی فلسطین، این کاروان را نمادی از گسترش نگاه مقاومت در سراسر جهان دانست و آزادسازی فلسطین و شکست حصر غزه را از اهداف اصلی این کاروان اعلام کرد.

او در ادامه گفت: ما باید برای شکست حصر غزه، اسرائیل را در حصر قرار دهیم. ما به دنبال این هستیم که مسلمانان و آزادی خواهان را علیه صهیونیزم، به عنوان یک ایدئولوژی خطرناک و امپریالیزم بعنوان حامیان آن بسیج کنیم. وی در پایان تاکید کرد که اگر فلسطین آزاد نشود ما نیز آزاد نخواهیم شد.

در ادامه احمد عبدالکریم به نمایندگی از دولت سوریه به ایراد سخنرانی کوتاه پرداخت و به کاورانیان خیر مقدم گفت و از آنان تقدیر کرد.  

سپس خالد مشعل به ایراد سخنان انقلابی خود پرداخت و گفت: به نام دوستانم در حماس و همه مردم فلسطین و همچنین مردم و رهبران سوریه به شما خیر مقدم می گویم. اولا عرض می کنم که شما مردمانی شجاع و آزاده اید. ما به همه شما زنان و مردان، از هر کشوری که هستید خیرمقدم می گوئیم. همه شما محترمید خصوصا خانواده هایی که با کودکان شان در این کاروان حاضر شده اند.

وی افزود: شما باید بدانید و به مردم خود نیز بگوئید که اسرائیل دولتی است که به هیچ قانونی پایبند نیست. اسرائیل دولتی قاتل و خونریز و وحشی ترین دولت جهان است. جنایات اسرائیل فقط به غزه محدود نمی شود بلکه آنان در تمام فلسطین به تخریب منازل مشغول اند و می خواهند هویت بین المللی بیت المقدس را به هویتی یهودی تغییر دهند. آنها همچنین کودکان را می کشند و جوانان را زندانی می کنند و الآن 8000 فلسطینی در زندانها به سر می برند. لذاست که تنها راه مردم فلسطین، مقاومت و نه سازش است!

وی تاکید کرد که اکثریت قریب به اتفاق مردم فلسطین به این معتقد است که اسرائیل دولتی نامشروع است و افزود: برادران عزیز! ما از شما می خواهیم که این کاروان ها را ادامه دهید تا جایی که حصر غزه شکسته شود. آقای فیروز چهار هدف را برای کاروان برشمرد که همانها اهداف مردم فلسطین اند.

وی ضمن تاکید بر آزادی فلسطین گفت: ما تاریخ آزادسازی برخی کشورهای آسیا را داریم و امیدواریم که فلسطین نیز آزاد گردد.

وی در پایان ضمن آرزوی ورود این کاروان به غزه گفت: از کلیه آزادگان قاره های دیگر نیز می خواهیم که علاوه بر تلاش برای شکست حصر غزه، جهت شکست رژیم غاصب صهیونیستی تلاش کنند. این را هم به شما بگویم که فلسطینی های سراسر جهان و مردم فلسطین، مردمانی شجاع و آزاده اند که هرگز دولت اسرائیلی را به رسمیت نمی شناسند...

مسؤول دفتر سیاسی حماس تاکید کرد که تلاش های شما بی نتیجه نخواهند ماند و به شکست رژیم غاصب خواهد انجامید. تمام مساجد و کلیساهای فلسطین آزاد خواهند شد و زمانی خواهد رسید که مردم فلسطین اعم از مسلمان و مسیحی و یهودی با صلح در کنار هم زندگی خواهند کرد.

 

او در پایان گفت: امروز در دمشق از شما استقبال می کنیم و فردا برادران و خواهران ما در غزه از شما استقبال خواهند کرد و به زودی نیز ان شاء الله در مسجد الاقصی از شما استقبال خواهیم کرد.
گفتنی است کاروانیان، در میان سخنرانی وی و پس از دیدار با شعارهای متعدد، خالد مشعل را تشویق کردند و سپس به همراه او به صرف نهار پرداختند.

 
مطالب مرتبط

دلیلی دیگر براثبات طائفی نبودن دول عربی !

دلیلی دیگر براثبات طائفی نبودن دول عربی !

اخیرا اتفاقی در سطح دول عربی رخ داد که بار دیگر ثابت کرد که سران کشورهای عرب اساسا رویکرد متعصبانه مذهبی یا قومی ندارند! چند سال قبل در ایام جنگ 22 روزه و پس از آن جنگ 8 روزه و 51 روزه غزه مظلوم که دولتهای عربی در مقابل کشتار بیرحمانه مردم

|

مسجد دانشگاه تهران میزبان نخبگان شیعه و سنی

برگزاری افطاری «وحدت و مقاومت» با حضور ده ها تن از چهره های فرهنگی- هنری کشور
مسجد دانشگاه تهران میزبان نخبگان شیعه و سنی

برگزاری افطاری «وحدت و مقاومت» با حضور ده ها تن از چهره های فرهنگی- هنری کشور

افطاری «وحدت و مقاومت» در شب میلاد امام حسن مجتبی علیه السلام، با حضور گروه های مختلف شیعه و سنی و نخبگان مطرح فرهنگی و فعالان عرصه وحدت و جهان اسلام در مسجد دانشگاه تهران برگزار شد.

|

ما، حماس، داعش و دیگران...

تمام تلاش این نوشتار بر این است که حماس را آنگونه که هست ببینیم. ما به عنوان جمهوری اسلامی اگر نتوانیم با حماس به عنوان یک «تشکیلات قدرتمند اسلام گرای سنی مذهب فلسطینی ضد اسرائیل» - با وجود همه اختلافاتی که داریم- تعامل کنیم باید حداقل خیال خودمان را از حیث نظری راحت کنیم که ...

|

گزارشی از خیمه غزه؛ تنهای پیروز

گزارشی از خیمه "غزه؛ تنهای پیروز"

خیمه دانشجویی "غزه؛ تنهای پیروز" به همت تشکلهای دانشجویی دانشگاه امیرکبیر و دانشگاه تهران و با همکاری اتحادیه بین المللی امت واحده به مدت یک هفته در محل پارک دانشجو دایر شد.

|

نظرات کاربران