در حال بارگذاری ...

در پی حادثه تلخ انفجار انتحاری در مسجدی در زاهدان، اتحادیه بین المللی امت واحده در نامه ای خطاب به اتحادیه جهانی علمای مسلمین از آنها درخواست کرد تا درباره این حادثه موضع گیری کنند. اتحادیه جهانی علمای مسلمین نیز بیانیه ای صادر کرد و با رد چنین اعمال تروریستی، به تقویت خط وحدت مسلمانان تاکید شده است.

هفته گذشته و در پی حوادث تلخ انتحاری در زاهدان، اتحادیه بین المللی امت واحده اقدام به ارسال نامه ای خطاب به اتحادیه جهانی علمای مسلمان کرد و درخواست اعلام موضع شفاف این عزیزان نمود که امروز این اتحادیه بیانیه ای تفصیلی و محکم را در باب این انفجارات صادر نمود.


در این بیانیه که به امضاء دبیر کل این اتحادیه، دکتر محی الدین قره داغی و همچنین رئیس آن دکتر قرضاوی رسیده است به طور نسبتا تفصیلی به بیان دلایل فقهی رد چنین اعمالی پرداخته و فتنه انگیزی صهیونیزم در این منطقه را متذکر شده است.


البته در این خبر به نحوی تعجب برانگیز به خبری که برای ما منبع آن قطعی نشده است یعنی آتش زدن بازار اهل سنت توسط شیعیان، ضریب دو چندان داده شده در حالی بر فرض صحت، آن اقدام زشت، هرگز قابل مقایسه با عملیات های انتحاری نمی باشد. 


در پایان این بیانیه نیز از همه علما و نخبگان و روشنفکران جهان اسلام خواسته شده تا به تقویت خط وحدت مسلمانان همت گمارند. اتحادیه بین المللی امت واحده این بیانیه را اقدامی مثبت در جهت نفی افراط گری می داند و از مسوولان این اتحادیه تشکر می کند.

لینک عربی این بیانیه را ببینید:
http://www.iumsonline.net/index.php?option=com_content&view=article&id=986:2010-07-23-07-37-01&catid=6:data&Itemid=83
مطالب مرتبط

پیام تسلیت اتحادیه بین المللی امت واحده در پی درگذشت جناب آقای دکتر حسین شیخ الاسلام

پیام تسلیت اتحادیه بین المللی امت واحده در پی درگذشت جناب آقای دکتر حسین شیخ الاسلام

ایشان از معدود کسانی بود که حتی قبل از برگزاری اولین کاروان آسیایی شکست حصر غزه و در زمانی که هنوز اقدامی ویژه در کارنامه مان نداشتیم به جوانان اعتماد کرد و کمک های معنوی خودش در حمایت از این اقدام را دریغ نکرد.

|

بیانیه اتحادیه بین المللی امت واحده در پی درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمین سیدهادی خسروشاهی

بیانیه اتحادیه بین المللی امت واحده در پی درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمین سیدهادی خسروشاهی

در میان اخبار تلخ فوت هموطنان عزیزمان، آنچه مایه تاسف بیشتر گردید، خبر ارتحال عالم ربانی، آیت الله سید هادی خسروشاهی بود که ما را در غم بیشتری فرو برد چرا که فعالان عرصه بین الملل، یکی از چهره های ماندگار خود را از دست داده اند.

|

جریان شیرازی عمق استراتژیک ایران را نشانه رفته!
دوجریان دور کننده جهان اسلام از انقلاب اسلامی

جریان شیرازی عمق استراتژیک ایران را نشانه رفته!
دوجریان دور کننده جهان اسلام از انقلاب اسلامی

وجه مشترک بحران سوریه و پس از آن عراق، با جریان شیرازی در این است که هر دو عملا عمق استراتژیک جمهوری اسلامی ایران را نشانه رفته اند. بحران سوریه و عراق بدنه اهل سنت دنیا را از ایران جدا ساخته و جریان شیرازی نیز به دنبال جدا کردن شیعیان جهان از ایران است.

|

نظرات کاربران