در حال بارگذاری ...

شب گذشته، اعضای ستاد استقبال از کاروان آسیایی و برخی از نمایندگان کاروان با خالد مشعل،رئیس دفتر سیاسی حماس ، دیدار کردند و او را در جریان امور مربوط به کاروان قرار دادند و نحوه شکل گیری و راه افتادن آن را به اطلاع وی رساندند.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه بین المللی امت واحده، در این دیدار خالد مشعل، ضمن قدردانی از راه اندازی این حرکت عنوان کرد که: امروز قضیه فلسطین قضیه ای کاملا انسانی است که متعلق به تمامی احرار جهان می باشد. وی افزود: نبرد با اسرائیل، نبردی عربی و اسلامی و انسانی است زیرا که صهیونیزم فی الواقع و بدون هیچ شک و شبهه ای دشمن انسانیت است و موجب فساد در کل عالم گردیده است.

وی در ادامه سخن خود به سه مرحله از رویارویی اسرائیل با زنان و کودکان مظلوم و بی دفاع اشاره کرد و گفت: مرحله اول تحمیل جنگ 33 روزه علیه مردم بی دفاع لبنان بود، مرحله دوم تهاجم علیه خانواده های فلسطینی در غزه و کشتار بسیاری از زنان و کودکان بی دفاع و مرحله سوم دشمنی اسرائیل نیز حمله به مردمان بی دفاعی بود که برای کمک به مظلومان غزه در حال حرکت بودند که به شهادت رساندن نه تن از آنان منجر شد.

وی افزود: بعد از این سه مرحله، افکار عمومی دنیا علیه اسرائیل بسیج شد و مردمان جهان به خوبی به سبوعیت و درندگی اسرائیل پی بردند.

وی شرایط فعلی جهان در نسبت با اسرائیل را اینگونه توصیف کرد که: اینک، مردم دنیا خطر اسرائیل را بیش از پیش متوجه شده اند زیرا اسرائیلی ها به هیچ چیز پایبند نیستند. وی به عنوان نمونه به مواردی اشاره کرد و گفت: آنها نه تنها در جنگ مرتکب جنایت می شوند و هیچ قاعده انسانی را محترم نمی شمرند بلکه حتی در مذاکرات صلحی که خودشان پیشنهاد کرده اند نیز به هیچ قاعده و قانونی پایبندی ندارند و بارها در این مذاکرات خلف وعده کرده اند به گونه ای که الآن حتی هم پیمانان آنها در غرب هم از دست آنها عصبانی اند چون حتی به وعده هایی که به غربی ها داده اند هم عمل نکرده اند!

خالد مشعل در پایان ضمن تشکر مجدد از این حرکت، بر لزوم اخلاص در نیت در این حرکت تاکید نمود و برای آن آرزوی طلب موفقیت کرد. 
مطالب مرتبط

دلیلی دیگر براثبات طائفی نبودن دول عربی !

دلیلی دیگر براثبات طائفی نبودن دول عربی !

اخیرا اتفاقی در سطح دول عربی رخ داد که بار دیگر ثابت کرد که سران کشورهای عرب اساسا رویکرد متعصبانه مذهبی یا قومی ندارند! چند سال قبل در ایام جنگ 22 روزه و پس از آن جنگ 8 روزه و 51 روزه غزه مظلوم که دولتهای عربی در مقابل کشتار بیرحمانه مردم

|

مسجد دانشگاه تهران میزبان نخبگان شیعه و سنی

برگزاری افطاری «وحدت و مقاومت» با حضور ده ها تن از چهره های فرهنگی- هنری کشور
مسجد دانشگاه تهران میزبان نخبگان شیعه و سنی

برگزاری افطاری «وحدت و مقاومت» با حضور ده ها تن از چهره های فرهنگی- هنری کشور

افطاری «وحدت و مقاومت» در شب میلاد امام حسن مجتبی علیه السلام، با حضور گروه های مختلف شیعه و سنی و نخبگان مطرح فرهنگی و فعالان عرصه وحدت و جهان اسلام در مسجد دانشگاه تهران برگزار شد.

|

ما، حماس، داعش و دیگران...

تمام تلاش این نوشتار بر این است که حماس را آنگونه که هست ببینیم. ما به عنوان جمهوری اسلامی اگر نتوانیم با حماس به عنوان یک «تشکیلات قدرتمند اسلام گرای سنی مذهب فلسطینی ضد اسرائیل» - با وجود همه اختلافاتی که داریم- تعامل کنیم باید حداقل خیال خودمان را از حیث نظری راحت کنیم که ...

|

گزارشی از خیمه غزه؛ تنهای پیروز

گزارشی از خیمه "غزه؛ تنهای پیروز"

خیمه دانشجویی "غزه؛ تنهای پیروز" به همت تشکلهای دانشجویی دانشگاه امیرکبیر و دانشگاه تهران و با همکاری اتحادیه بین المللی امت واحده به مدت یک هفته در محل پارک دانشجو دایر شد.

|

نظرات کاربران