در حال بارگذاری ...

اتحادیه بین المللی امت واحده در پی شهادت شیخ نمر النمر توسط رژیم سعودی و حوادث پیش آمده پس از این فاجعه، و نیز واکنش های داخلی به اقدامات برخی کشورهای منطقه بیانیه ای را صادر نمود.

بسم الله الرحمن الرحیم

قال رسول الله (ص) : افضل الجهاد کلمه حق عند سلطان جائر

رژیم سعودی با به شهادت رساندن آیت الله شیخ نمر النمر پرده ی دیگری از چهره استبدادی و مرتجع خود برداشت و طبیعی بود که چنین جنایتی منجر به خشم ملت های آزاده دنیا، از جمله مردم مسلمان کشورمان ایران شود. لکن در خلال روزهای گذشته واکنش هایی در داخل کشور نسبت به این جنایت رخ داد که اتحادیه بین المللی امت واحده بر خود لازم می داند نکاتی چند در این مورد متذکر شود:

در مواجهه با جنایات رژیم سعودی در منطقه ـ همانگونه که سید حسن نصر الله حفظه الله بدرستی اشاره کرده است ـ می بایست استراتژی زینبی س در دستور کار قرار گیرد. رژیم سعودی متفاوت از ایالات متحده آمریکا است؛ همانگونه که منافقان، متفاوت از کفار حربی هستند و طبعا مواجهه با نفاق در داخل امت اسلامی از پیچیدگی های خاصی برخوردار است. استراتژی زینبی س یعنی آنکه مردم ناآگاه و  بعضا خوش بین جهان اسلام نسبت به این رژیم، ماهیت آن و نقشی که در تخریب امت اسلامی ایفا می کند مطلع و آگاه شوند. به همین دلیل توجه به مولفه هایی که باعث می شود عموم مردم مسلمان دنیا مستمعان بالقوه این استراتژی روشنگرانه قرار گیرند بسیار حایز اهمیت است. بدیهی است در چنین شرایطی اقداماتی که باعث می شود تا رژیم سعودی خود را مظلوم بنمایاند و یا دعوای میان ایران و سعودی را دعوای میان شیعه و سنی  یا عرب و عجم جلوه دهد، خطایی استراتژیک است.

علاوه بر این موارد آنچه بسیار ناپسند می نماید موج رسانه ای بود که به دور از اخلاق و منطق، در مواجهه با کشورهای همسو با رژیم سعودی ـ مانند بحرین و جیبوتی ـ در کشور رخ داد که متاسفانه برخی مسوولین نظام در آن نقش آفرین بودند؛ موجی که مساحت محدود این کشورها و جمعیت کم شان را دستاویزی برای تمسخرشان قرار داد؛ حال آنکه آنچه در قبال همپیمانان سعودی قابل ذکر و مذمت است پیروی کورکورانه و منفعت طلبانه از سیاست های تفرقه افکنانه رژیمی است که منطقه را به آتش کشیده، نه جمعیت و وسعتشان.

مع الاسف زمینه متکبرانه ای که نسبت به نژادهای شرقی و سیاه و عرب در کشور وجود دارد همواره در تنش های منطقه ای خودنمایی کرده و محل نزاع را فورا به حیطه های غیراخلاقی و جاهلانه می کشاند و حتی برخی از اصحاب فرهنگ و سیاست و رسانه را نیز در دام این موج های کاذب و مخرب می کشاند.

اتحادیه بین المللی امت واحده یک بار دیگر با یادآور شدن حساسیت مواجهه با مهمترین عامل نفاق و تفرقه در داخل امت اسلامی که بدون شک رژیم سعودی است از تمامی ارباب رسانه تقاضامند است تا در هدف گذاری های رسانه ای خود مصالح عمومی امت اسلامی را لحاظ کرده و تمامی تلاش خویش را برای برداشتن نقاب از چهره رژیم سعودی مبذول دارند؛ نقابی که این رژیم به مدد دلارهای نفتی و کلیدداری حرمین شریفین برای خویش بافته است.

و السلام

♦اتحادیه بین المللی امت واحده♦
مطالب مرتبط

پیام تسلیت اتحادیه بین المللی امت واحده در پی درگذشت جناب آقای دکتر حسین شیخ الاسلام

پیام تسلیت اتحادیه بین المللی امت واحده در پی درگذشت جناب آقای دکتر حسین شیخ الاسلام

ایشان از معدود کسانی بود که حتی قبل از برگزاری اولین کاروان آسیایی شکست حصر غزه و در زمانی که هنوز اقدامی ویژه در کارنامه مان نداشتیم به جوانان اعتماد کرد و کمک های معنوی خودش در حمایت از این اقدام را دریغ نکرد.

|

بیانیه اتحادیه بین المللی امت واحده در پی درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمین سیدهادی خسروشاهی

بیانیه اتحادیه بین المللی امت واحده در پی درگذشت حجت‌الاسلام والمسلمین سیدهادی خسروشاهی

در میان اخبار تلخ فوت هموطنان عزیزمان، آنچه مایه تاسف بیشتر گردید، خبر ارتحال عالم ربانی، آیت الله سید هادی خسروشاهی بود که ما را در غم بیشتری فرو برد چرا که فعالان عرصه بین الملل، یکی از چهره های ماندگار خود را از دست داده اند.

|

برنامه تلویزیونی هم قصه

برنامه تلویزیونی هم قصه

هشت سال از شروع فعالیت‌های «اتحادیه بین‌المللی امت واحده» گذشته است. طی این سال‌ها تمام تلاشمان را کرده‌ایم که تا گوشه‌ای از باری که باید برای انقلاب اسلامی در ...

|

نظرات کاربران