در حال بارگذاری ...

حجت الاسلام مبلغی در مراسم یادبود شهدای کشتی ماوی مرمره: حمله رژیم صهیونیستی به کاروان آزادی غزه موجی از نفرت علیه این رژیم در افکار عمومی جهانیان ایجاد کرد و مظلومیت مردم فلسطین را در معرض دید عموم قرار داد.

 حجت الاسلام احمد مبلغی عصر شنبه در مراسم یادبود شهدای کشتی آزادی غزه با عنوان «رسالت ناتمام» که با حضور دو تن از حاضران در کشتی ماوی مرمره از کشور ترکیه در تالار قدس مدرسه عالی امام خمینی(ره) برگزار شد اظهار داشت: وقوع حوادثی که قادر است شرایط غالب را بشکند و واقعیت مکنون را عروج دهد به صورت نادر رخ می دهد و جریان کشتی آزادی غزه از جمله حوادثی است که می توان گفت اگر بی نظیر نباشد کم نظیر است.

وی ادامه داد: در اینکه این جریان پرده از چهره غیرانسانی و ددمنشانه رژیم صهیونیستی را توانست تا چند روز در سطح جهان به نمایش بگذارد، حادثه کمی نبود و به موازات آن، مظلومیت مردم زجردیده فلسطین در یک مقطع زمانی طولانی را در معرض دید مردم جهان قرار داد.

مبلغی با بیان اینکه در حادثه کشتی آزادی غزه دو واقعیت برای جهانیان آشکار شد اظهار داشت: حادثه کشتی آزادی غزه نشان داد که افکار عمومی جهان با مردم ستمدیده غزه است و با این حادثه وجدان و افکار عمومی به نقطه اوج رسید.

رئیس پژوهشگاه فرهنگ و علوم اسلامی استکبار رسانه ای را یکی از مظاهر استکباری برشمرد و تصریح کرد: امروز رسانه ها گاهی آنچنان واقعیت هایی که حتی در درون افکار و وجدان عمومی وجود دارد را مخفی نگه می دارند که اگر سما بخواهید به صحنه جهان بنگرید یک علامت آشکاری از این واقعیت را به سختی پیدا می کنید و اینها به قدرت رسانه ای صهیونیست ها برمی گردد.

وی اظهار داشت: رسانه های صهیونیستی آنقدر لایه های مخفی کننده و پنهان کننده ایجاد می کنند که بزرگترین قدرت به نمایش گذارنده که افکار عمومی است را در محاق قرار می دهد.

مبلغی خاطرنشان کرد: حادثه کشتی آزادی غزه آنچنان قدرتی داشت که افکار عمومی شکل گرفته علیه صهیونیست ها و به نفع مردم غزه که در لایه های رسانه ای صهیونیست ها مخفی شده بود، یکباره این لایه ها را کنار زد و توجه جهانیان را به این معطوف کرد که افکار و وجدان عمومی مردم جهان به شدت نگران مظلومیت های مردم غزه هستند و صهیونیست های بی رحم و غاصب را محکوم می کنند.

خوی ددمنشانه اسرائیل بیش از آن هست که ما می فهمیم

عضو مجمع جهانی تقریب مذاهب با بیان اینکه خوی ددمنشانه اسرائیل بیش از آن هست که ما می فهمیم اظهار داشت: اسرائیل تمام هویت خودش را مرهون همین خوی تجاوزگری می داند و نمی تواند آرام بنشیند و حتی در جریان حمله به کشتی آزادی غزه نتوانست تحمل کند.

وی ادامه داد: جریان کشتی آزادی غزه دارای پیام های زیادی است و نشان داد که اسرائیل هیچ خط قرمزی را به رسمیت نمی شناسد.

مبلغی تصریح کرد: بخش زیادی از افکار عمومی جهان بر ضد رژیم صهیونیستی بودند اما حمله به کاروان آزادی غزه وجدان عمومی ملت ها را بیدارتر کرد و در واقع انفجار افکار عمومی رخ داد.

برای مقابله با اسرائیل باید ملتها را به صحنه آورد

وی حمله به کشتی آزادی غزه را نوعی سوراخ شدن کشتی تبلیغات دروغین رژیم صهیونیستی دانست و افزود: در این جریان کشتی رژیم صهیونیستی بود که غرق شد و این وظیفه همگان است که نگذاریم این فرصت پیش آمده به فراموشی سپرده شود.

مبلغی برگزاری این نشست را فرصت مناسبی برای آشکارسازی ابعاد حادثه حمله به کشتی آزادی غزه دانست و تاکید کرد: امروز افکار عمومی یک قدرت عظیم تحول ساز در جهان است و در این زمینه برای مقابله با رژیم صهیونیستی نباید به دولت ها تکیه کنیم و باید بر روی ملت ها تمرکز بیشتری داشته باشیم و آنها را وارد صحنه کنیم.

وی تصریح کرد: کشتی آزادی غزه همان افکار عمومی بود که در زیر لایه های رسانه ای رژیم صهیونیستی مخفی شده بود و این کشتی ابتکار عمل و نگاه جهانیان به اسرائیل را در دست افکار عمومی قرار داد.

رئیس پژوهشگاه فرهنگ و علوم اسلامی پیوند بین افکار عمومی اسلامی و غیراسلامی را یکی دیگر از راهکارهای مقابله با جنایات رژیم صهیونیستی برشمرد و اظهار داشت: وقتی فرصتی ایجاد می شود تا رژیم صهیونیستی ماهیت خودش را نشان دهد در چنین شرایطی باید فضا را با حوادث دیگری آماده و فراهم کنیم تا برملاشدن چهره این رژیم به خوبی و با شفافیت و وضوح دیده شود و وقتی رژیم صهیونیستی در دام افکار عمومی گرفتار شد باید کوشش کنیم راه گریزی فراروی این رژیم پیدا نشود.

مبلغی تاکید کرد: رژیم صهیونیستی یک عمر تلاش کرد تا چهره مردم مظلوم فلسطین را که تحت جنایت هستند وارونه جلوه دهد و آنها را به عنوان افرادی خشن و تروریست به جهانیان معرفی کند اما حادثه کشتی آزادی غزه تجربه جدیدی بود که بار عظیمی از پیام های مثبت داشت.
مطالب مرتبط

«رضا برجی»، «سیدسلیم غفوری» و «محسن برمهانی»  به «پویش شکوفه های زیتون» پیوستند

«رضا برجی»، «سیدسلیم غفوری» و «محسن برمهانی» به «پویش شکوفه های زیتون» پیوستند

«رضا برجی»، «سیدسلیم غفوری» و «محسن برمهانی»، از مستندسازان شناخته شده، به «پویش شکوفه های زیتون» پیوستند. این پویش از روز یکشنبه این هفته آغاز شده و تا روز دوشنبه چهاردهم مهر ادامه دارد.

|

نظرات کاربران