در حال بارگذاری ...

دومین هم‌اندیشی فعالان مردمی وحدت جهان اسلام از 26 الی 28 شهریور1396 در تهران برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه بین المللی امت واحده دومین هم اندیشی با هدف تقویت ارتباطات و انتقال تجربیات مجموعه‌های مردمی فعال در عرصه انسجام اسلامی و بررسی راههای برون رفت از بحران منطقه در تهران برگزار خواهد شد.
علیرضا کمیلی دبیر اتحادیه امت واحده با اعلام این خبر گفت: بررسی راه‌های برون‌رفت از بحران کنونی جهان اسلام مسئله محوری این هم‌اندیشی خواهد بود.
وی ضمن اشاره به برگزاری اولین هم اندیشی در سال 93 گفت: فعالان مردمی که در داخل و خارج کشور باهدف تقویت محبت و ارتباط میان مسلمین فعالیت دارند در این هم‌اندیشی شرکت خواهند داشت و از راهنمایی های کارشناسان شیعه و سنی بهره مند خواهند شد.
وی برگزاری نمایشگاه دستاوردهای مجموعه های مردمی این عرصه را از برنامه های حاشیه ای این نشست سه روزه عنوان کرد و افزود: رهبر انقلاب شاخص اصلی شرایط کنونی را تقابل دو قطب وحدت طلب و تفرقه طلب بیان کردند و این نشان می دهد که باید هر چه بیشتر بر مساله مهم و حیاتی اتحاد میان مسلمانان تاکید کرد و در این میان حرکت آتش به اختیار مجموعه های مردمی بیش از اقدامات نهادهای رسمی موثر می باشد.
مطالب مرتبط

ایده هایی برای دفاع واقعی! از قدس

ایده هایی برای دفاع واقعی! از قدس

هر اتفاقی می‌افتد خیلی‌ها اولین سؤالشان این است که چه ایده‌ای دارید که اجرا کنیم؟ درباره مسأله اخیر قدس برخی پیشنهاد‌ها مطرح می شود.

|

چرا فکر تقریبی به جریان سیاسی ربط ندارد؟
نمونه هایی از رفتارهای غیرتقریبی طرفداران دوجناح سیاسی

چرا فکر تقریبی به جریان سیاسی ربط ندارد؟
نمونه هایی از رفتارهای غیرتقریبی طرفداران دوجناح سیاسی

برخی از مدعیان جریانی که خود را پایبندتر به نظام می داند و مدعی – به زعم بنده در حد شعار!- تبعیت محض از رهبری هستند هم دست کمی از برخی رقبای ظاهرا سیاسی خود ندارد! بعبارتی در این مساله نوعی وحدت فکری وجود دارد و اتفاقا این نکته نشان می دهد که تقسیم جامعه صرفا بر اساس جریان سیاسی، ...

|

مکتب مناظره!
نیم نگاهی به مقوله مناظره در مکتب اهلبیت(ع)

مکتب مناظره!
نیم نگاهی به مقوله مناظره در مکتب اهلبیت(ع)

بررسی سیره ائمه علیهم السلام در قبال دیگران اتفاقا نشان از تاکید بر اشتراکات و پرهیز از طرح مباحث مورد اختلاف دارد تا بتواند محملی برای محبت و همدلی و همکاری و همراه سازی مهیا شود و البته طبعا اینگونه نیست که در صورت نیاز از بیان عقیده خود و اثبات صحت آن ابا داشته باشند.

|

نظرات کاربران