در حال بارگذاری ...

کنفرانس خبری کاروان آسیایی شکست حصر غزه در ترکیه، روز گذشته در محل تجمع مردم برای استقبال از کاروان در شهر وان برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی اتحادیه بین المللی امت واحده، در این مراسم ابتدا خانم گولدن سونمز معاون گروه آی اچ اچ به ایراد سخنرانی پرداخت. وی ابراز داشت: ما باید تلاش کنیم حصر غزه را بشکنیم. مسئله فلسطین یک مسئله انسانی است و به هیچ قوم و دین خاصی مربوط نیست و ملل آسیایی به همین دلیل دور هم جمع شده اند. ما قطعا آینده سختی را در ادامه مسیر کاروان در پیش رو داریم. این کاروان یک همبستگی عمومی برای فلسطین است. اعضای کاروان ده پانزده روز در راه بودند. مردم ترکیه از میزبانی و مشارکت این کاروان بسیار خوشحال هستند و به این کاروان نیز خواهند پیوست. قطعا شما در طی این مسیر سختیهای زیادی کشیدید ، اما این سختی ها باید تا آزادی غزه و شکست حصر آن ادامه پیدا کند. ایشان سپس به بیان توضیحاتی در مورد مسیر پرداخت و اعلام داشت که از طریق این کاروان باید بار دیگر جنایات مردم غزه را به مردم جهان یادآوری کرد.


سپس آقای حاکم، نماینده کشور آذربایجان صحبت کرد و گفت: غزه ، مسئله اول مسلمین است و تبدیل به تنگه احد آنها شده است. وی افزود: اگر مساله غزه نبود ما الان دور هم جمع نشده بودیم و چنین فرصت اتحادی برای ما ایجاد نشده بود.


مجتبی احمدی به نمایندگی از ایران نیز در سخنانی گفت: ما معتقدیم برای اینکه همه مظلومان جهان از کشمیر و بوسنی و عراق  افغانستان جمع بشوند مجبوریم خون بدهیم. و این خون شهداست که باعث آگاهی مردم دنیا می شود. و راه رسیدن به جبهه عدالت جهانی از این مسیر می گذرد. خون شهدای کشتی ماوی مرمره ادامه خون شهدای کربلا و سید و سالار شهیدان است. و این نوید نابودی اسرائیل را می دهد. سپس به ملت ترکیه اشاره کرد و گفت شما در نقطه عطف تاریخ قرار دارید. کاری که سی سال قبل ما آن را در ایران انجام دادیم. امروز جریانات اسلامی خوبی در ترکیه شکل گرفته اند. ما سی سال قبل بزرگترین پایگاه آمریکا در منطقه را محو کردیم. شما نیز می توانید این کار را بکنید. ما معتقدیم اگر کشورهای اسلامی ، رویه ایران و ترکیه را پیروی کنند ، اسلام آمریکایی نابود خواهد شد. این سخنان از سوی حضار چند بار با تشویق و تکبیر مواجه شد.


نماینده پاکستان نیز در این نشست به ایراد سخنرانی پرداخت و ضمن اشاره به قضیه هولوکاست گفت: در صورت وجود چرا باید ملت فلسطین تاوان آن را با هولوکاستی دیگر در غزه پس دهند. ما به این نتیجه رسیده ایم که باید مسئله فلسطین باید از طریق راه حل دیپلماتیک حل شود لذا ما با این حرکتهای صلح طلبانه به کمک آنان شتافته ایم.


نماینده مالزی نیز در سخنانی گفت : مسیر ما مسیر امام حسین است و تا روز قیامت این مسیر ادامه دارد. وی با خواندن آیه ای از قرآن و حدیثی از پیامبر  گفت ما برای اسلام قیام کرده ایم. مسیر ما مسیر شیخ  احمد یاسین و رنتیسی و شهدای فلسطین است. ساکاکوچی از ژاپن نیز با اشاره به مسلمان شدن خود و اشاره به کم بودن تعداد مسلمانان در ژاپن گفت که با این وجود الان اذهان متوجه مسئله غزه شده است. در پایان نیز اعضای کاروان و استقبال کنندگان ترک نسبت به شهدای غزه با ذکر فاتحه ای ادای احترام کردند و بر ادامه این مسیر تا آزادی قدس تاکید کردند.   
 
مطالب مرتبط

شنبه؛ کنفرانس خبری نمایندگان گروه های انقلابی بحرین

شنبه؛ کنفرانس خبری نمایندگان گروه های انقلابی بحرین

ستاد برگزاری هفته همبستگی با زندانیان انقلابی بحرین اعلام کرد همزمان با پنجمین روز این هفته، کنفرانس خبری با حضور مهمانان خارجی و نمایندگان گروه های مخالف و انقلابی بحرین با حضور رسانه های داخلی و خارجی برگزار خواهد شد.

|

عصر دوشنبه برگزار می شود:

کنفرانس خبری مشترک جوانان شیعه، سنی و مسیحی ایرانی در محکومیت اسائه به مقدسات
عصر دوشنبه برگزار می شود:

کنفرانس خبری مشترک جوانان شیعه، سنی و مسیحی ایرانی در محکومیت اسائه به مقدسات

نشست خبری مشترک جوانان شیعه، سنی و مسیحی ایرانی در محکومیت توهین به مقدسات و ساحت مقدس پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم در دفتر اتحادیه بین المللی امت واحده برگزار خواهد شد.

|

نظرات کاربران